تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ

   234 بازدید

فرماندار پیرانشهر گفت: سیل روستای پسوه 14 میلیارد تومان خسارت ببارآورد.

جوان پرس : فرماندار پیرانشهر گفت: سیل روستای پسوه ۱۴ میلیارد تومان خسارت ببارآورد.

سید علی ترابی افزود: در مجموع در بخش مسکونی، کشاورزی و زیرساخت‌ها، ۱۴ میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل در روستای پسوه پیرانشهر وارد شدو میزان خسارات سایر روستاهای پیرانشهر در حال بررسی است.

وی افزود: در حادثه سیل چند روز گذشته منازل ۱۰۷ خانوار به میزان ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده ،همچنین متاسفانه منزل مسکونی بیش از ۵۰ خانوار نیز به طور ۱۰۰درصد تخریب شده است.

ترابی با بیان اینکه بعد از تشکیل جلسه ستاد بحران،برق، گاز و آب برخی منازل وصل شده تصریح کرد: آورابرداری و لایروبی مسیل ها با همکاری دستگاههای خدمات رسان در حال انجام است.

فرماندار پیرانشهر با اشاره به اینکه وقوع سیل با توجه به شرایط جغرافیایی استان و شهرستان پیرانشهر بدلیل وجود رودخانه های فصلی پرآب در داخل روستاها امری طبیعی است اظهار کرد: متاسفانه عمده علت خسارت در این حد بدلیل ساخت و ساز بدون رعایت اصول ایمنی در مسیر گذر سیل و بدون فاصله از رودخانه ها بوده که از طریق دهیاران اطلاع رسانی شد تا از ساخت و ساز منزل مسکونی در مسیر انهار و رودخانه های پراب خودداری شود.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی به موقع چوپانی از اهالی روستای پسوه قبل از وقوع سیل از تخریب ۱۰۰ درصدی روستا جلوگیری کرد افزود: در اثر این سیل تنها ۱۲ راس گوسفند و ۴ گاو از بین رفت و مابقی دامها در اثر اطلاع رسانی بموقع به نقاط امن هدایت شده بودند.

ترابی در خصوص احداث دیوار ساحلی اظهار کرد: اطراف رودخانه های پراب دیوار ساحلی در حدود یک کیلومتر احداث شده اما بدلیل اینکه شهرستاهای زیادی در استان با مشکل سیل و وجود رودخانه های متعدد روبر هستند با وجود اعتبارات محدود احداث دیوار ساحلی به طور کامل نیازمند اعتباری در حد بودجه کشوری است.

به گزارش ایسنا؛ دراثر بارندگی های روز ۵شنبه و جمعه هفته گذشته سیل به روستاهای پسوه، جلدیان و کولیج  پیرانشهر در بخش های مسکونی و کشاورزی خسارت وارد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114404
دیدگاه خود را به ما بگویید.