تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   468 بازدید

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: خطر وقوع آتش سوزی واحدهای تجاری و بازار هسته مرکزی شهر ارومیه را تهدید می کند.

جوان پرس : رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: خطر وقوع آتش سوزی واحدهای تجاری و بازار هسته مرکزی شهر ارومیه را تهدید می کند.

ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به خطر وقوع آتش سوزی در هسته مرکزی شهر به ویژه در بافت فرسوده شهری، بیان کرد: خطر وقوع آتش سوزی بافت فرسوده شهری چون پنجراه، عطایی، بازار و واحد های تجاری چون نیکخواه و پاساژ فیلیپس را تهدید می کند .

وی عنوان کرد: تمام اخطارهای لازم برای پیشگیری از وقوع آتش در مکان های که احتمال وقوع آتش زیاد است صادر شده است .

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به وضعیت نامناسب بازار ارومیه از نظر ایمنی، اظهار کرد:  بازار ارومیه با مشکلاتی از نظر ایمنی مواجه است که سیم کشی فرسوده این بازار جهت پیشگیری از بروز حوادث احتمالی بصورت مرتب توسط آتش نشانی و میرات فرهنگی استان رصد می شود .

وی با اشاره به وضعیت نامناسب پاساژ نیکخواه ارومیه اظهار کرد: متاسفانه پاساژ نیکخواه از نظر ایمنی وضعیت مناسبی ندارد و در این خصوص نیز اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از بروز حادثه چون آموزش کسبه، نصب کپسول های آتش نشانی ، رصد سیم ها برق و تعویض آنها و همچنین بازدیدها مکرر صورت می گیرد اما با این حال خطر همچنان باقی است.

شاد قوشچی در ادامه با اشاره به انجام تعداد ۳۲۶ فقره ماموریت آتش نشانی طی ۳ ماهه اخیر، بیان کرد:  از تعداد ۳۲۶ فقره ماموریت آتش نشانی شهرداری ارومیه طی سه ماه اخیر سال جاری ۲۷۰ مورد مربوط به حوادث داخل شهر و ۳۳ مورد مربوط به حوادث خارج از شهر است.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم ماموریت های آتش نشانی را آتش سوزی قطعات خالی شهر،  واحد های آپارتمانی و تصادفات جاده ای به خود اختصاص داده است،  تصریح کرد: این قطعات خالی بعلت پوشیده بودن با علف های خشک باعث گسترش آتش به سایر نقاط شده است.

شاد قوشچی عنوان کرد:  در حال حاضر حوادثی چون گیر افتادن در آسانسور در واحد های مسکونی  روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به افزایش  آتش سوزی منازل بیان کرد:  دلیل عمده وقوع آتش سوزی منازل بیشتر سهل انگاری شهروندان است.

به گفته رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه هم اینک میانگین زمان رسیدن ماموران آتش نشانی به محل عملیات در داخل شهرکمتر از ۴ دقیقه و در خارج از شهرکمتر از ۱۵  دقیقه است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117056
دیدگاه خود را به ما بگویید.