تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۶ ب.ظ

   360 بازدید

اما امروز جای یک نفر در این مراسم خالی بود . نمی دانم دعوت شده بود یا نه ؟

جوان پرس : مراسم اختتامییه کنگره ملی ۱۲۰۰۰شهید آذربایجان‌غربی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی زمینی سپاه ، استاندار آذربایجان غربی ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، نمایندگان مردم استان در خانه ملت ، فرمانداران ، مدیران کل وخانواده های معظم شهدا در حسینیه اعظم ثارالله ارومیه برگزار شد.

مراسمی که با استقبال بی نظیر مسئولان و مردم مواجه بود و جای برای سوزن انداختن نداشت ، همه آمده بودند تا بار دیگر نسبت به رشادت ایثارگران و شهدا ادای دین کرده باشند. آمده بودند تا بگویند قدردان شما هستیم. آمده بودند تا ثابت کنند شهدا هیچ وقت فراموش نمی شوند.آمده بودند تا اعلام کنند آذربایجان غربی مشهدالشهدای ایران مقدس است و در کنار ناامنی های اطراف و پیرامون امنیت و آرامش در جای جای این خطه سرسبز و مهد تمدن اقوام و مذاهب لمس می شود.

اما امروز جای یک نفر در این مراسم خالی بود . نمی دانم دعوت شده بود یا نه ؟ اگر دعوت نشده بود بهتر بود دعوت می شد ، بخاطر اینکه وی تا دیروز از راهبران و حامیان اصلی این کنگره بود . اگر دعوت شده بود شایسته بود حضور پیدا می کرد.

هر آمدنی را رفتنی است و همه انسان ها مهمان هستند و صندلی های مدیریتی هم به کسی وفا نکرده ؛ اگر وی تا دیروز بر جاه و جلال بود و امروز نیست بدعت اشتباهی است که ما برای مدیران و سرمایه های انسانی و اجتماعی خود گذاشته ایم که فقط در زمان صدرات و امارات او را تکریم می کنیم. بدعتی که نه ریشه در تاریخ اسلام دارد و نه شناسامه ایران آن را قبول دارد.

مردی که از ابتدای امر و موضوع برگزاری کنگره تلاش زیادی برای برپایی و راهبری این کنگره کشید. مردی که دیگر دستش به صندلی مدیریتی زادگاهش نمی رسد . مردی که خود از حامیان اصلی این کنگره بود. مردی که بیشتر از 11 سال سکان هدایت این استان در بدترین شرایط را بر عهده داشت . هم مدیریت سال های اول انقلاب سخت بود و هم 4 سال اخیر و سال های اول عمر دولت تدبیر و امید ناهمواری های زیادی را از سر گذراند. مردی که در کنار سایر متولیان امر از جمله سپاه شهدای استان و برخی از ارگانهای مسئول تلاش زیادی کشیدند تا این کاروان به سلامت به سرمنزل مقصود برسد ؛ او کسی نیست جز قربانعلی سعادت متولد 1332 قره باغ ارومیه که 2 ماهی است سکان هدایت آذربایجان غربی را به مردی از دیار خراسان از شهرستان بجنورد واگذار کرده است. فارغ از همه انتقادات پیش رو ، نقصان های کاری ، مدیریتی و عملکردی مردی که تلاش های زیادی برای پیشرفت این استان و منطقه کشیده است.

البته سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی به عنوان دبیر کل کنگره در اثنای سخنرانی خود از استاندار سابق تقدیر کرد ولی کاش برای مراسم اختتامییه مرد قره باغی دعوت و حاضر بود تا در گوشه ای از حسینیه ” آخرین برنامه تکریم شهدا ” را نظاره گر می شد ، شخصی که خود هم رزمنده است و هم برادر شهید.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109959




دیدگاه خود را به ما بگویید.