جذب 480 میلیارد ریال مشارکت مردمی در کمیته امداد آذربایجان غربی | جوان پرس
تاریخ انتشار :چهار شنبه 11 ژانویه 17.::. ساعت : 8:30 ق.ظ

   186 بازدید

فرماندار خوی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان : کمبود سرمایه گذاری، قرار نگرفتن خوی در مسیر محورهای مواصلاتی اصلی و حاشینه نشینی در شهر از جمله مشکلات این شهرستان است.

جوان پرس : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با بیان اینکه مشارکت های مردمی جذب شده در سال جاری توسط این نهاد حدود 480 میلیارد ریال است، گفت: 180 میلیارد ریال از محل زکات، 60 میلیارد ریال از محل مراکز نیکوکاری، 5.4 میلیارد ریال آن از محل صندوق های صدقه و مابقی از سایر فصل های جذب کمک های مردمی دریافت شده است.

 به گزارش ایرنا، عزیز سهندی  در دیدار با فرماندار خوی که در دفتر فرمانداری این شهرستان انجام شد، با ارائه گزارشی از اقدام های این نهاد در استان و شهرستان خوی افزود: طی سال جاری برای 2 هزار مددجو با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال از محل منابع بانکی و منابع داخلی کمیته امداد امام خمینی (ره) تسهیلات خود اشتغالی اختصاص یافته است.

سهندی با بیان اینکه مرکز نیکوکاری خوی به عنوان طرح نمونه کشوری معرفی شده است، اظهار کرد: طرح متمرکز نیکوکاری خوی در زمینه کمک به نیازمندها و پاسخگویی به آنها بسیار موفق عمل کرده و هم اکنون استان ها و شهرستان های دیگر به دنبال الگوبرداری و پیاده سازی از این طرح هستند.
حسین سیوانی، فرماندار خوی نیز در این دیدار با اشاره به معضلات ناشی از توزیع ناعادلانه منابع و وضعیت توسعه نامتوازن در منطقه گفت: این شهرستان علاوه بر اینکه دومین و پرجمعیت ترین شهر آذربایجان غربی است، نقش مهمی در ارتقای شاخص های رشد و توسعه ی استان دارد و باید به رشد آن توجه ویژه ای شود.
وی با اشاره به معضلات و مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خوی بیان کرد: کمبود سرمایه گذاری، قرار نگرفتن خوی در مسیر محورهای مواصلاتی اصلی و حاشینه نشینی در شهر از جمله مشکلات این شهرستان است.
سیوانی اضافه کرد: برخلاف تصور، شهرستان خوی در ردیف شهرستان های محروم کشور قرار دارد و بیشترین تعداد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه شهر خوی ساکن هستند.
وی اظهار کرد: حاشیه نشینی و مهاجرت های بی رویه از عوامل تولید فقر و محرومیت است و بیکاری از عوامل تشدید کننده فقر و محرومیت به شمار می رود.
فرماندار خوی با تأکید بر حل معضل بیکاری گفت: کمیته ی امداد امکانات و منابع خوبی در اشتغالزایی، کارآفرینی و حل مشکل بیکاری در اختیار دارد و انتظار این است که با برنامه ریزی و مدیریت صحیح و پرداخت تسهیلات به موقع به کارآفرینان و بیکاران واقعی گام مهمی در رفع مشکل بیکاری به خصوص بیکاری جوانان این شهرستان برداشته شود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 100314
دیدگاه خود را به ما بگویید.