تاریخ انتشار :پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   465 بازدید

رادفر : کاندیداهاي شوراي شهر وعده هایی را مطرح کنند که در داخل چارچوب اختيارات و وظايفشان باشد

جوان پرس : معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: نامزدهای انتخاباتی و طرفدارانشان باید به قوانین انتخاباتی احترام بگذارند و رعایت قانون ابتدایی ترین راهکارهای محقق کردن شعار انتخاباتی است.

علیرضا رادفر در همایش باید و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی که در مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: مردم به واسطه انتخابات در تعیین سرنوشت خود شرکت می‌کنند و باید همگان در عرصه حضور داشته باشیم تا انجام امورات خود را به افراد تسلیم شده در برابر قانون محول کنیم.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) افزود: نظامی که ما به دنبال آن هستیم نظام جمهوری اسلامی است که ملت ایران اسلامی در آن شرکت داشته باشند و با آرای خود افراد شایسته را برای مدیریت انتخاب کنند چرا که میزان رأی مردم است بنابراین اهمیت انتخابات از این رو بسیار است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حضور مردم در تمامی صحنه‌های سیاسی و انتخاباتی گفت: تمامی مقامات و مسئولان اصلی و اجرایی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند که یکی از امتیازهای مردم ایران و کشورمان نسبت به دیگر کشورهاست.

وی تصریح کرد: باید به شرکت نکردن در انتخابات هیهات گفت که یک یادگاری از امام خمینی (ره) است و بر همگان وظیفه است تا در صحنه‌های انتخاباتی حضور داشته باشند که مسئولان و دلسوزان ملت نیز از تمامی مردم برای حضور در انتخابات دعوت می‌کنند و تمامی کسانی که در امر انتخابات دخیل هستند باید در گام اول حضور حداکثری را در نظر بگیرند.

وی بیان کرد: حضور و مشارکت حداکثری مردم با بسترسازی لازم توسط اصحاب رسانه، مجریان و عوامل انتخابات اتفاق می افتد و اگر بسترسازی صورت گیرد مطمئناً بهترین انتخاب شکل می‌گیرد و مردم با تصمیم خود امورات محلی خود و کشوری خود را به دست شایسته‌ترین افراد می‌سپارد که باید توجه کرد تا فرد منتخب اصلح‌ترین افراد باشد.

رادفر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد انتخابات تاکید کرد: حضور حداکثری مردم مقدم امنیت ملی است و دوست داران نظام و کشور برای حفظ امنیت و اقتدار در صحنه حاضر می‌شوند و وحدت خود را به همگان نشان می‌دهند که مظهر مردم سالاری دینی است.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات باید به معنای واقعی کلمه نمایشگر رأی مردم باشد و سلامت انتخاباتی باید در رأس امور قرار گیرد و نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آن‌ها باید به زمان بندی انتخابات، قانون تبلیغات، رعایت الزامات انتخاباتی و پرهیز از بداخلاقی‌ها توجه به سزایی داشته باشند.

رادفر اظهار کرد: نامزدهای انتخاباتی و در نهایت منتخبان مردم تنها هدف خود را خدمت به مردم قرار دهند و باید برای توسعه شهر گام بردارند و مشکلات مردم را برطرف کنند و یکی از راهکارهای محقق کردن شعارها عمل به قانون است و نباید موارد خارج از قانون در میان مردم بیان شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: خارج از حدود قانونی نباید مواردی مطرح شود چرا وقتی که مطالبات را افزایش می‌دهیم فردا نخواهیم توانست که به مطالبات مردم پاسخ دهیم و شکاف‌هایی ایجاد می‌شود که سبب زیر سؤال رفتن باورهای مردم می‌شود و سرمایه‌های اجتماعی تضعیف می‌شود.

علیرضا رادفر افزود : درخواست داریم کاندیداها حتما به اختیارات شورای شهر مراجعه کنند و وعده هایی را مطرح کنند که داخل این چارچوب باشد و نباید وعده های را مطرح کرد که فردا از پس آن برنیاییم.

رئيس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: اعتماد به مسئولین یکی از گزینه‌های سرمایه‌های اجتماعی است که باید در مردم ایجاد کنیم و باید در چارچوب اختیارات قانونی شورهای اسلامی شهر و روستا اظهار نظر کنند و در این میان باید حریم‌ها و خطوط قرمز نظام رعایت شوند و انتظار می‌رود فضای انتخاباتی سالم باشد تا جایی که به هیچ یک از نامزدها هیچ تذکر زبانی هم داده نشود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 103877
دیدگاه خود را به ما بگویید.