تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   189 بازدید

تمهیدات لازم جهت حفظ سلامتی زنان باردار ساکن در روستاها با نهایت دقت انجام می شود.

جوان پرس : تمهیدات لازم جهت حفظ سلامتی زنان باردار ساکن در روستاها با نهایت دقت انجام می شود.
از 630 روستای ارومیه راه 50 روستا بدلیل بارش برف مسدود شده است که 30 نفر مادران باردار در همین روستاها زندگی می کنند و اطلاعات فوق نشانگر استخراج دقیق آمار از واحد های تابعه بوده که جهت حفظ جان مادر و نوزاد امری ضروری است.

به گفته اصغر زاده کارشناس مسئول واحد گسترده بهداشت خانواده، 168 نفر زن باردار شناسایی گردیده که EDC (تاریخ احتمالی زایمان) آنها در 15 روز اول بهمن می باشد که از این تعداد 12 نفر در روستاهایی بودند که مسیر آن مسدود شده که با ارائه آموزش های به موقع و لازم 47 نفر زن باردار از اول دی تا به امروز به مکان های قابل دسترس منتقل گردیده اند.

وی همچنین از نجات 7 زن باردار از اول بهمن ماه خبر داد و افزود: هر سه تسهیلات زایمانی گنگچین ، قولنجی و زیوه با تمام پتانسیل و کادر آماده و پاسخگوی مناسب مراجعان بوده اند. هچنین 1 نفر به بیمارستان و 4 نفر به حامله سرا انتقال یافته اند و 2 نفر نیز به مجتمع خدمات سلامت باروری مادر ارجاع داده شده اند. که همه این اقدامات مرکز بهداشت در پی بارش برف نشانگر اهمیت جان مادر و نوزاد می باشد.

طبق روال سال قبل جهت ایجاد دسترسی آسان به زنان بارداری که EDC نزدیک دارند هتلینگ رایگان فراهم گشته و نیز تمامی ملزومات لازمه تسهیلات زایمانی من جمله سوخت در محل ذخیره و آماده سازی گردیده تا در شرایط بحرانی شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111461
دیدگاه خود را به ما بگویید.