تاریخ انتشار :شنبه ۴ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۰ ب.ظ

   388 بازدید

نماینده مقیم سازمان ملل در ایران، حمایت‌های مردم ایران از زلزله زدگان را غافلگیر کننده توصیف کرد.

جوان پرس : نماینده مقیم سازمان ملل در ایران، حمایت‌های مردم ایران از زلزله زدگان را غافلگیر کننده توصیف کرد.به گزارش کردپرس، گری لوییس نماینده مقیم سازمان ملل در ایران و هیئت همراه شامگاه پنجشنبه (2 آذرماه) به منظور بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه وارد این استان شد و با استاندار دیدار کرد.

وی در این دیدار اظهارداشت: حمایت‌های مردم ایران از زلزله زدگان غافلگیر کننده بود.

نماینده مقیم سازمان ملل در ایران تاکید کرد: سرمایه اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران همین مردم هستند.

استاندار کرمانشاه: دولت هزارمیلیارد تومان را برای کمک به زلزله زدگان در نظرگرفته است

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیزبا بیان اینکه️ در این زلزله در بحث امداد و نجات عملکرد بی‌سابقه ای داشتیم و در کمتر از ۲۰ ساعت حدود ۷ هزار مجروح و مصدوم را منتقل کردیم، گفت: ارتش و سپاه به ما خیلی کمک کردند. این زلزله به خوبی وفاق ملی را در کشور ما نشان داد.

وی تصریح داشت: همه مسوولین عالیرتبه نظام از مناطق زلزله زده بازدید کردند که مردم آسیب دیده، روحیه مضاعفی از حضور مسوولین نظام گرفتند و باعث دلگرمی ما و تسریع در خدمت رسانی هم شد.

بازوند️ حضور مقام معظم رهبری را نقطه عطفی در امدادرسانی و خدمت رسانی به حادثه دیدگان دانست و افزود:️ برخی میگویند وسعت و دامنه کمکها و حمایت‌های مردمی فراتر از حد تصور بود، اما من معتقدم اگر کسی شناخت درستی از ملت ایران داشته باشد، میداند که این حمایت مردمی حتی در این سطح قابل پیش بینی بود.

 وی اضافه کرد:️ سازمان ملل اگر تمایل و اشتیاقی به کمک به زلزله زدگان دارد، باید از طریق هلال احمر اقدام کند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد:️ مجموعه خیرین مدرسه ساز، اتاق بازرگانی و بانکهای خصوصی قول داده اند که مدارس لازم را در مناطق زلزله زده بسازند.

مقام ارشد مدیریت استان اظهارداشت: هیئت دولت تاکنون مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان در قالب کمکهای بلاعوض و تسهیلات بازسازی برای زلزله زدگان درنظر گرفته است.

بازوند در پایان یادآورشد:️ بیش از ۲۰ مهندس و متخصص در قالب یک گروه مشغول رصد و مستندسازی زلزله اخیر هستند تا از تجارب آن در سطح ملی برای مدیریت بحران های مشابه در آینده استفاده شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109613
دیدگاه خود را به ما بگویید.