تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۰ ب.ظ

   223 بازدید

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با اشاره به اینکه به دلیل انسداد مرزها بحرا‌ن هایی در مرزها در حال ایجاد است از رییس جمهور خواست با سفر به مناطق مرزنشین مشکلات معیشتی کولبران را از نزدیک مشاهده کند.
جوان پرس : نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس با اشاره به اینکه به دلیل انسداد مرزها بحرا‌ن هایی در مرزها در حال ایجاد است از رییس جمهور خواست با سفر به مناطق مرزنشین مشکلات معیشتی کولبران را از نزدیک مشاهده کند.

دکتر رسول خضری در گفت و گو با خانه ملت، با یادآوری اینکه طرح ساماندهی معابر کولبری در اغلب کمیسیون های تخصصی مجلس تصویب شده است، گفت: این طرح هنوز در کمیسیون امنیت تعیین تکلیف نشده که با پیگیری از کارگروه درخواست کردیم هر چه سریع تر آن را تصویب و تعیین تکلیف کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری دیدار اخیر خود با وزیر امور و اقتصاد و دارایی و پیگیری مشکلات کولبران، افزود: همچنین وزرای صنعت، معدن و تجارت، کشور و اقتصاد و دارایی دیروز طی نشستی سه جانبه موضوع معابر کولبری را مورد بررسی قرار دادند تا نتایج این نشست مشترک در هیات دولت مطرح شود.

وی با بیان اینکه به طور مداوم پیگیر مشکلات کولبران و ساماندهی آنها هستیم، تصریح کرد: نیاز است هر چه سریع تر ساماندهی معابر کولبری و کولبران در دستور کار قرار گیرد زیرا بحران هایی در مرزها در حال ایجاد است که باید با ساماندهی از آنها پیشگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت و تدوین و تصویب قوانین و دستورالعمل های اصولی تردد کولبران به صورت قانونمند انجام شود تا بتوانند نسبت به تامین معیشت خود اقدام کنند.

خضری بر لزوم توجه به معیشت، امنیت و اقتصاد معیشت مرزنشینان تاکید کرد و گفت : متاسفانه با اقدام چکشی و ناگهانی و انسداد معابر مرزی در مسیر تامین معیشت بیش از 70 تا 80 هزار نفر کولبر مشکل ایجاد کرد و در حال حاضر وضعیت کولبران بغرنج است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم ساماندهی معابر کولبری را نیازمند تعامل مناسب مجلس و دولت دانست و ادامه داد: از رییس جمهور تقاضا داریم همانند سفر به مناطق زلزله زده کرمانشاه سفری نیز به مناطق مرزی داشته باشد و وضعیت معیشتی کولبران و مرزنشینان را از نزدیک نظاره گر باشد ؛ در سفره کولبران زلزله اقتصادی اتفاق افتاده و رییس جمهور باید به این وضعیت رسیدگی کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113983
دیدگاه خود را به ما بگویید.