تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۸ ب.ظ

   176 بازدید

فرخی با اشاره به آمار واردات و صادرات مرسولات پستی از استان به کشورهای خارجی افزود: ماهانه به طور متوسط پنج هزار مرسوله پستی به خارج از کشور مبادله و جا به جا می‌شود.

جوان پرس : مدیر کل پست آذربایجان غربی گفت:در ۶ ماهه اول امسال ۵ میلیون و ۲۷۰ هزار مرسوله پستی جابجا شده است.

مجید فرخی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت 17 مهر روز جهانی پست برگزار شد با بیان اینکه، آذربایجان غربی از حیث درآمد و تعداد مرسوله رتبه ۹ کشوری را به خود اختصاص داده است‌ افزود: ۸۱۹ واحد دولتی، پیشخوان دولت و ICT روستایی در استان وجود دارد و در ۶ ماهه اول سالجاری ۵ میلیون و ۲۷۰ هزار مرسوله در استان رهسپار شده است.

وی تصریح کرد: علاوه برتجهیز تمامی خودروهای ناوگان رهسپاری شرکت ملی پست به سیستم راهبری GPS ،از سامانه جامع رسیدگی به غرامات پستی بهره‌برداری شده است.

مدیر کل پست آذربایجان‌غربی از راه‌اندازی و توسعه سامانه جامع قبول خدمات پستی تحت وب نیز خبر داد و افزود: علاوه بر آن، سامانه مدیریت تجارت الکترونیک پست نیز در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به راه اندازی زیرساخت های یکپارچه وب سرویس های کد پستی و درگاه ارائه خدمات مبتنی بر کدپستی به نشانی الکترونیکی GAVAHI.POST.IR افزود:سیستم همراه نامه‌رسان و مبتنی بر گوشی‌های هوشمند در سراسر کشور توسعه و راه اندازی شد.

فرخی با بیان اینکه امسال پهنای باند شبکه اینترانت در سطح پست استان ارتقاء یافت گفت:در آذربایجان غربی 510 روستا وجود دارد که حدود 90 روستا در این ماه مجهز به وسایل ارتباطی نو و جدید خواهند شد.

وی ادامه داد: راه‌اندازی 32 ایستگاه ثبت نام کارت ملی هوشمند با تجهیزات مربوطه با ثبت نامی به میزان 274 هزار نفر در شش ماه اول سال 96 انجام شد.

مدیر کل پست آذربایجان غربی از افزایش خریدهای اینترنتی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در این رابطه 640 هزار فقره خرید توسط هم استانی ها انجام شده است.

فرخی در ادامه با اشاره به آمار واردات و صادرات مرسولات پستی از استان به کشورهای خارجی افزود: ماهانه به طور متوسط پنج هزار مرسوله پستی به خارج از کشور مبادله و جا به جا می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108371
دیدگاه خود را به ما بگویید.