تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ دی ۹۵.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ

   420 بازدید

مطلبی: به شهرداری های آذربایجان غربی ابلاغ کرده ایم اولویت در هزینه ها پرداخت دستمزد و حقوق کارکنان شهرداری هاست و اگر هزینه ای باقی ماند برای طرح های عمرانی هزینه کنند.
جوان پرس :  در حالي كه اوضاع مالي شهرداران بسيار بحراني است و در اكثر شهرهاي استان حتي با مشكل پرداخت حقوق مواجه هستند خوشبختانه مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای آذربایجان‌غربی اعلام كرد ؛ اعتبار پرداختی به شهرداری های آذربایجان‌غربی به ۲۴۵ میلیارد تومان می رسد.
“سیف الله مطلبی” در آیین معارفه شهردار جدید سردشت با اعلام این خبر گفت : از این میزان اعتبار 45 میلیار از محل اعتبارات عمرانی به شهرداری های استان پرداخت شده است و تا پایان سال نیز 200 میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده بین شهرداری های استان توزیع خواهد شد.

مطلبی هم چنین با اشاره به تنظیم لایحه مدیریت شهری توسط دولت اظهار داشت: مطابق این لایحه که در 340 بند تنظیم شده است اختیارات دولت در مقوله مدیریت شهری کاهش خواهد یافت و 21 ارگان و نهاد دولتی شهر  از جمله آموزش و پرورش، راهنمایی و رانندگی، ادارات ارشاد و فرهنگ اسلامی، شرکت آب و فاضلاب، برق، مخابرات، گاز،پست و …   زیر مجموعه شهرداری قرار خواهند گرفت. البته شعبه شهر این ادارات زیر نظر شهرداری فعالیت خواهند کرد.
وی افزود: افزایش اختیارات شوراها، اصلاح ساختار منابع انسانی شهرداری ها بر اساس ساختار شهر  و کاهش وابستگی شهرداری ها به منابع درآمد ساخت وساز و کمک به ایجاد درآمد پایدار شهرداری ها با اعطای تسهیلات کم بهره از اقدامات دولت برای کاهش   مشکلات شهرداری ها است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای هم چنین اذعان کرد: شهرداری هایی که طرح های پژوهشی و مطالعاتی مصوب داشته باشند اعتبار لازم برای اجرای طرح ها را تامین و در اختیار آنان قرار می دهیم. هدف از این کار تشویق شهرداری ها به انجام کارهای پژوهشی و مطالعاتی است تا در آینده مشکلات شهری کاهش یابد و هزینه های مجدد بر آنها تحمیل نشود.
مطلبی تاکید کرد: به شهرداری های آذربایجان غربی ابلاغ کرده ایم اولویت در هزینه ها پرداخت دستمزد و حقوق کارکنان شهرداری هاست و اگر هزینه ای باقی ماند برای طرح های عمرانی هزینه کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 100262
دیدگاه خود را به ما بگویید.