تاریخ انتشار :یکشنبه 25 می 14.::. ساعت : 8:00 ب.ظ

   940 بازدید

55

 جواد جهانگيرزاده ، نماينده مردم اروميه با كسب 115 راي يك بار ديگر نتوانست اعتماد همكارانش را در خانه ملت براي عضويت در سمت دبيري هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي بدست آورد.

جوان پرس : انتخابات هیات رئیسه مجلس نهم در سال سوم در حالی برگزار شد که علی لاریجانی با کسب 187 رای به عنوان رئیس و محمد حسن ابوترابی فرد با 203 رای به عنوان نایب رئیس اول مجلس برگزیده شدند.به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز  یکشنبه انتخاب اعضای هیات رئیسه مجلس نهم در سال سوم در دستور کار نمایندگان قرار داشت.برای انتخاب رئیس مجلس علی لاریجانی، احمد بخشایش و بیرانوند نامزد بودند که در نهایت لاریجانی از مجموع 264 رای با 187 رای به عنوان رئیس مجلس نهم در سال سوم برگزیده شد.همچنین احمد بخشایش 32 رای و بیرانوند 26 رای کسب کردند.19نماینده نیز رای سفید دادند.

 

 

برای تصدی سمت نایب رئیسی محمد حسن ابوترابی فرد، محمدرضا باهنر و الیاس نادران نامزد بودند که با رای نمایندگان محمدحسن ابوترابی فرد با 203رای و محمدرضا باهنر 144 رای از مجموع 270 به ترتیب نواب اول و دوم رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

 

محمد آشوری تازانی نماینده بندرعباس، احمد امیرآبادی نماینده قم، سید شریف حسینی نماینده اهواز، محسن علیمردانی نماینده زنجان، بهروز نعمتی نماینده همدان، کمال علیپور خنکداری نماینده قائم شهر و محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان 7 کاندیدای ناظر هیات رئیسه بودند که از این میان عاشوری با 132 رای، شریف حسینی 132رای، بهروز نعمتی 112 رای به عنوان ناظران هیأت رئیسه در مجلس انتخاب شدند. مجموعه رای های اخذ شده برای ناظران 271 رای بوده است.

 

همچنین از میان حسین سبحانی نیا، محمد دهقان، محمد حسین فرهنگی، مهرداد بذرپاش، جواد جهانگیر زاده، اسماعیل کوثری، جواد هروی، امیرحسین قاضی زاده، شاهین محمد صادقی، علیرضا منادی و ضرغام صادقی کاندیدای انتخابات دبیری هیأت رئیسه مجلس ، ضرغام صادقی با کسب 190 رای،فرهنگی 188 رای،بذرپاش 167رای،دهقان 149 رای، منادی 129 و سبحانی نیا 120  رای به عنوان دبیران هیات رئیسه انتخاب شدند.

 

جواد جهانگيرزاده نماينده مردم اروميه يك بارديگرازهيات رئيسه مجلس باز ماند و نتوانست اعتماد همكارانش را در خانه ملت براي عضويت در سمت دبيري هيات رئيسه بدست  آورد و با فاصله 4 راي كمتر از ورود به تيم اصلي هيات رئيسه باز ماند.

 

با نگاهی گذرا به ترکیب هیات رئیسه در ادوار مختلف مجلس به این نکته می رسیم که از دور پنجم ، ششم ، هفتم ، هشتم  و یکسال دور نهم که از شهربانو امانی آغاز و با حضور مقتدرانه جهانبخش محبی نیا در دور هفتم و هشتم و نهایت امر در دور نهم جهانگیرزاده  و بطور کلی نمایندگان استان آذربایجان غربی از ۸  دوره  و۳۳ سال عمر مجلس ۱۰ سال عضویت در هیات رئیسه را داشته اند.

 بی شک حضور یک نماینده از هر استانی در ترکیب  و تیم هیات رئیسه می تواند منافع زیادی برای آن منطقه از لحاظ تاثیرگذاری در مجلس و گرفتن امتیازهای متفاوت در برداشته باشد و  واین وزن نمایندگان و شان حضور آنها را در سطح کشور و داخل خود مجلس را بر خواهد داشت.

 

 ضروریست نمایندگان مردم  در صحن مجلس  براي گرفتن امتیاز بيشتر و افزایش اعتبارات و تقویت زیر ساخت های توسعه ای منطقه فعالیت بیشتری از خود نشان دهند و نقاط قوت و ضعف حوزه های انتخابیه و  استان آذربایجان غربی را به نحو شایسته به همکاران خودشان معرفی نموده  و بمثال ید واحد برای استان عمل کنند.

Print Friendly
کدخبر : 37979
دیدگاه خود را به ما بگویید.