تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ

   746 بازدید

پروسه انتخاب مديران شايسته در حوزه هاي مختلف براي استاني كه محور توسعه اش ساليان سال است با مشكل مواجه شده و اوضاع ناخوشي دارد

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : محمد مهدي شهرياري استاندار آذربايجان غربي در نهمين جلسه شوراي اداري آذربايجان غربي گفت: از مديران اجرايي آذربايجان غربي درخواست دارم همه ادارات کل برنامه‌هايي که اجرا کردند و برنامه‌هايي که در سال‌هاي بعد براي اجرا پيش رو دارند را تا يک هفته ديگر به من ارائه دهند و به پروژه‌هاي خود بيشتر تمرکز کنند و از فرمانداران درخواست دارم مشکلات اصلي شهرستان‌هاي خود را ليست کنند و دو يا سه موضوع مهم شهرستان خود را مشخص کنند تا آن‌ها بررسي و حل شود.
استاندار آذربايجان غربي تصريح کرد: نقاط بحران‌زا را هم مديران اجرايي و هم فرمانداران مشخص کنند و اين نقاط را شناسايي کنند تا به درمان آن در اولين فرصت بپردازيم و خيلي از مسائل مي‌تواند با تدبير کوچک حل شود.
وي افزود: از بانک‌هاي در خواست داريم کمي بحث‌ها و سخت گيري‌هاي قانوني را کنار گذاشته و به صنعت و اشتغال زايي در آذربايجان غربي کمک کنند و به عنوان مثال اگر تنها 5 واحدي که از آن‌ها بازديد کردم شروع به کار کنند بالغ بر 3 هزار شغل در استان ايجاد مي‌شود.
شهرياري تاکيد کرد : مديريت جديد استان از نقد منصفانه مطبوعات و رسانه ها استقبال مي کند و رسانه هاي استان در جهت بهبود آرامش سياسي و اجتماعي استان براي حضور سرمايه گذاران قدم بردارند.
اين دستورات وتاكيدهاي شهرياري در آستانه فعاليت كاريش در آذربايجان غربي اگر با چاشني تغيير ، كنترل ، نظارت و تقويت همراه شود مي تواند كارنامه قابل قبول و تاثيرگذاري از وي بر جاي بگذارد.
شهرياري در همان ابتداي ورودش كه اعلام كرد همه مشاوران استانداران سابق مربوط به مديريت قبلي است و اعلام كرد اگر قرار است مشاوري انتخاب شود به مرور زمان منصوب خواهند شد.
مورد بعدي مورد تاكيد وي بررسي عملكرد مديران و عدم تغيير در شرايط فعلي تا چند ماه آينده بود.
آذربايجان غربي شرايط خوبي در شاخصه هاي توسعه ندارد و در رتبه هاي 26 لغايت 30 كشوري قرار دارد و اين شاخصه ماحصل عملكرد همه مسئولان از گذشته تاحال و جريان هاي درگير است.
تاكيد بر اينكه مديران استاني نقشي اساسي در پيشبرد امور دارند واضح و مبرهن است. به طور قطع استاندار جديد با بررسي برنامه هاي رسيده از مديران و درخواستهاي دولت مديران مورد نظر را انتخاب مي كند.
پروسه انتخاب مديران شايسته در حوزه هاي مختلف براي استاني كه محور توسعه اش ساليان سال است با مشكل مواجه شده و اوضاع ناخوشي دارد ، يكي از واجبات بشمار مي رود به نحوي كه مروري بر گذشته نشان مي دهد كه عدم توسعه يافتگي اين استان بخش اعظمي از آن به يمن انتخاب مديراني ناكارآمد در ادوار مختلف بوده است.

 البته توسعه يك مقوله چند وجهي است و بايستي پارامترهاي زيادي در اين مهم مورد توجه قرار گيرد كه  اساسي ترين آن انتخاب مديران توانمند و صاحب ايده و فكر است و اگر بنا را بر همسويي تفكرات مديران با برنامه هاي دولت بدانيم به يقين مي توان گفت كه شاكله مديريت كشور بر مدار گل آفتابگردان مي چرخد و كم نيستن مديراني كه در دولتهاي مختلف صرفا بخاطر تملق و چاپلوسي زمام امور را به دست گرفته و باني توسعه يافتگي شده اند.
آذربايجان غربي كه امروز هوايي تازه در كالبد آن دميده ديگر فرصتي براي سكون،عقب ماندگي و برگشت به عقب ندارد روند توسعه اين استان بسيار پيچيده شده و در اين بين مديراني با برنامه و صاحب ايده بيش از هر زمان ديگري بكار استان مي آيند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109361
دیدگاه خود را به ما بگویید.