تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۴۱ ب.ظ

   452 بازدید

شهریاری : سالن ورزشی 15 هزار نفری ارومیه ، 5 هزار نفری سلماس ، خوی ، میاندوآب و مهاباد از جمله این پروژه ها هستند که از این تعداد ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه تا دهه مبارک فجر آماده بهره برداری خواهد شد.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ورزشی استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد با افتتاح این طرحها سرانه فضاهای ورزشی استان روند رو به رشد خوبی داشته باشد .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، محمدمهدی شهریاری امروز در دومین جلسه شورای ورزش استان با بیان اینکه برای تکمیل فضاهای ورزشی استان بیش از یکصد میلیارد تومان اختصاص یافته است ، گفت : یکی از مهمترین پروژه های ورزشی استان ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه است که برای تکمیل این طرح وزیر محترم ورزش اعتبار ۱۷ میلیارد تومان تقبل و ۵ میلیارد نیز از اعتبارات استانی اختصاص می یابد .

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به پروژه های ورزشی در دست اقدام ، گفت: سالن ورزشی ۱۵ هزار نفری ارومیه ، ۵ هزار نفری سلماس ، خوی ، میاندوآب و مهاباد از جمله این پروژه ها هستند که از این تعداد ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه تا دهه مبارک فجر آماده بهره برداری خواهد شد.

وی از اختصاص فضای ورزشی تمام ادارات استان برای ورزش همگانی خبر داد و گفت : بر اساس این مصوبه جلسه، فضای ورزشی تمامی ادارات استان بصورت حداقل ۲ ساعت در روز در اختیار عموم مردم قرارمی گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فضاهای ورزشی روستایی ، اظهار داشت : در روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار حداقل زمین ورزشی روباز راه اندازی شود که این امر خود باعث افزایش سرانه ورزشی در استان خواهد شد لذا در این خصوص و بر اساس مصوبه جلسه دستگاههای و سازمانهای مربوطه می بایست هماهنگی ها و پیگیری های لازم برای ایجاد فضای ورزشی روباز برای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار را انجام دهند.

شهریاری با بیان اینکه در خصوص سرانه فضاهای ورزشی نسبت به متوسط کشوری خیلی پایین هستیم ، گفت : پروژه های خوبی در دست اقدام است که بخشی تا پایان سال به بهره برداری می رسند .

تامین اعتبار مسابقات کاراته ، پیگیری جاده های تندرستی در سراسر استان ، هماهنگی تاریخ برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی ، هماهنگی برگزاری مسابقات بین المللی پیش رو از جمله دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم در خصوص هر کدام اتخاذ شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116517
دیدگاه خود را به ما بگویید.