تاریخ انتشار :جمعه ۳ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۵۷ ب.ظ

   439 بازدید

امید ضمن ابراز نارضایتی از همکاری دستگاه های اجرایی مختلف با دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: امسال برای یک میلیون و 800 هزار ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی فقط 600 هزار متقاضی وجود داشت!

جوان پرس : رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: این دانشگاه آمادگی نیازسنجی و تامین نیاز همه نهاد ها و دستگاه ها را دارد.

محمد حسین امید در همایشی که با روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی داشت با تاکید بر این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی کامل برای نیازسنجی و تامین نیاز های استان ها دارد افزود: همه اقدمات با هزینه خود دانشگاه انجام خواهد شد اما اقدامات نیازمند همکاری همه جانبه نهاد ها و دستگاه های اجرایی مختلف است.

امید با بیان این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور تعیین شده است تصریح کرد : از اول مهر امسال هر دانشگاهی که بخواهد دوره های مهارتی برگزار کند باید از دانشگاه جامع علمی کاربردی مجوزهای لازم را بگیرد.

وی ضمن ابراز نارضایتی از همکاری دستگاه های اجرایی مختلف با دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: امسال برای یک میلیون و 800 هزار ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی فقط 600 هزار متقاضی وجود داشت و این درحالی است که همه آموزش های کوتاه مدت، مهارتی و بین سطحی دستگاه های اجرایی برای ما قابل پوشش است اما متاسفانه دستگاه ها همکاری لازم را ندارند و سیاست هایشان به سمتی پیش رفته است که هر نهادی برای خود آموزش عالی و دوره های آموزشی داشته باشد.

امید دانشگاه جامع علمی کاربردی را یک دانشگاه پویا، انعطاف پذیر و در خدمت نیاز استان ها دانست و افزود: در دانشگاه هایی همچون دانشگاه تهران برای جابه جایی یک واحد درسی چند سال زمان لازم است اما این در حالی است که در دانشگاه جامع علمی کاربردی، در کمتر از 6 ماه برای نیازهای استان رشته محل تعریف خواهیم کرد و این از امتیازات ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به کاهش تعداد رشته های این دانشگاه از 1500 رشته به 800 رشته، در توصیه ای به روسای استانی این دانشگاه از آن ها خواست تا در تعریف رشته محل های مراکز به نیاز های استانی توجه ویژه شود و بر اساس پتانسیل های هر منطقه رشته محل های مورد نیاز هر منطقه را تامین کنند.

دانشگاهیان متقاضیان دوره های مهارتی باید از دانشگاه جامع علمی کاربردی مجوز بگیرند

http://orumiyeh.isna.ir//Files/News/Image/13969/50673.jpg

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109601
دیدگاه خود را به ما بگویید.