تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ب.ظ

   274 بازدید

شهردار ارومیه در واکنش به اخبار تخریب منزل مسکونی سه معلول در ارومیه گفت: منزل تخریب شده معلولان ارومیه در حال ساخت غیرقانونی و البته خالی از سکنه بود.

جوان پرس : شهردار ارومیه در واکنش به اخبار تخریب منزل مسکونی سه معلول در ارومیه گفت: منزل تخریب شده معلولان ارومیه در حال ساخت غیرقانونی و البته خالی از سکنه بود.

به گزارش روابط عمومی ؛ محمد حضرت پور صبح شنبه در جریان بازدید از منزل تخریب شده در ارومیه گفت: ساختمان تخریب شده شهرک ایثار طی روز گذشته، در مسیر خیابان ۱۶ متری واقع شده بود افزود: بخش عمده این زمین که قبلا  تفکیک شده بود در مسیر واقع شده و در حدود ۶۰ متر از این زمین باقی مانده بود که با اجرای  عملیات ساخت و ساز در ادامه مسیر ۱۶ متری  مشکلاتی به ویژه برای ساکنان همجوار که مجوز قانونی برای ساخت اخذ کرده اند ایجاد می کرد.

وی ساخت وساز در این محدوده را غیر قانونی دانست و گفت: مدیریت شهری بر حسب وظیفه قانونی که دارد در موارد تخلف با ساخت و ساز غیر مجاز طبق گزارش های مردمی مقابله می کند و ابتدا بر اساس قانون، یا خودشان اقدام می کنند یا از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم تخریب گرفته می شود و یا شهرداری منطقه گزارش تخلف را به مدیریت املاک  جهت تملک زمین ارائه می دهد.

با ماموران مدیریت شهری ارومیه برخورد می شود

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه با ماموران مدیریت شهری که اقدام به تخریب این منزل کردند برخورد می شود خاطرنشان کرد: هرچند کار ماموران مدیریت شهری در چارچوب انجام وظایفشان بود اما می توانستند بهتر از این عمل و با سعه صدر اقدام کنند و قطعا با ماموران خاطی برخورد می شود.

وی با بیان اینکه آنچه باعث آزردگی خاطر مردم عزیز شد و تصاویری از  یک مادر با فرزندان معلولش  در شبکه های مجازی بود  غیرواقعی است، گفت: ساختمان به هنگام تخریب خالی از سکنه بوده است .

حضرت پور ادامه داد: بر اساس گفته همسایگان ساختمان  تخریب شده، این خانواده در ساختمان مسکونی همجوار بودند که بعد از تخریب فرزندان معلول از پارکینگ منزل همسایه  توسط یک پیمانکار متخلف به محل یاد شده برده و عکس هایی جهت نشر در شبکه های مجازی گرفته می شود  که  عملا رفتار این شخص غیر اخلاقی است و باید رسیدگی شود.

شهردار ارومیه ضمن عذر خواهی از مردم، خاطرنشان کرد:  قطعا از این خانواده عزیز  دلجویی صورت خواهد گرفت و زمینی را در مقابل این زمین که امکان ساخت وساز در آن وجود ندارد برای عوض کردن در نظر خواهیم گرفت و پروانه آن نیز به صورت رایگان اعطا خواهد شد و برای ساخت ساختمان مسکونی نیز کمک های لازم از طرف خیرین و بهزیستی صورت خواهد گرفت.

بازی با احساسات مردم از طریق انتشار تصاویر

شهردار ارومیه با بیان اینکه افراد سودجو با انتشار تصاویر معلولین بعد از تخریب منزل غیر مجاز در محل، با احساسات مردم بازی کرده اند افزود: بخشی از این اتفاق غیر واقعی که با تصاویری دلخراش در فضای مجاز منتشر شده موجب آزردگی مردم ایران اسلامی شده که شخصا در این خصوص عذرخواهی می کنم .

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه برخی پیمانکاران ساخت و ساز غیر مجاز با استفاده از این معلولان برای رسیدن به مقاصد شان این چنین به این موضوع پرداخت کرده اند و این بنا را در محدوده غیرمجاز احداث کرده بودند ادامه داد: ماموران شهرداری در چارچوب قانون، ولی سختگیرانه در این خصوص عمل کرده اند که در این خصوص نیز اقدامات قانونی به عمل خواهد آمد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112539
دیدگاه خود را به ما بگویید.