تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۵ ق.ظ

   166 بازدید

خضري بر این نکته که انتظار داریم افرادی که به نحوی با این پرونده درگیر هستند از هر گونه اظهار نظری در خصوص روند درمان و با اعزام آنها به خارج از کشور و یا هر مورد دیگری جدداً خودداری کرده و به هیچ وجه با احساسات این عزیزان بازی نکنند.

جوان پرس : نماینده پیرانشهر  و سردشت در خصوص خبر منتشر شده مبنی بر اعزام دختران شین آباد به خارج از کشور را تکذیب کرد.

دکتر رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در گفتگو با کردپرس ، در خصوص انتشار خبر اعزام دانش آموزان دختر شین آبادی به خارج از کشور گفت: متأسفانه از روز گذشته خبری مبنی بر اعزام دختران شین آبادی به آمریکا توسط وکیل این دانش آموزان در رسانه های جمعی منتشر شده است که از اساس کذب بوده و واقعی نمی باشد.

 وی ادامه داد : هر گونه تصمیمی دراین خصوص منوط به اعلام موافقت تیم پزشکی به ریاست دکتر سید جواد فاطمی می باشد و غیر از اعلام رسمی تیم پزشکی هیچ مرجع دیگری قانوناً حق ندارد در خصوص وضعیت ادامه درمان این دانش آموزان و اعزام یا عدم اعزام آنها به خارج ازکشور تصمیم بگیرد و این موضوع که از طرف وکیل آنها منتشر شده است کاملاً غیر واقعی و کذب محض است.

خضری اضافه کرد : در آخرین جلسه ای که با حضور دکتر مطهری ، نائب رئیس مجلس در خصوص آخرین وضعیت دختران شین آبادی برگزار شد ، قرار براین بود که دربازه زمانی 15 الی 30 فروردین ماه 97 کمیسیون بررسی وضعیت آنها و همچنین تصمیم در خصوص اعزام دختران به خارج ازکشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد که متأسفانه در موعد مقرر بعلت عدم حضور دو نفر از کارد اصلی تیم پزشکی در داخل کشور این کمیسیون برگزار نشد و فعلا به تعویق افتاده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد : با توجه به اینکه هنوز کمیسیون تخصصی دختران شین آبادی برگزار نشده است و فعلا هیچ تصمیمی در خصوص اعزام دختران شین آبادی به خارج از کشور بصورت رسمی اعلام نشده است لذا واقعا جای بسی تعجب و تأسف است که وکیل این دختران همچنین ادعای کذبی را مطرح کرده است.

خضری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : حتی در صورت موافقت کادر پزشکی و اعضای کمیسیون تخصصی ، مبنی بر ادامه درمان این دانش آموزان در خارج از کشور یا هر جای دیگری ، تصمیم نهایی بدون موافقت اولیاء آنها ممکن نبوده و در این شرایط هم هیچ شخصی غیر از دکتر فاطمی ، بعنوان رئیس تیم جراحی آنها که از طرف وزیر بهداشت و درمان کشور هم بعنوان تنها منبع رسمی اظهار نظر در این خصوص دارای صلاحیت می باشد ، هیچ کس یا فرد دیگری حق ندارد نسبت به ادامه وضعیت درمانی آنها اظهار نظر داشته باشد.

وی خاطر نشان شد : در این خصوص و طی تماس تلفنی که با دکتر فاطمی ، رئیس تیم جراحی این دانش آموزان انجام شد وی نیز از این موضوع ضمن اظهار بی اطلاعی ابراز تأسف کرده است و هرگونه تصمیمی در این خصوص تا تشکیل جلسه کمیسیون و اعلام نظر اعضای کمیسیون را رد کرده است.

این نماینده مجلس در خاتمه این گفتگو ضمن تأکید بر این نکته که انتظار داریم افرادی که به نحوی با این پرونده درگیر هستند از هر گونه اظهار نظری در خصوص روند درمان و با اعزام آنها به خارج از کشور و یا هر مورد دیگری جدداً خودداری کرده و به هیچ وجه با احساسات این عزیزان بازی نکنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114021
دیدگاه خود را به ما بگویید.