تاریخ انتشار :سه شنبه 24 جولای 12.::. ساعت : 8:22 ق.ظ

   850 بازدید

jalalzade8

تغييرات مديريتي يك امر طبيعي است ُ اما در مورد انتخاب فرمانداران به جد بايد فکر کرد ُ انديشيد ُ درست تصميم گرفت 

پایگاه خبری تحلیلی جوان/بر اساس اخبار واصله با بازگشت حاج کاظم کلي نژاد مدير کل سياسي و انتخابات و البته مدير کل حوزه استانداري آذربايجان غربي از سفر مکه مکرمه و زيارت خانه خدا تغييرات گسترده اي در حوزه سياسي استان رقم خواهد خورد ُ هر چند اين برنامه از يک ماه قبل آماده اجرا بود ولي با سفر زيارتي مقام عالي استان و در ادامه مدير کل سياسي به هفته هاي بعد موکول شد .

    شنيده ها حاکي از آن است که قريب به يک سوم فرمانداران استان قرار است پست خود را به افراد ديگر بدهند. گويا قرار است که فرمانداران بوکان و پيرانشهر اگر خدا بخواهد به سلامتي از اين ببعد در خدمت خانواده ُ ايل و طايفه باشند ُ عرق زيادي کرده و تلاشهاي زيادي از خود نشان داده اند ُ دستشان درد نکند !

   مي گن  ُ قراره فرمانداران نقده  ُ قره ضياء الدين و البته اشنويه هم بروند ُ فرمانداران نقده و اشنويه و قره ضياءالدين تازه تاسيس واقعا در طول اين مدت خيلي تلاش کردند ، هر چه از دستشان بر آمده براي پويايي و مسير توسعه اين ۳ شهرستان از خود نشان داده اند ُ چه کنند توان مديريتشان همين قدر بود ولی شرايط نذاشت بيشتر از اين پيش بروند.با اين اوصاف شايسته است دست مريزاد به اينها هم بگيم !

    تغييرات مديريتي يك امر طبيعي است ُ اما در مورد انتخاب فرمانداران به جد بايد فکر کرد ُ انديشيد ُ درست تصميم گرفت . فرمانداران از جايگاه والاي در مناطق برخوردارند . نمايندگان عالي دولت در هر شهرستان به شمار مي روند . حق وتو دارند . بر همه ادارات مستقر در شهرستان اشرافيت دارند. داراي جايگاه سياسي بالاي هستند. داراي فرمان ، امر و دستور است . چماق بدست ُ قلم بدست ُ سياستمدارانه ُ مدبرانه وانديشمندانه مي تواند مردم را نسبت به حاکميت خوشبين يا بدبين کند.

  رياست شوراي اداري شهرستان ُ شوراي تامين و مسوول مستقيم نظم و امنيت ُ تامين نيازهاي مردمي و حلقه واسط بين مردم و سيستم اجرايي و حاکميتي ُ تعيين اصول عمومي و خط و مشي دولت و نظام در منطقه ُ اعمال اداري روزمره و مسوول مستقيم شکايات مردمي از دستگاهها ُ ابلاغ قانون و مقررات و دستور العمل ها ُ سرکشی مرتب به قلمرو استحفاظی ُ و هکذا بسياري از موارد و مسائل ديگر …..  در دستور کار فرمانداران و نمایندگان عالی دولت در شهرستانها  قرار دارد ُ با زبان ساده خودمان فرماندار همه کاره یک شهرستان است و هر چه در مورد وظايف آقايان فرماندار بگيم کم گفتيم.

   نمي توان حساب و كتاب هيچ شهري را در دفتر همديگر نوشت ، بخصوص در خصوص انتخاب فرمانداران ، چون به جد از جايگاه حساس وويژه اي برخوردارند ، همه ي شهرهاي آذربايجان غربي يك شرايط ويژه وخاص دارند كه توصيف وتشريح آن در اين مقال نمي گنجد .

 اميدواريم با درايتي كه در سكاندار آذربايجان غربي و تيم همراهش سراغ داريم اين مهم در سال پاياني دولت ، وقايع و مسائل پيش رو مدنظر قرار گيرد. پس بايد افرادي انتخاب  کرد که جامع الشرايط باشند ُ بتواند اندكي از فضا و خلاء به وجود آمده از ابر و باد و مه خورشيد و فلک را را پر كند و با هم پيوند بدهد و مسير توسعه سياسي ، اقتصادي ، فرهنگي ، اجتماعي و… را هموار سازد و كمي از دردهاي مديران بالا دستي خود بكاهد و مهمترین بخش آن رضایتمندی مردم و خدمت به آنان را سرلوحه کار خود قرار دهد تا حس اعتماد ُ باور ُ ایمان و دوستی بین سیستم حاکمیتی و افکار عمومی ایجاد شود و در کنار امید به زندگی نظام و کشور از تفرقه و آسیب درونی مصون بماند.

/وبلاگ شخصی عبدالسلام معروفی /

Print Friendly
کدخبر : 6602
5 دیدگاه

 1. تکابی says:

  سلام

  ای کاش فرماندار تکاب هم تغییر کند این بنده خدا نه تنها پروازی است یعنی به صورت مجرد در تکاب است بلکه هر هفته هم مجبور به سفر است که خانواده اش را ببیند و عملا هیچ از دستش بر نمی آید
  تمام آرزوی ما این است که او تغییر کند البته اگر پسر عمه گرامی آقای طالبی معاون بگذارد

  • اینکه مجردی تکاب است یا نه را شما می دانید و اگر واقعیت داشته باشد عیب فوق العاده ای ایت
   اما اینکه پسر عمع اقای طالبی کیه و از چه قدرتی بر خورداره والا نمی دونم و نمی تونم نظر بدم
   ولی اگر برا تکاب فرماندارتون کار نمی کنه یه طومار امضا کنین بدین اینجا تو سایت منتشر کنیم
   البته با امضا محفوظ

 2. تکابی says:

  سلام

  آقای طالبی پسر عمه گرامی آقای داعی فرماندار تکاب است که ایشان را در تکاب کاشته است!

  قدرت آقای طالبی هم در این است که معاون استاندار است و صندلی داعی فرماندار تکاب را سفت و سخت چسبیده است که مبادا بلغزد

  فعلا که داعی می تازد

 3. نماینده افکار says:

  به نظر میرسد برخلاف ظاهر سازیها و ادعاها برای ماندن در قدرت در دولت بعدی راهی جز بدست اوردن دل نماینده ها برای اقایان باقی نمانده تا شاید حمایت آنها راهی درمقابلشان بگذارد. برای جلب حمایت آنها نیز بهترین کار انتصاب فرمانداران فرمانبر از نماینده است همانطوریکه در شوط و پلدشت اتفاق افتاد . باش تا صبح دولتت بدمد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.