تاریخ انتشار :پنجشنبه 28 ژوئن 12.::. ساعت : 2:50 ق.ظ

   500 بازدید

hafezi2

انتخابات نفس گیری بین دو همکار صورت گرفت

آقایی پر ، پایگاه خبری تحلیلی جوان/بهره فوتبال آذربایجان غربی از این صنعت و ورزش پرطرفدار فقط حاشیه هایش است و عملاً جز حاشیه و مقداری اعداد و ارقام و البته تعدادی مدعی چیزی در این رشته پرطرفدار در آذربایجان غربی وجود ندارد.

آنچه هم اینک در استان ما در این رشته در حال پیگیری و انجام است شاید کف انتظارات مردم و افکار عمومی نیز نباشد.

این را می توان در افکار عمومی به سادگی رهگیری و اثبات کرد.

امروزه کوچکترین فوتبالی های استان سوباسا اوزارا و کاگرو را بیش و پیش از متولیان و مدعیان فوتبالی شهر و استانشان می شناسند و بیشتر دنبال پیراهن مسی و رونالدو هستند تا دایی و پروین یا نصرتی و شیث! حتی اگر متولی فوتبال همان شهر یک سردار و یا یک مدیر پرسابقه و یا حتی ملی پوش سابق هم باشد.

فوتبال واقعیتی غربی است که همچنان به شیوه غربی نیز به پیش می رود و در استان آذربایجان غربی نیز با روشهای حاشیه ای غربی ها که در اخلاق اسلامی چندان جایی ندارد در چند ماه اخیر حاشیه سازی های انجام شد که به زعم نگارنده حتی اگر منجر به تغییر رای یک نفر هم در 32 رای ماخوذه شده باشد جای تاسف و تعجب است گرچه نویسنده اعتقادی به تاثیرگذاری جوسازی های غیراخلاقی ماه های اخیر که عمدتاً ریشه در منافع شخصی و گروهی تعدادی از افراد داشت ندارد.

کما اینکه صاحب این قلم معتقد است منتخب جدید ریاست هیئت فوتبال استان بسیار هوشمندتر از آن است که گرفتار حاشیه هایی شود که با روح تربیت خانوادگی و البته سیستم مدیریتی وی در تضاد آشکار است و امیدواری تعدادی به رویه ای که بیشتر روشنگر حاشیه های مخرب و شخص محوارنه دارد در ادامه این چهارسال ره به جایی نخواهد برد.

امروز علی کفاشیان ، ریاست مجمع انتخاباتی هیئت فوتبالی را بر عهده داشت که نفرات فقط رای دادند و هیچ اظهار نظری از سوی صاحبان رای بجز خود کاندیداها صورت نگرفت.

در کل فضای انتخابات هیئت فوتبال استان بسیار سنگین جلوه می کرد در حالیکه یک انتخابات کاملا” مردانه برگزار شد و حضور سه بانوی جوان به نمایندگی از نیمی از جمعیت استان نشانه این است که این ورزش مردمی راه نرفته بسیاری در جامعه دارد.

سخنرانی های متداول مسئولان انجام شد و برخی کاندیداها در فرصت 7 دقیقه ای که داشتند یا به تیترهایی از برنامه هایشان اشاره کردند و یا عملکرد چهارساله مدیر قبلی را بی رحمانه زیر تیغ نقد بردند.

به هر حال 4 نفر از کاندیداها با نامزد شدنشان نشان داده بوده بودند که نمی خواهند حافظی رئیس بماند و انصراف دو نفرشان به نفع دو کاندیدای دیگر حلقه رقابت را برای حافظی بیشتر تنگ تر کرد و حافظی در حالیکه در مرحله اول 2 رای از محمودی بیشتر داشت در نهایت در دور دوم با از دست دادن 2 رای برتری قبلی به کسب فقط 12 رای توفیق یافت و با همان دو رای با انضمام 6 رایی که در دور اول به ملک خانی داده شده بود کرسی ریاست هیئت فوتبال به سید جواد محمودی سپرده شد تا با پشتوانه 20 رای به آغاز یک کار پر دردسر و البته پرحاشیه بیاندیشد.

به زعم نویسنده افرادی در فوتبال این استان حتی در سطوح بالا حضور دارند که تا کنون نتوانسته اند دستاوردی به فوتبال آذربایجان غربی به ارمغان بیاورند کما اینکه هنوز آداب معاشرتی اسلامی که در شان یک مدیر یا مسئول باشد را خوب نیاموخته و نتوانسته اند بدان عمل کنند و در انتخابات هیئت فوتبال نداشتن این خصیصه در برخی از این افراد به وضوح روشن بود چون اساساً خودبزرگ بینی و یا توهم کسی بودن برای هر فردی زیانبار است و وقتی فردی با اصرار بخواهد خود را مهم نشان دهد و از موضع قدرت و یا تحکم بر مجموعه یا افراد دیگر نگریسته یا تحقیر آمیز برخورد نماید و یا خود را آنگونه که نیست بخواهد جلوه دهد در نهایت یک توهم خواهد بود در ذهن خودش و الا همه بیدارند و می توانند افراد را ارزیابی کنند و انتخابات جلوه ای از اینگونه ارزیابی هاست که باید همه را هوشیار تر کند.

زیرساخت های فوتبال آذربایجان غربی در ابعاد مختلف چنان نیست که بتوان به وعده های افراد دلخوش بود بلکه اگر با یک نمودار و با همان آمار و ارقامی که چندان هم مورد اقبال افکار عمومی نیست حرکت کنیم شاید بتوانیم از مدیران کمی راضی بشویم و الا پر واضح است که فوتبال در آذربایجان غربی بیش از انکه مشکل رئیس هیئت داشته باشد مشکلات زیرساختی و فرهنگی دارد.

کفاشیان در این جلسه باز هم می خندید اما نه مثل همیشه و به اندازه همیشه

 آمده بود ببیند مردان آذربایجان غربی چقدر در رقابت برای تصدی ریاست هیئت فوتبال جدی هستند

عملکرد حافظی برای همه روشن بود و همه کاندیداها منتقد برنامه ها و عملکردش بودند اما او برنامه های آینده اش را تشریح کرد

خشایی معلم ورزشم در سال ۶۶ و ۶۷ بود ، ولی همچنان پر انگیزه است و برای ورزش دلسوزی می کند اما می دانست رای نمی آورد و به نفع محمودی کنار کشید ، یعنی یک کار هوشمندانه

کردستانچی را از ۲۰ سال پیش می شناسم ، دلسوز فوتبال است ، اما فقط دلسوزی تنها دیگر به کار نمی آید باید بیش از این ها به قواعد بازی اشراف پیدا کند


محمودی به اندازه کافی قدرت و مسند برای مدیریت دارد بنابراین به گمانم جاه طلبانه به انتخابات نیامده بود تا از فوتبال برای خود کلاهی،نمدی،کیسه ای،معروفیتی،محبوبیتی،شهرتی چیزی دست و پا کند ، او با یک برنامه که به او داده شده و او نیز قبول کرده پا به عرصه گذاشته است،خودش مطمئن است که کارهای خوب و ماندگاری خواهد کرد،البته امکانش هم وجود دارد،ظرفیت های یک استان پشت سرش قرار دارد ، می ماند وقت گذاشتن که امیدواریم او وقت داشته باشد و بتواند وقت بگذارد.

او قول داده از تمام ظرفیت های انسانی ، سخت افزاری و نرم افزاری استان استفاده کند.

اما همین فوتبالی ها نگرانند که او اسیر افرادی شود که دور و برش برای خود خیالاتی بافته اند ، گرچه محمودی با هوش تر و صالح تر از این حرفهاست که اعتبار خود و خانواده روحانی اش را به حواشی به درد نخور فوتبال بیالاید.

سردار چند سالی هست که در ورزش استان حضور دارد اما هنوز نتوانسته نامش را به درستی در این عرصه در حد یک املاء تثبیت کند!

هی می گفت نامم ملک خانی است نه ملکانی ، اما گویا خودش هم همین نام را به هیئت فوتبال نوشته و داده است ، تابلوی دفتر کارش هم ملکانی است نه ملک خانی!

 

حرفهای در گوشی به اندازه کافی وجود داشت در بیرون سالن ، در محوطه و حتی در وسط جلسه

فوتبال همیشه حرف درگوشی دارد

خیلی وقتها همین حرف های در گوشی از مصاحبه های مطبوعاتی و رادیو تلوزیونی تاثیرگذارترند

انتخابات انجام شد ، به دور دوم هم کشیده شد

حافظی با حداکثر رای به دور دوم رفت اما انگار از فوتبال چیزهایی زیادی فهمیده بود و می دانست که این ورزش قابل پیش بینی نیست و برد و باخت زیاد دارد ، او یواش یواش باور می کرد که خواهد باخت

ملکانی یا همان ملک خانی در دور اول ۶ رای آورد و حذف شد ، ماندند حافظی و محمودی با ۳۲ رای که

محمودی ۲۰ گرفت و حافظی ۱۲

حافظی باخت ، فوتبال یعنی یا برد یا باخت ، با مساوی نمی شود قهرمان شد

حافظی به این می اندیشید که ممکن است چه کسانی به او رای نداده باشند؟ ولی دیگر دیر شده بود!

محمودی برد

او به فکر فرو رفت که چه ها باید بکند ، کار زیادی پیش روی اوست ، مهمترین مطالبه را از او خود استاندار خواهد داشت ، یک تیم شایسته دسته اولی یا لیگ برتری

محمودی اگر رای نمی آورد شاید برایش خیلی بد می شد!

رئیس جدید هیئت فوتبال استان با رئیس فدراسیون فوتبال کشور عکس یادگاری گرفت ، کفاشیان زیاد خوشحال نیست ، میل او به حافظی بیشتر بود تا محمودی

این عکس بخش مهمی از پتانسیل مدیریتی فوتبال استان آذربایجان غربی است

با بخشی از حاشیه هایش

اما زیرساخت های فوتبال در استان ما بیشتر اینگونه است ، نه آنگونه که می گویند! مثلاْ ورزشگاه پیر تختی در وسط شهر رختکن مناسب هم ندارد!

باید کاری کرد

وبلاگ نقطه سر خط

Print Friendly
کدخبر : 5849
2 دیدگاه

 1. آقايي says:

  سانسور هم كه مي كني !
  گزارش يا يادداشت حتما بايد متن و بطن داشته باشد و زاوياي متعددش خواننده را به تفكر فرو ببرد
  اگر اين سايت را براي مردم راه اندازي كرده اي به فكر خوانندگان مردمي باش و الا مسئولان ريز و درشت خودشان مي دانند چه گفته اند و چه كرده اند و خواندن دوباره يك خبر از خود آنها برايشان لطفي ندارد و نبايد براي خبرنگار نيز هدف اين باشد
  مطمئن باش برخي مسئولان پاك هستند و اگر بموقع تلنگري به آنها زده شود و يا رسانه ها عملكردشان را رصد كنند از صراط مستقيم خارج نمي شوند اما وقتي ما هر كداممان به تشخيص خودمان مصلحت ها و يا سانسورهايي را در كرده ها و گفته هاي همانها اعمال مي كنيم در نهايت هم مخاطبان را از دست مي دهيم و هم عقده فرو خورده مردم از مسئولان و رسانه هاي غيرمردمي بيشتر تلنبار مي شود…

 2. یولدان گچن says:

  با دیدن عکس دسته جمعی که شما پتانسیل مهم مدیریتی درنظر گرفتی ! آقای (.. .چ ) سر پیاز است یا تهش!

دیدگاه خود را به ما بگویید.