تاریخ انتشار :دوشنبه 16 جولای 12.::. ساعت : 10:59 ق.ظ

   623 بازدید

talabe sirjani1

  بحث عدالت وعدالت خواهی ومبارزه با مفاسد اقتصادی با وجود تاکیدات فراوانی که مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) بر آن داشته و دارند، دربین مسئولین به جز بخش اندکی از آنها مقوله ای بوده که همواره مهجور مانده است وعدم توجه وعدم تلاش در جهت تحقق واقعی آن و آوردن آن از عرصه ذهنی به عرصه عینی هزینه های زیادی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کرده است؛چه بسا برخی مسئولین از آن استفاده ابزاری نیز نموده اند!

ملموس ترین مصداق این هزینه در عدم تحقق این فریضه مهم؛ اختلاس مالی اخیر بوده است که حضرت آقا نیز علت وقوع چنین فاجعه ای را که موجب دلسردی مردم نسبت به نظام می شود، بی توجهی مسئولین مربوطه در برخورد با مفاسد اقتصادی (به صورت عام) وعمل نکردن به فرمان هشت ماده ای ایشان که بیش از یک دهه از عمر آن می گذرد (به صورت خاص) بیان فرمودند.

طلبه عدالتخواه سیرجانی یکی از کسانی است که با هدف سربازی برای امام خامنه ای و پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب در باب عدالت به پا خواست و به زمین خواری های سیرجان اعتراض کرد.

شروع ماجرای طلبه سیرجانی به بحثهای افشای زمین خواری در سیرجان بر می گردد. زمانی که حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی امام جماعت مسجد امام حسن (ع) و مسئول مجمع جوانان مساجد سیرجان با انتشار نشریه «فریاد عدالت» و پخش آن در نماز جمعه سیرجان به وجود  مفاسد اقتصادی کلان و زمین خواری های بزرگ در آن شهر اشاره می کند و از مردم می خواهد طوماری را که جهت برخورد با این مفاسد به سران سه قوه نوشته شده امضا کنند.

 یکی از نهادهای امنیتی استان بلافاصله ضمن جلوگیری از ادامه امضای این طومار از حجت الاسلام جهانشاهی به بهانه بر هم زدن نظم شهر و در واقع بخاطر بر هم زدن  آرامش زمین خواران بزرگ شکایت می کند.

وی در آن طومار به زمین خواری 2500 هکتاری برخی با نفوذان شهر اعتراض کرده بود که همین اعتراض ها و بیانیه ها باعث شد تا وی را برای اولین بار به اتهام تشویش اذهان عمومی!! و در واقع تشویش اذهان خصوصی بازداشت و محاکمه کنند.

علیرضا جهانشاهی اما پس از آزادی، نه تنها از مبارزه با مفاسد اقتصادی پشیمان نشد بلکه در این راه مصم تر نیز شد، تا آنجا که او تصمیم گرفت مسیر هزار کیلومتری از سیرجان تا تهران را در اعتراض به مفاسد اقتصادی راهپیمایی کند.

طلبه عدالتخواه سیرجانی 18 خرداد سال 87 روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها پیاده روی عدالتخواهانه خود را از سیرجان به سمت تهران شروع کرد وپس از طی 390 کیلومتر از این مسیر در سی و سومین روز یعنی 19 تیر سال 87، در شهرستان آباده شیراز دستگیر و زندانی شد.

تا کنون مطالب مختلفی درباره زمین خواری های سیرجان در رسانه ها گفته ویا انتشار یافته است اما هنوز برخی ابعاد ظریف آن موشکافی نشده است.

“مستند فریاد عدالت” در سال 1387 توسط جمعی از بچه های حزب الله ساخته شده که به گونه ای خلاصه به پیگیری بحث زمین خواری سیرجان و سرنخ های مربوط به آن می پردازد.

این فیلم مستند از لایه های پنهان زمین خواری های سیرجان که حجت  الاسلام علیرضا جهانشاهی طلبه سیرجانی به آنها اعتراض کرده است؛ پرده بر میدارد.

دوستانی که این مستند را مشاهده نمودند لطفا در انتشار آن چه در فضای مجازی و چه به هر نحو دیگر کوشا باشند.

دانلود تصویری “مستند فریاد عدالت”    کیفیت متوسط    حجم 54 مگابایت

دانلود تصویری     کیفیت پایین     مخصوص موبایل    فایل rar حجم 17 مگابایت

منبع : قیام یاران ولایت

Print Friendly
کدخبر : 6258
دیدگاه خود را به ما بگویید.