تنها 47 درصد از راه روستایی آذربایجان غربی آسفالته است! | جوان پرس
تاریخ انتشار :یکشنبه 18 ژوئن 17.::. ساعت : 6:30 ب.ظ

   189 بازدید

بهادری: جای تأسف است که بسیاری راه‌های استان چه در جنوب و چه در شمال استان از وضعیت نامناسبی برخوردارند

جوان پرس : نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان اظهار کرد: متأسفانه نتایج مطالعات پهنه‌بندی لرزه‌ای در آذربایجان غربی انجام نشده است.

هادی بهادری تصریح کرد: در چندین شهر آذربایجان غربی موضوع نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسود باید به جد مورد توجه قرار گیرد که شهرهای ارومیه، ماکو، خوی و تکاب از آن جمله است.

وی توجه به مساکن مهر آذربایجان غربی در تعدادی از شهرها را از دیگر نکات قابل توجه در حوزه وظایف وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: دولت باید به سرعت نواقص مسکن های مهر در این استان را برطرف کرده و در اختیار مالکان قرار دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سهمیه قیر استان آذربایجان غربی دو برابر شده است و چون تنها 47 درصد از راه روستایی استان آسفالت شده است بنابراین آذربایجان‌غربی در این شاخص در رده پایین‌تری در کشور قرار گرفته است که باید با کارهای مربوط در این حوزه به سرعت این شاخص بهبود داده شود.

بهادری اظهار کرد: جای تأسف است که بسیاری راه‌های استان چه در جنوب و چه در شمال استان از وضعیت نا مناسبی برخوردارند که باید مورد توجه جدی وزارت راه و شهرسازی باشد چراکه بهبود صنعت و گردشگری و حتی رفاه مردم این استان مستلزم رسیدگی به جاده‌ها به عنوان یک زیرساخت بنیادین است.

وی اوضاع وزارت راه و شهرسازی در دوران تحریم و تنگناهای اقتصادی را خطیر و حساس خواند و گفت: در 42 شهر استان 200 هزار نفر در حاشیه زندگی  می‌کنند از سوی دیگر موضوع انضباط شهری و رسیدگی به تخلفات ساختمانی نیز گریبانگیر شهرهای این استان که همگی نیازمند توجه و رسیدگی هستند.

بهادری رسیدگی به وضعیت زمین‌های پادگان لشگر 64 ارومیه را از دیگر مطالبات مردم اعلام کرد و گفت: آغاز مطالعات  طرح جامعه شهر ارومیه نیز می‌بایست در اولویت کار مدیران مربوط به بخش مدیریت شهری و راه و شهرسازی قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 105263
دیدگاه خود را به ما بگویید.