تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۸ ب.ظ

   307 بازدید

مرحوم حجت الاسلام حسنی تا ۲۴ دی ۱۳۹۲ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعهٔ شهر ارومیه بود.

جوان پرس : حجت الاسلام غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه پیشین ارومیه لحظاتی پیش در محل بیمارستان امام رضا ( ع ) ارومیه دار فانی را وداع گفت و به دیدار حق شتافت.

مرحوم حجت الاسلام حسنی تا ۲۴ دی ۱۳۹۲ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعهٔ شهر ارومیه بود.

 حجت الاسلام قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفت.

بنا به گزاش تسنیم ؛ محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی هم ضمن تائید این خبر ، درگذشت ایشان را به مردم شریف استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت و اظهار داشت : بر خودم وظیفه می دانم ضمن تسلیت به مردم شریف استان اعلام کنم مجاهد نستوه آذربایجان ، نماینده امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در آذربایجان غربی امشب دار فانی را وداع گفت.

زندگینامه حاج غلامرضا حسنی به روایت داماد وی

حجه الاسلام غلامرضا حسنی در روستای بزرگ آباد که یکی از روستاهای بزرگ ارومیه هست در سال۱۳۰۶ متولد شدند  و بیشتر عمرشان هم به مبارزه گذشته است.
در نوجوانی مدتی در حوزه علمیه ارومیه مشغول تحصیل بودند و در سال ۱۳۳۴ به حوزه علمیه قم رفتند. خودشان مطرح کرده اند که آن موقع من برای اولین بار با شهید آسید مجتبی نواب صفوی آشنا شدم و ایشان در همین مدرسه فیضیه قم مطالبی را بیان فرمودند و مساله مبارزه با رژیم شاه را مطرح کردند و صحبت های ایشان به گونه ای در من تاثیر کرد که من هم تصمیم گرفتم علیه رژیم ستم شاهی مبارزه کنم.

حتی در سال ۳۶ یا ۳۷ که خدمت امام خمینی(ره) می رسند ، یکی از طلاب خدمت امام مطرح می کنند که آقای حسنی مسلح هستند. بعد امام می فرمایند آقای حسنی ! اسلحه را برای چه تهیه کردید؟ و ایشان می گویند که اگر اجازه بدهید من اسلحه را تهیه کرده ام شاه را بکشم!

این خاطره در ذهن مبارک امام (ره) تا در سال ۱۳۵۸ که آقای حسنی باز خدمت امام (ره) که می رسند آنجا همین مساله اسلحه و مسلح بودن آقای حسنی دوباره مطرح می شود که حضرت امام (ره) با یادآوری سابقه مسلح بودن ایشان می فرمایند که ما همه باید مثل آقای حسنی مسلح باشیم.

آقای حسنی از همان سال ۴۲ با علمای شهر و با حوزه علمیه قم در ارتباط بودند و مبارزات مردم استان علیه رژیم را هدایت می کردند، ایشان بارها ممنوع المنبر شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند و حتی در مبارزه با رژیم کار ایشان و انقلابیون مسلح ایشان به حدی بالا گرفت که ارتش با تانک وارد خیابان های ارومیه شد و مسجد اعظم را با گلوله مستقیم تانک مورد هدف قرار داد که در آن جریان تعدادی از مردم شهید و مجروح شدند و البته با حمله مردم به تانک ها ، ارتشی ها عقب نشستند و شکست خوردند ؛ می خواهم بگویم که اگر به مبارزات مسلحانه ایشان با رژیم اشاره می کنیم ، مبارزات تمام عیاری بوده است و نه تک تیراندازی های هر از گاهی.

*سایت خبری جوان پرس درگذشت مجاهد نستوه حجت الاسلام غلامرضا حسنی را خدمت خانواده محترم ایشان و مردم شریف استان تسلیت عرض می نماید.

  • مراسم تشییع و تدفین حجت الاسلام حسنی مجاهد نستوه روز چهارشنبه 2 خرداد از محل ميدان ايالت اروميه به سمت مصلي برگزار مي شود.

حجت الاسلام حسنی درگذشت / زمان تشییع

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114275
دیدگاه خود را به ما بگویید.