تاریخ انتشار :چهار شنبه 23 می 12.::. ساعت : 2:03 ق.ظ

   269 بازدید

این نشست خبری از همان ابتدا با حاشیه هایی آغاز شد و در حالی به پایان رسید که بسیاری از رسانه ها به جایگاه برای پرسیدن سوالشان نیامدند.

قبل از این برخی اخبار غیر رسمی نشان می داد که ترکیب سوال کنندگان دست خوش تغییراتی می گردد.

لاریجانی در آغاز سخنان خود و پیش از تشریح مصوبات بودجه‌ای خانه‌ملتی‌ها، گفت که “ما منبرمان را شروع کنیم یا شما خبرنگاران سوال می‌کنید.”؛ این مسئله خنده خبرنگاران را در پی داشت.

در آغاز جلسه امروز خبرنگار خانمی که از شبکه خبر سیما به پشت تریبون آمد، نشست حاضر را آخرین نشست خبری لاریجانی به عنوان رئیس مجلس مطرح کرد و گفت “این آخرین نشست خبری رئیس مجلس است، البته ببخشید که می‌گویم آخرین؛ منظورم آخرین نشست خبری رئیس مجلس هشتم است”.که لاریجانی با خنده جواب داد ایشان تکلیف ما را روشن کرد!

لاریجانی در ابتدای نشست خبری خود بیش از 20 دقیقه مشغول شرح آمار بودجه شد این درحالی است که مجری این نشست از وقت بسیار کم رئیس مجلس برای پاسخ به سوالات خبر داد.

تعداد خبرنگاران و عکاسان حاضر در این نشست بیش از 60 نفر بود ولی تعداد خیلی کمی از حاضرین موفق به سوال از دکتر لاریجانی شد.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مطهری نطق اخیرش را با وی هماهنگ کرده است یا نه؟ و «اینکه خیلی ها از اعتقاد دارند مواضع مطهری به موضع شما نزدیک است» فقط به گفتن این جمله که خیر ایشان با من هماهنگ نکرده بود بسنده کرد.

خبرنگاری زرنگی کرد و چند سوال را با یکدیگر تلفیق کرده و از لاریجانی پرسید؛ پس از اتمام پرسش وی، لاریجانی با مزاح به وی گفت که سوال دیگری ندارید تا ما از آن استفاده کنیم!؟

خبرنگاری هم از رئیس مجلس هشتم درباره گرد و غبار در مناطق مختلف کشور پرسید که وی هم در پاسخ اعلام کرد که ” ریشه غبارها عربستان است و از آنجا بادها بلند می‌شوند.”

لاریجانی در بخش دیگر این نشست خبری وقتی می خواست سابقه فعالیت های سیاسی خود را شرح دهد اکثر مسئولیت هایش را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از رهبر انقلاب گرفته است، وی حتی حضورش در مجلس هشتم را به توصیه رهبری مربوط دانست.‬

رئیس مجلس مانند همیشه در خصوص سیاست های ضد ایرانی کشورهای غربی موضع محکمی گرفت و به استکبار توصیه کرد که حرمت ملت ایران را حفظ کنند.‬

لاریجانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در بغداد نیز گفت: 1+5 بهتر است به عقل بیاید، آنها مدتی است که با ایران “قایم موشک بازی سیاسی” می‌کنند؛ این لفظ جدید رئیس مجلس بود؛ وی پیش از این الفاظ جدید دیگری همچون “جوجه تیغی سیاسی” و “کوتوله‌های سیاسی” را هم ابداع کرده بود.

‫لاریجانی بدون اینکه از رسانه یا گروه خاصی نام ببرد به شدت به پیامک های تخریبی علیه خودش گلایه کرد و گفت که این پیامک ها تاثیری به نمایندگان نخواهد داشت.‬

وی در این باره گفت: «رسانه‌ها خیلی زحمت نکشند که تخریب کنند؛ اس ام اس هم می‌کنند، خرج‌شان زیاد می‌شود.»

خبرنگار روزنامه شرق چالشی ترین سوالی بود که توانست سوال خود را با رئیس قوه مقننه مطرح کند، وی با تاکید بر اینکه مجلس نهم یکدست است از لاریجانی خواست توضیح دهد چرا برای ریاست مجلس نهم اینقدر کشمکش و درگیری صورت گرفته است‬.

خبرنگار روزنامه اصلاح‌طلب شرق خطاب به لاریجانی گفت که انتخاب رئیس مجلس برای اولین بار به کش مکش تمام عیار تبدیل شده است.

لاریجانی هم خطاب به وی گفت که برای شما که خوب است، “سوژه” پیدا کردید.

‫خبرنگار مهمترین روزنامه جبهه دوم خردادی ها در پایان صحبت هایش به سبک یکی از مطالب روزنامه مطبوعش راز دعوا بر سر ریاست مجلس را پرسید و گفت که علی یا غلامعلی؟!
‫می توان گفت که مهمترین بخش اظهارات لاریجانی به آنجایی مربوط می شود که رئیس مجلس دردفاع از چنددستگی اصولگرایان در مجلس صحبت کرد.‬

‫پیش از این گفته می شد لاریجانی قصد کمک به تشکیل فراکسیون فراگیر اصولگرایان را ندارد و می خواهد فرآیند انتخاب ریاست و هیات رئیسه مجلس در صحن علنی مجلس شکل پیش رود.
لاریجانی امروز در جریان آخرین نشست خبری اش در کسوت رئیس مجلس هشتم هم به این فرضیه دست تایید زد و گفت: هرکدام از جریانات در مجلس هشتم برای خود سیستمی داشتند، من فکر می‌کنم اگر جریانات خود را بیابند و نظراتشان را در حوزه‌های مختلف معنا کنند و دارای شناسنامه شوند، بهتر خواهند توانست با هم کار کنند.‬‬

خبر مرتبط//

Print Friendly
کدخبر : 4419
دیدگاه خود را به ما بگویید.