تاریخ انتشار :یکشنبه ۵ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ

   401 بازدید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی طی امسال با اشاره به اینکه 30 هزار و 157 مشترک به مشترکان برق استان اضافه شده است.

جوان پرس : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی طی امسال با اشاره به اینکه 30 هزار و 157 مشترک به مشترکان برق استان اضافه شده است، گفت: تعداد مشترکين استان از یک میلیون و 163 هزار و 995 در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و 194 هزار و 152 مشترک رسیده است.

اکبر حسن بگلو افزود: طول شبکه های برق در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 261.9 کیلومتر افزایش یافته است.
وی ادامه داد: از این میزان افزایش، 152.2 کیلومتر مربوط به خطوط 20 کیلو ولت شبکه فشار متوسط و 109.7 کیلومتر مربوط به خطوط 400 ولت شبکه فشار ضعیف است.
وی با اشاره به ورود فصل سرما و بارش نزولات آسمانی، اظهار کرد: با توجه به سوابق گذشته و شرایط خاص جغرافیایی منطقه تعویض مقره ها، پین ها و تیرهای شکسته، تغییر در آرایش شبکه، نصب مهارکننده های زمینی در خطوط 20 کیلوولت، شیفته ریزی و اصلاح تیرهای کج، رگلاژ مجدد شبکه در دستورکار این شرکت قرار گرفته تا زمستان امسال شاهد خاموشی ناشی از بارش برف نباشیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: با توجه به اهمیت موضوع کاهش خاموشی های بیش از چهاربار در ماه در فیدرها و کاهش انرژی های توزیع نشده و با توجه به اهمیت عیب یابی و رفع ایرادات احتمالی در شبکه های برق، تقویت آمادگی برای مقابله با مشکلات احتمالی در تأسیسات برق استان در اولویت این اداره کل است.
حسن بگلو افزود: استفاده از تجهیزات نوین از جمله کاورینگ شبکه، نشت یاب آلتوراسونیک، استفاده بهینه از پتانسیل اکیپ های خط گرم از دیگر برنامه های این اداره کل جهت جلوگیری از خاموشی است.
وی اضافه : در حال حاضر 6 اکیپ خط گرم متشکل از 2 سیم بان، یک نفر راننده بالابر، یک نفر سرپرست اکیپ به همراه راننده و خودروی سواری در شهرهای ارومیه، خوی، میاندوآب و مهاباد فعالیت می کنند که در آینده با افزایش تعداد اکیپ ها از توان همکاران فنی، میزان خاموشی های با برنامه ناشی از تعمیرات خطوط به حداقل ممکن خواهد رسید.
به گزارش ایرنا 99 درصد جمعیت استان از نعمت برق برخوردارند که تعداد 316 هزار و 485 مشترک روستایی و 862 هزار و 584 مشترک شهری هستند.
یکهزار و 250 مگاوات برق تولیدی استان در سال است که تنها یکهزار مگاوات آن در سال مصرف می شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109662
دیدگاه خود را به ما بگویید.