تاریخ انتشار :پنجشنبه 3 آگوست 17.::. ساعت : 8:01 ق.ظ

   187 بازدید

سیامند رحمان
به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس کمیته پارالمپیک آمریکای جنوبی، سایت کمیته بین المللی پارالمپیک به موفقیت برخی از ورزشکاران از جمله دو ورزشکار ایرانی در بزرگ ترین رویداد تاریخی این قاره پرداخته است.
جوان پرس : به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس کمیته پارالمپیک آمریکای جنوبی، سایت کمیته بین المللی پارالمپیک به موفقیت برخی از ورزشکاران از جمله دو ورزشکار ایرانی در بزرگ ترین رویداد تاریخی این قاره پرداخته است.

برگزاری بازی های پارالمپیک 2016 ریو تاریخی ترین رویداد ورزش معلولان برای قاره آمریکای جنوبی بود. بازی های 2016 ریو، از حیث عملکرد ورزشکاران بهترین دوره بود و از نظر فروش بلیت در جایگاه دوم قرار داشت.
طبق اعلام سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، از این رقابت ها دو میلیون و 150 هزار نفر دیدن کردند و یک میلیون نفر از طریق شبکه های دیجیتال کمیته بین المللی پارالمپیک به تماشای این مسابقات نشستند. همچنین این بازی ها در 154 کشور پوشش رسانه ای داده شد که از این حیث، اتفاقی تاریخی بود.
در بخشی از این گزارش به زهرا نعمتی، کماندار ایرانی، پرداخته که پرچمدار کشورش در بازی های المپیک نیز بود. بازنشر گفته های نعمتی در خصوص مردم برزیل، از طریق سایت کمیته بین المللی صورت گرفته است.
«مردم برزیل بسیار در طول برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک با من مهربان بوده اند. آنها رفتار بسیار خوبی با من داشته اند. تمام کاری که من انجام داده ام این بوده که این انرژی را از آنها گرفته تا در کارم از آن کمک بگیرم.»
22 رشته ورزشی در بازی های پارالمپیک ریو برگزار شد که نسبت به دوره قبل آن در لندن، دو رشته بیشتر بود. کانو و سه گانه برای نخستین بار در این دوره از بازی ها برگزار شدند.
حضور 4328 ورزشکار از 159 کشور جهان که از این تعداد، 1670 نفر هم ورزشکار زن بودند، جالب توجه بود.
در بخش دیگری از این مطلب به سیامند رحمان اشاره شده و اینکه او نخستین پارالمپینی است که بالای 300 کیلو وزنه زده است.

Print Friendly
کدخبر : 106533
دیدگاه خود را به ما بگویید.