تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   185 بازدید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: داعش با وحدت شیعه و سنی و هوشیاری علما و رشادت سرداران اسلام نابود شد.

جوان پرس : نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: داعش با وحدت شیعه و سنی و هوشیاری علما و رشادت سرداران اسلام نابود شد.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه تقویت وحدت میان شیعه و سنی بزرگترین رمز خنثی کردن توطئه های تفرقه افکن دشمنان است افزود: داعش با وحدت شیعه و سنی و رشادت سرداران اسلام نابود شد.

وی با تاکید بر اهمیت شادی و سرور در هفته وحدت گفت: لازم است در شرایطی که سلفی ها و تکفیری ها جشن بعثت پیامبر (ص) را حرام اعلام کرده اند، با هرچه مفصل برگزار کردن این جشن ضمن تقویت وحدت شیعه و سنی توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنیم.

حجت الاسلام قریشی مسلمانان را به حمایت و همراهی با یکدیگر در شرایط سخت توصیه کرد و گفت: داعش با وحدت شیعه و سنی و هوشیاری علما و رشادت سرداران اسلام نابود شد و لازم است با تلاش همواره و مستمر، تلاش استکبار را برای توسعه تفکر داعش بی نتیجه کنیم.

امام جمعه ارومیه به جهالت برخی در فضای مجازی و تفرقه افکنی در میان شیعه و سنی نیز اشاره کرد و گفت: هرکس در جامعه ما در مسیر تفرقه افکنی تلاش کند در واقع در مسیر کفر و اهداف دشمنان گام برداشته است.

حجت الاسلام قریشی همچنین از عوامل برگزاری کنگره ملی ۱۲ هزار شهید سرافراز آذربایجان غربی تجلیل کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و پیروی از راه سعادتمندانه ایشان رمز بقای اسلام و ایران اسلامی است.

وی افزود: از تک‌تک مسئولان اجرایی این اجلاس نهایت قدردانی را داریم که امید است زحمات این عزیزان به بار بنشیند به گونه‌ای که بتوانند نسل جوان را با موضوع شهادت آشنا سازند تا روحیه شهادت طلبی در همگان شکل بگیرد.

امام جمعه ارومیه افزود: مردم باید از موضوع سوءظن نسبت به همدیگر دوری کنند و متأسفانه برخی از مردم گاهی اوقات در برابر نصایح بزرگان و دیگر افراد سینه سپر کرده و حرف منطقی را قبول نمی‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109864
دیدگاه خود را به ما بگویید.