تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ

   371 بازدید

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی : تاجایی که بتوانم در مسئولیت خود خدمت خواهم کرد و هیچگاه کم نخواهم آورد.
جوان پرس : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مشکلاتی که در همه عرصه‌های موجود در اجتماع وجود دارد با فرهنگ سازی مناسب حل می‌شود چرا که راه حل تمامی مشکلات موجود در اجتماع و جامعه توجه به فرهنگ است.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری در مراسم معارفه خود به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی که  با حضور مسئولان کشوری و استانی در محل آمفی‌تئاتر کتابخانه‌ مرکزی برگزارشد، اظهار کرد: باید برای ایجاد زمینه و بستر فرهنگی در جامعه و کشور از نعمات خداوندی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: وظیفه یک مسلمان این است که به اقتصاد، نظام اقتصادی و استقلال زندگی خود توجه کند و در این راه زمان خود را برای استفاده از لذت‌های معنوی از جمله هنر و فرهنگ که همواره به مومنان هم توصیه شده است اختصاص دهد.

مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: فرهنگ از دیدگاه شخصی بنده یعنی مجموعه‌ای از دستاوردهای یک ملت از آداب و رسوم و هنجارها و حتی قوانین اعمالی که باید تقویت شوند.

خدایاری افزود: باتوجه به اینکه آسیب‌پذیرترین نقطه قوت کشورمان فرهنگ است از این رو باید برای شناسایی هر چه دقیق‌تر فرصت‌ها و تهدیدها شتافت.

وی ادامه داد: نخبگان و هنرمندان در خط مقدم جنگ و شبیخون فرهنگی که بارها نیز  مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده قرار دارند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در صورت بی توجهی به فرهنگ مشکلات زیادی دامن‌گیر جامعه می‌شود.

خدایاری اذعان کرد: فرهنگ کشورمان در بسیاری از موارد دچار مشکل شده و حرکت نمی‌کند از همین رو است که می‌گوییم لازمه ایستایی و پویایی فرهنگ در جامعه حضور جوانان است.

او تشریح کرد: از نگاه جزیره‌ای به فرهنگ باید خودداری کرد چرا که همه اصول حاکم در جامعه باید در خدمت مردم بوده و با فرهنگ و عرف جامعه سازگار باشند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی تاکید کرد : عدالت فرهنگی را در سراسر جغرافیای استان برقرار خواهم کرد، یک بار هم از مرز ها شروع خواهیم کرد و به مرکز خواهیم آمد.

حجت الاسلام خدایاری خاظرنشان ساخت : تاجایی که بتوانم در مسئولیت خود خدمت خواهم کرد و هیچگاه کم نخواهم آورد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113946
دیدگاه خود را به ما بگویید.