تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۱ ق.ظ

   167 بازدید

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: اولین فیلم بلند سینمایی استانی سال آینده ساخته می شود.

جوان پرس : رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: اولین فیلم بلند سینمایی استانی سال آینده ساخته می شود.

احد هوشمند در گفت و گو باایسنا افزود : تا پایان سال جاری نگارش فیلم نامه مذکور به پایان می رسد که سال 97 اولین فیلم بلند سینمایی استان ساخته خواهد شد.

وی درباره رویکرد کلی این فیلم سینمایی تصریح کرد: فیلم سینمایی مذکور که در دست تولید است بعد از دهه  60یک طرح سینمایی و ملی بارویکرد کشف استعداد های جدید فیلم سازی و روی آوری دوباره استان به ساخت فیلم بلند محسوب می شود.

هوشمند با بیان اینکه  تاکنون فعالیت حوزه هنری استان بیشتر در زمینه فیلم کوتاه بوده اظها رکرد: در سال گذشته با توجه به هزینه زیاد فیلم سازی تنها یک فیلم کوتاه از استان با عنوان”شکلات” تولید شد که موفقیت های زیادی در جشنواره های مختلف بدست اورد و در سه ماهه پایانی سال 96 هم یک فیلم کوتاه دیگر با عنوان (دیوار ننه زهرا) تولید می شود.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در خصوص حضور فیلم های تولیدی حوزه هنری استان در جشنواره فیلم عمار گفت: جشنواره فیلم عمار یک جشنواره مردمی است و استقبال زیادی از این جشنواره می شود ولی متاسفانه امسال هیچ فیلمی از حوزه هنری استان به این جشنواره ارسال نشد ولی حوزه هنری در تلاش است که در سال آینده حداقل 2 فیلم به این جشنواره ارسال کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 110950
دیدگاه خود را به ما بگویید.