تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ فروردین ۹۲.::. ساعت : ۶:۱۰ ب.ظ

   231 بازدید

جایزه باروت خیس بخاطراعلام رسوایی اسکار به همسراوباما تعلق می گیرد

ˈسید محمد یاشار نادری ˈ روز شنبه که بیانیه این کنگره را در آیین اختتامیه قرائت می کرد،افزود: این جایزه به خانم ˈمیشل اوباماˈ به خاطر پرده برداری از سرسپردگی مطلق هالیود به کاخ سفید و اعلام رسوایی جایزه پوچ اسکار به وی تعلق گرفته است.

 

دبیرکنگره بین المللی ˈره آورد سرزمین نورˈ گفت: اهدای جایزه باروت خیس به همسر رییس جمهوری آمریکا را بخاطر افشاگری و رسواکردن اسکار صورت می گیرد.

 

در بخشی از بیانیه کنگره ره آور سرزمین نور آمده است، جایزه باروت خیس به نمایندگی از ملت شریف و بیدار ایران اسلامی جسورانه دست به انتخاب و نمایش آدمهای مضحکی می زند که همواره پوشالی بودنشان برای همگان آشکار بوده و هست و این ماهیت هنگامی که آمیخته با خود باوری کاذب شان می شود بدل به حماقتی بی پایان می گردد.

 

در این بیانیه گفته شده، همواره فرمانروایانی که تمام جهان را قلمرو خود می پنداشتند و با دستانی گسترده شرق و غرب زمین را با بلند پروازی های رویایی خود تصرف می کردند و در مواردی نیزهمه چیز بر وفق مراد از آب در می آمد و همه چیز دست به دست هم می داد تا حاکم جهانگیر و جهاندار گردد.

 

دراین بیانیه افزوده شده، باروت خیس آغازی است بر معرفی عروسک ها با ظاهری خطرناک و قدرتمند اما باطنی نخ نما و فرسوده، عروسک های قدرت، پهلوانانی از جنس پنبه و پارچه اما بسیار اغواگر و فریبا القا کننده توهم قدرت و تسلط ، باروت خیس کلکسیونی از این عروسک ها را گرداگرد هم می چیند و موزه ای فراهم می آورد از آدم هایی که مدعی قدرت و سلطه اند اما اکنون پس از اشتباهات خود دیگر برای ما بدل به کاریکاتوری خنده دار و مضحک شده اند باروتی که خیس شود اما همچنان دعوای قدرت و تهدید داشته باشد کاریکاتوری بیش نیست.

 

در بخش پایانی این بیانیه آمده است، باروت خیس با جملهˈ عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهدˈ از همین لحظه موجودیت خود را به عنوان رسوا کننده قدرتمندان بی چشم و گوش به مردم جهان اعلام می دارد این به معنی تحسین و تمجید نیست بلکه ماهیت سیاست مداران بیگانه است و عقل سلیم حکم می کند باروتی که خیس شده باشد هر چند که باروت است و به ظاهر خطرناک اما هیچ خطری ندارد چون تنها براده ای بی خاصیت و بی اثر از جنس کینه و بخل است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا در آیین کنگره سرزمین ره آورد نور که در محل یادمان شهدای شلمچه برگزار شد ضمن رونمایی از این جایزه توسط پدر احمدی روشن دانشمند ˈشهید هسته ای ایرانˈ برای ارسال به سفارت سوئیس در اختیار رییس اداره پست خرمشهر قرار گرفت.

جایزه بین المللی ˈباروت خیسˈ به شکل یک مغز طراحی شده و درون آن سمعک و عینک جا داده شده آیه شریفه قرآنی ˈصُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَرْجِعُونَˈ به معنی ˈ آنها کر و لال و کورند، لذا از راه خطا باز نمی گردند بر آن طراحی شده است.

 

قرار بر این بود که سفیر سوئیس به نمایندگی از همسر رییس جمهوری آمریکا که حافظ منافع این کشور در ایران است جایزه ˈباروت خیسˈ را تحویل گیرد ولی وی به دلایل نامعلومی در این آیین حاضر نشد.

 

کنگره بین المللی ره آور سرزمین نور با حضور میهمانان خارجی و ایرانی و مقامات کشوری و لشکری از روز پنجشنبه گذشته به مدت سه روز در محل یادمان شهدای شلمچه جریان داشت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 15142
دیدگاه خود را به ما بگویید.