تاریخ انتشار :جمعه 28 آگوست 15.::. ساعت : 12:00 ب.ظ

   1593 بازدید

محمد رحیمی
در رای گیری مخفی که بعد از خروج خبرنگاران و شهردار از جلسه صورت گرفت ۵ عضو شورا به استیضاح رای موافق و ۴ عضو نیز مخالف استیضاح بودند که با نرسیدن به حد نصاب محمد رحیمی شهردار سلماس در سمت خود ابقا شد.

جوان پرس : مدت زیادی بود که حاشیه های پیرامون استیضاح محمد رحیمی شهردار منصوب شده دور چهارم شورای سلماس بر سر زبان ها و در محافل و مجالس جاری بود تا اینکه اعضای شورای شهر سلماس دست بردار نشدند و ده روز پیش از شهردار این شهر طرح سوال کردند که این سوالات به شهردار تحویل داده شد.

شهردار سلماس در زمان قانونی جواب سوالات را به شورای شهر ارسال کرد تا در مورد آن تصمیم گیری شود که در آن جلسه ۶ نفر از ۹ نفر از اعضای شورا موافق برگزاری جلسه استیضاح شهردار بودند.

با این اوصاف با قانع نشدن اعضای سوال کننده از رحیمی جلسه استیضاح با حضور خبرنگاران در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت که در این جلسه شهردار توضیحات نهایی را ارائه داد و به اتفاق خبرنگاران حاضر از جلسه استیضاح شورای اسلامی شهر سلماس خارج شدند.

در رای گیری مخفی که بعد از خروج خبرنگاران و شهردار از جلسه صورت گرفت ۵ عضو شورا به استیضاح رای موافق و ۴ عضو نیز مخالف استیضاح بودند که با نرسیدن به حد نصاب محمد رحیمی شهردار سلماس در سمت خود ابقا شد.

آذرماه ۹۲ بود که بعد از کش و قوس فراوان و در زمان ریاست مسعود حاجی علیلو فرماندار فعلی بر سکان هدایت شورا با رای اکثریت اعضای شورای شهر، محمد رحیمی به عنوان شهردار جدید سلماس انتخاب شد. رئیس وقت شورای اسلامی شهر سلماس در این زمینه اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی این شهر که در جلسه فوق‌العاده تصمیم به انتخاب شهردار سلماس گرفته بودند، سوابق و برنامه‌های چند نفر از کاندیداهای این پست را مورد بررسی قرار داده و در نهایت، سه نامزد مطرح یعنی علی‌اکبر صمیمی، شهرام صفری و محمد رحیمی به مرحله رای‌گیری راه یافتند. مسعود حاج علیلو افزود: اعضای شورای شهر با حساسیت و دقت گزینه‌های مطرح را بررسی کردند و سرانجام محمد رحیمی که از سوابق تحصیلی مطلوبی برخوردار است با اکثریت آرا به عنوان شهردار شهر سلماس انتخاب شد.

وی یادآور شد: محمد رحیمی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی شهرسازی از دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده و اکنون دانشجوی دکترای جغرافیای برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه اصفهان است.جذب سرمایه‌گذاری برای ارتقای شاخص‌های شهر، افزایش بودجه و سرانه اعتباری شهرداری سلماس از ضروریاتی است که باید با تلاش شبانه‌روزی و همکاری مجموعه میسر شود.

حال باید و به انتظار نشست این جنجال و ماجرای شهر پرحاشیه سلماس به کجا ختم خواهد شد و آیا محمد رحیمی که تجربه آنچنانی در حوزه اجرا و سیاست نداشت و با اینگونه محافل ومجالس بیگانه بود می تواند از خوان شورا و حواشی پیرامونش عبور کند و یا کماکان باید با چالش و مشکل اختلاف با شورا سر کند و با بیش از نیمی از اعضای شورا اختلاف نظر و کاری  داشته باشد که این مساله می تواند به ضرر آینده توسعه سلماسی باشد که بعد از مرگ مرحوم آقایی آبستن حوادث زیادی خواهد شد که مهم ترین آن را می توان در انتخابات آینده مجلس به انتظار نشست.

——————————————

لینک خبر

*رحیمی شهردار سلماس شد

بی پرده و بدون تعارف با شهردار جدید سلماس

سلماس در آستانه تحول جدی

Print Friendly
کدخبر : 74430
4 دیدگاه

 1. علی says:

  آفای رحیمی موقع انتخاب هم با پنج رای شهردار شده بودنه با رای اکثریت

 2. شهری‌/خویی‌سلماسی says:

  وقتی‌ازنه‌نفر‌چهار‌نفر‌مخلف‌هست‌‌تشتت‌آرا‌بوده‌کار‌به‌جایی‌نمیرسد‌درخوی‌هم‌اینطور‌است

 3. امیر says:

  واقعا از آقای رحیمی در شگفتم به هر عنوان تلاش دارد در سمت شهردار بماند در حالیکه حالا اکثریت شورا مخالف (۵نفر) او هستند آیا وی به این فکر نمی کند چگونه می خواهد کار کند آیا زمانی که تمامی اقدامات او از طریق شور وتو خواهدشد ایشان می توانند کار بکنند قطعا سریال استیضاح ها ادامه خواهد یافت واقعا آقای رحیمی که شخصی محترم هستند در بازی که عده ای برایش فراهم نموده اند وارد نشود مگر میز و مقام چقدر ارزش دارد ؟!

 4. گل آقا says:

  اقای رحیمی فقط با رای حاجی علیلو شهردار نشده بود نه با رای اعضاشورا اما ایشان بازی را بلدند و خوب می دانند با هر کسی چه معامله ای بکنند

دیدگاه خود را به ما بگویید.