تاریخ انتشار :جمعه 13 می 16.::. ساعت : 2:24 ب.ظ

   632 بازدید

محمدیار
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: شوراهای حل اختلاف با ایجاد صلح و سازش نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی و مراجعه مردم به دادگستری ها دارند.

جوان پرس : رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: شوراهای حل اختلاف با ایجاد صلح و سازش نقش مهمی در کاهش پرونده های قضایی و مراجعه مردم به دادگستری ها دارند.

 توکل حیدری روز پنجشنبه در آئین افتتاح دادگاه عمومی بخش محمدیار از توابع شهرستان نقده افزود: شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش در پرونده ها با استفاده از فرهنگ دینی و اسلامی مردم را به خوبی راهنمایی و ارشاد می کنند.

وی گفت: در این راستا چنانچه لازم باشد شوراهای حل اختلاف می توانند حتی از ریش سفیدان و روسای عشایر و امام جمعه نیز برای میانجی گری استفاده کنند تا از سرازیر شدن پرونده ها به دادگستری ها جلوگیری شود.
حیدری اضافه کرد: باید فرهنگ اسلامی را در همه شئون زندگی مردم نهادینه کرده و آنها را متقاعد به پذیرش فرهنگ دینی و افزایش مودت و دوستی در جامعه کرد.
وی همچنین از مسئولان ادارات و شوراها اسلامی شهر و روستا نیز خواست تا زمینه پیشگیری از جرم را با همفکری خود در جامعه ایجاد کرده و به این شکل از تشکیل پرونده هابی قضایی پیشگیری کنند.
حیدری اضافه کرد: این امر جز از طریق همکارسی تنگاتنگ همه ممکن نخواهد بود.

وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسین(ع) و یادآوری فضیلت ماه شعبان و بهره مندی از این ایام اظهار کرد: تمامی ائمه معصومین برای احقاق حق مردم و یا از بین بردن ظلم و برای عدالت آمده اند.
در این مراسم فرماندار شهرستان نقده نیز گفت: مردم ولی نعمت مسئولان هستند و ما هرچه داریم از مردم است.
مرتضی فرامرزی با تاکید بر خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم افزود: خدمت به مردم بزرگترین افتخار برای مسئولان بوده و بستر سازی برای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان و تلاش برای حل مشکلات مردم وظیفه اصلی آنها است.
وی گفت: استقرار ادارات مختلف در بخش محمدیار موجب امیدواری و نشاط مردم و توسعه بیش از پیش این بخش در آینده خواهد شد.
فرامرزی با اشاره به اقدامات دولت در محرومیت زدایی از این منطقه اضافه کرد: در سال گذشته ۴۵ کیلومتر از جاده های روستایی شهرستان نقده آسفالت شد که بخش قابل توجهی از آن در بخش محمدیار قرار داشت.
وی افزود: توسعه شهرستان در تمامی حوزه ها باید صورت پذیرد و مسئولان باید با تعامل و همکاری و نیز با هنر مدیریت خود در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.

Print Friendly
کدخبر : 89947
دیدگاه خود را به ما بگویید.