تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۹ ب.ظ

   179 بازدید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: برای احیای دریاچه ارومیه تا سال 1402 باید سطح دریاچه تا سه و نیم متر بالاتر بیاید، یعنی 13 میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه شود.

جوان پرس : مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: برای احیای دریاچه ارومیه تا سال 1402 باید سطح دریاچه تا سه و نیم متر بالاتر بیاید، یعنی 13 میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه شود.

«خلیل ساعی» در نشست انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب با اشاره به ناتوانی دولت در پرداخت و تأمین اعتبارات احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: با وجود این‌که اعتبارات احیای دریاچه ارومیه جزو اولویت‌های دولت است، اما همه اعتبارات اختصاص یافته، محقق نشده است.

وی  افزود: 90 درصد آب مصرفی منطقه صرف کشاورزی می‌شود و عزم جدی برای به حداقل رساندن میزان کشاورزی در منطقه داریم و 10 درصد مابقی آب تولیدی به مصارف صنعتی و شرب مردم می‌رسد.

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان‌شرقی وجود سدهای مختلف را یکی از عوامل تأثیرگذار در خشک شدن دریاچه برشمرد وافزود: با رهاسازی آب سدها کمترین میزان آب به دریاچه منتقل می‌شود ، چون مسیر و کانال‌های هدایت آب از سدها به دریاچه نیازمند لایروبی هستند تا بارش‌ها و سیلاب‌های به وجود آمده بیشترین آورده به دریاچه را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست توسط دانشجویان نقدهایی نسبت به عملکرد ستاد احیا دریاچه ارومیه مطرح شد که از جمله این نقدها می‌توان به ایجاد میانگذر پل شهید کلانتری، پایش سرزمینی، اصلاح الگوی کشت و پائین بودن بازده پژوهشگاه‌های طرف قرارداد با ستاد احیا اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112639
دیدگاه خود را به ما بگویید.