تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۱۱:۲۴ ب.ظ

   555 بازدید

این جلسات توسط عده ای جوان ترتیب یافته

به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، سلسله نشست های بررسی تحلیلی وقایع تاریخ صدر اسلام با عنوان « فاطمه ، فاطمه است » در ایام فاطمیه دوم در نقاط مختلف شهر ارومیه برگزار می شود .

به گزارش ذوالفقار ، این جلسات که به همت جمعی از جوانان متدین ارومیه و با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) آذربایجان غربی ، کانون فرهنگی مسجد رسول الله (ص) ، هیئت زوار ضامن آهو و هیئت عاشقان امام زمان(عج) ارومیه ترتیب داده شده است ، به بررسی تحلیلی آن دسته از وقایع و رخدادهای تاریخ صدر اسلام که زمینه ساز شهادت دخت نبی اکرم (ص) و مظلومیت اهل بیت (ع) شده است ، خواهد پرداخت.

این گزارش می افزاید؛ نظر به استقبال کم نظیر جوانان علاقمند خصوصاً دانشجویان از برگزاری این جلسات در ایام فاطمیه سال گذشته ،سلسله جلسات « فاطمه ، فاطمه است » امسال نیز با شکل منظم تر و برنامه ریزی بهتر در چهار نقطه شهر ارومیه برگزار می شود.

در این برنامه ها که با سخنرانی احمد نقی زاده کارشناس تاریخ اسلام همراه خواهد بود ، ضمن بررسی نقش و جایگاه حضرت زهرا (س) در اثبات حقانیت ولایت ائمه اطهار (ع) ، به برخی از مهمترین شبهات تاریخی وارد شده از سوی وهابیت نیز در این خصوص پاسخ داده می شود.

برهمین اساس، برای نخستین بار در ارومیه ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س) در فضای باز واقع در محوطه پارک بزرگ استقلال ( معروف به پارک تخم مرغی ) برگزار خواهد شد . این برنامه هر شب توسط هیئت زوار ضامن آهو در خیمه بزرگ تکیه زینبیه ترتیب داده شده است.

گفتنی است نشست های پرسش و پاسخ و تحلیل فتنه های صدر اسلام با سخنرانی احمد نقی زاده در طول سال گذشته نیز در نقاط مختلف شهر ارومیه برگزار شد که بیش از 500 نفر از برادران و خواهران در آن شرکت نمودند.

برنامه زمان بندی نشست های فاطمیه به شرح ذیل بوده و شرکت برای عموم علاقمندان آزاد است:

            زمان                              مکان                           برگزار کننده

یکشنبه ها از ساعت 16 عصر         تالار مهدیه                بنیادحضرت مهدی موعود استان
همه روزه بعداز نماز مغرب وعشاء مسجدرسول الله(ص)شهرک فرهنگیان کانون فرهنگی مسجد
هر شب از ساعت 21/30      محوطه باز پارک استقلال شهرک ایثار   هیئت زوار ضامن آهو
جمعه ها صبح از ساعت 8             سیار                    هیئت عاشقان امام زمان

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 2872
دیدگاه خود را به ما بگویید.