تاریخ انتشار :یکشنبه 12 ژوئن 16.::. ساعت : 10:14 ق.ظ

   546 بازدید

علیزاده
عليزاده امامزاده : دریاچه ارومیه را بخاطر سیاست نابود می کنیم/ خبرهای احیای دریاچه واقع بینانه نیست!

جوان پرس : عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: خبرهایی مبنی بر احیاء دریاچه ارومیه و پرشدن آن از آب در رسانه ها منتشر می شود که واقع بینانه نیست و ما در مرداد و شهریورماه منتظر اعلام آمار خواهیم بود.به گزارش روابط عمومی شورای شهر ، دکتر علیزاده امامزاده در نشست مشترک شهردار و اعضای شورای شهر ارومیه با مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی گفت: متأسفانه در خصوص فرهنگسازی برای حفظ محیط زیست دولت راهنمایی ها و کمک های لازم را نمی کند.

وی با اشاره به تولید زباله و ضرورت تفکیک انواع زباله از هم افزود: تا فرهنگ تولید و بازیافت زباله نهادینه نشود شهرداری نمی تواند کار خاصی پیش ببرد و وضعیت کنونی ادامه خواهد یافت.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه به عنوان یک معلم و دانشگاهی اعلام می کنم که تا آموزش و پرورش پای کار نیاید، دستاورد چندانی نخواهیم داشت، گفت: یکی از سازمانهای بسیار تأثیرگذار صداوسیماست که در برنامه ها و تولیداتش اهمیتی به تفکیک زباله ها و بازیافت نمی دهد و تبلیغ پفک و چیپس و … را ارجحتر می داند.

علیزاده با اشاره به اینکه مردم ما بافرهنگ هستند، ادامه داد: ما متأسفانه دریاچه ارومیه را به خاطر سیاست نابود می کنیم.

وی تصریح کرد: هنگامی که مشاور سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به جای مباحث محیط زیستی بیاید در ارومیه و به شهدا توهین کند و به جای کار محیط زیستی به دفن شهدای گمنام در پارک جنگلی اعتراض کند، نتیجه ای بهتر را شاهد نخواهیم بود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: آن مشاور و مسئول بهتر است به جای اتلاف وقت خود در مسائل سیاسی به مسائل محیط زیستی کشور برسد.

علیزاده ضمن اشاره به وضعیت بغرنج دریاچه ارومیه اظهار کرد: مسئله دریاچه ارومیه مسئله امروز نیست بلکه در سالیان دراز اتفاق افتاده و مسئولان وقت نیز مقصرند.

وی افزود: خبرهایی مبنی بر احیاء دریاچه ارومیه و پرشدن آن از آب در رسانه ها منتشر می شود که واقع بینانه نیست و ما در مرداد و شهریورماه منتظر اعلام آمار خواهیم بود.

علیزاده با انتقاد نسبت به روش احیاء دریاچه ارومیه تأکید کرد: با پلمپ چاههای کشاورزان نمی توان کاری از پیش برد چرا که آنها تقصیری در به وجود آمدن شرایط حاضر ندارند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: متأسفانه راه درست را به مردم نشان نداده ایم و غفلت شده است.

Print Friendly
کدخبر : 91367
3 دیدگاه

 1. Urmu says:

  اقای عوام فریب پیشنهاد ارائه بده با مچ گیری امثال تو دریاچه احیا نمی شود شما بفرما این گود ومیدان شما برای دریاچه چه کردده اید که طلب کاری طرف به جوری صحبت می کنه که گویا می خواسته دریا رانجات بده جلوشو گرفته اند برو نجات بده شما اماره درست بده ….گلین اوینیانمیر دبیر اوتاق ایریدیر….

 2. مسلم says:

  شما پلهای ایراد دار و دریاچه فلکه مولوی را درست کن دریاچه ارومیه را فقط خدا می تواند نجات دهد .
  مسوولی که شکمش دومتر جلوتر از خودش حرکت می کند حال کار کردن را ندارد

 3. خبرنگار says:

  پاسخت را در شورای شهر خواهیم داد عوامفریب

دیدگاه خود را به ما بگویید.