تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱:۰۰ ق.ظ

   1945 بازدید

سوء مدیریت برخی مدیران نیز پدر مردم را درآورده است/ قرار بود خليل كه تا حالا مديركل بود مديركل تر شود

آقایی پر ، پایگاه خبری تحلیلی جوان/فقط چند روز از سالروز ولادت امام علي(ع) و روز پدر گذشته بود كه خليل محبت خواه پدرش را دعوت كرده بود تا به سالن آمفي تاتر شركت برق در فلكه مخابرات بيايد و از نزديك شاهداستمرار توفيقات پسرش باشد چون قرار بود خليل كه تا حالا مديركل بود مديركل تر شود.

بشود قائم مقام وزير و مديركل راه و شهرسازي يك استان ، پيش از آن فقط مديركل مسكن و شهرسازي آذربايجان غربي بود اما دو وزارتخانه در هم ادغام شد تا ٣١ مديركل در كشور كمتر شوند.

گرچه این مراسم می توانست هفته پیش تر همزمان با سفر خود وزیر انجام شود اما تشخیص داده شده بود اینگونه برگزار شود.

مطمئنم اگر آن هواپيماي تهران به اروميه سقوط نمي كرد حالا حالاها خبري از ادغام نبود،حداقل وزارتخانه هاي راه و ترابري و مسكن و شهرسازي محال بود باهم ادغام شوند،ولي حالا شده،اي كاش آن پروازاصلا انجام نمي شد…

پدر محبت خواه كلاه شيك و لبه دارش را كج گذاشته بود و بيش از همه افراد حاضر در سالن افتخار مي كرد.

سالي كه گذشت براي پدران خيلي از مديران سخت گذشت،پدر يك مدير در روزي درگذشت كه پسرش به سختي زير فشار بود و گويا همان شب استيضاح شده بود ، گرچه ماه ها بعدتر كليد اتاقش را تحويل سرپرست داد ، پارسال پدر يك مدير در آمد اما آخر سر پسرش با حواشي بسيار و انواع سوء ظن ها و اتهام ها بركنار شد ، پدر يك مدير ديگر مدام دست به دعا بود تا فرزندش به سلامت دوران مديريتش را به اتمام برساند…

سوء مدیریت برخی مدیران نیز پدر مردم را درآورده است.

در اشتغال ، صنعت یا برخی تعاونی ها و حتی در مدیریت شهری می توان ردی از این مدیران یافت که چندان متعهد نبوده اند.

در مراسم معارفه دوم محبت خواه مديران بسياري آمده بودند. اما در اين مراسم خود استاندار نيامده بود و معاون عمراني او با معاون وزرات راه و شهرسازي در ابتدا حضور داشتند و سپس امام جمعه اروميه هم به مراسم آمد تا نشان دهد موضوع راه و مسکن مثل امنیت برايش اهميت دارد.

ابتدا حامد ولي زاده قاري ممتاز بين المللي ، قرآن خواند كه باهوشانه ، آیاتی را انتخاب کرده بود .

ليس للانسان الا ما سعي.

سپس خود محبت خواه ، هم به عنوان میزبان و هم مدیرکل آینده پشت تريبون رفت و خوش آمد گفت و گزارش عملكردي داد ، ادعاي سخنوري ندارد اما به تشخیص وزیر به اندازه كافي مدير فني هست.

مي گفت در استانمان ٣٠٠٠ هكتار بافت فرسوده داريم كه ٤١٧ هكتارش فقط در اروميه است.

واي به حال اروميه فرسوده و بي شهردار!

گفت كه در مسكن مهر ٥٥ درصد پيشرفت فيزيكي داريم و در بقيه پروژه ها ٧٠ درصد.

شكري که کمی بیش از یک ماه سرپرست اداره کل راه و ترابري آذربایجان غربی بود نیز گزارشی از اداره تحت مدیریتش داد و گفت:12 هزار و 500 كيلومتر راه داریم و ٩٠٠ نفر هم پرسنل ، البته این را هم گفت که ١٦٣ نقطه حادثه خيز در راه های استان داريم كه به سلامتی١١ تايش را داريم سامان می دهیم تا از حادثه خیز بودن درآید.

انشالله برای ساماندهی 152 تا نقطه حادثه خیز باقی مانده 152 سال وقت داریم تا به اندازه کافی بجای مدیریت ، فرصت انجام فساد اداری و مالی به همگان برسد! و در این میان اگر 1500 نفر هم در همان نقاط حادثه خیز مسافر آن دنیا شدند حتماً قضا و قدر الهی بوده! و مرگ شتریست که در هر خانه ای می خوابد.

در این مراسم امام جمعه ارومیه سخنرانی نکرد و وقتش را به قاضی پور نماینده این شهر در مجلس داد اما پیش از او سید جواد محمودی بالای سن رفت و برای حضار از اهمیت کار مدیریت در نظام اسلامی سخن گفت و دیدگاه های امام و رهبری را در این باب برشمرد و مدیران را به رعایت حقوق مردم و پرهیز از حیف و میل بیت المال فراخواند.

او با تاکید گفت: در تشكيلات ولايت فقيه نبايد كسي براي كسب قدرت دست و پا بزند.

محمودی که خود روحانی زاده است با آرزوي توفيق براي محبت خواه و دعا براي عاقبت به خیری اش از او خواست با نگاه عطوفت آميزي با كاركنان راه و ترابري برخورد کند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی این نکته را هم گفت که مردم به زندگي مديران توجه دارند که چه ماشینی سوار می شوند و کجاها چکارها می کنند و چگونه مال و منال جمع می کنند بنابراین مدیران خیلی باید مواظب باشند.

عناني مجري برنامه نیز شعري در مورد كودكي و خاطرات خانه هاي كاهگلي قرائت کرد که حال خوشی داشت.

حجت الاسلام موسوي از روحانیون حاضر در مراسم نیز شعری از امام خمینی(ره) خواند با این مضمون: در دلم بود كه آدم بشوم اما نشدم ، بي خبر از همه عالم شوم اما نشدم  ، آرزوها همه به گور شد اي نفس خبيث ، در دلم بود كه آدم بشوم اما نشدم .

او این شعر را خواند تا بگوید که آدم شدن و عاقبت به خیر شدن چقدر سخت است بنابراین از مدیران خواست به جای زیبا حرف زدن زیبا عمل کنند.

اما قاضي پور هم در جملاتی کوتاه همه آنچه را که در این حوزه نداریم یکجا مطالبه کرد، راه ، آزادراه ، تونل و راه آهن.

او تصریح کرد که ما همه جوره لیاقت داریم و باید برای استان کار شود.

او از محبت خواه خواست 24 ساعت تلفنهایش روشن باشد و به مردم و مسئولان جواب بدهد.

قاضی پور می گفت 30 سال با پدر محبت خواه همکار بوده است.

او نقش این پدر در تربیت خلیل محبت خواه را ستود.

عليپور نماينده ماكو در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر تعدد مشکلات موجود در حوزه راه تاکید کرد و بر حل مشکلات راه های بین المللی استان پای فشرد.

به اعتقاد وی در حوزه راه در استان آذربایجان غربی با قبل از انقلاب تفاوت چنداني نكرده ايم.

صومعه لو معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي آخرین سخنران این مراسم بود که گفت در کل کشور تا هفدهم خرداد جاری 2 میلیون 417 هزار واحد مسكن مهر وجود دارد که 400هزار موردش تحویل شده و تا پایان دولت دهم بقیه مسکن ها هم به مردم تحویل خواهد شد.

او می گفت: هر جور حساب کنید دولت در بخش مسکن رکورد زده است.

و در پایان هر چقدر که بالای سن جا داشت آدم رفت بالا تا معاون وزیر حکم خلیل محبت خواه را به او بدهد و او پس از قرائت حکم علی نیکزاد برای محبت خواه ، این کار را کرد و مدیرکل جدید نیز با همه روپوسی نمود در حالیکه پایین سن برق چشمهای پدرش به این مدیر نسبتاً جوان انرژی می داد که پسرم درست مدیریت کن ، الهی عاقبت به خیر شوی.

 نقطه سر خط

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5791
۲ دیدگاه

  1. Thanks a lot for the blog article.Much thanks again. Keep writing.

  2. This is one awesome article.Really thank you! Great.

دیدگاه خود را به ما بگویید.