تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۷ ب.ظ

   245 بازدید

شهریاری : ابعاد مختلف حادثه تخریب ساختمان در شهرک ایثار ارومیه بصورت دقیق و شفاف برای مردم و رسانه های اطلاع رسانی شود.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: ابعاد مختلف حادثه تخریب ساختمان در شهرک ایثار ارومیه بصورت دقیق و شفاف برای مردم و رسانه های اطلاع رسانی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان بعد از استماع گزارش مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیر کل بهزیستی استان ، با ابراز تاسف از حادثه تخریب ساختمان در شهرک ایثار ارومیه و بازتاب نامناسب و بد این حادثه در رسانه های مختلف، گفت: متاسفانه از سراسر دنیا برای من در مورد این حادثه پیام آماده است و  سوء استفاده از این خانواده معلول و بی تدبیری در این حادثه، هزینه زیادی برای استان بوجود آورده است .

وی با اشاره به موج سواری رسانه های ضد انقلاب در مورد این حادثه، اظهار کرد: رسانه های ضد انقلاب از این حادثه به نفع خود و بر علیه نظام اسلامی استفاده کردند  و ضروری است ابعاد مختلف این حادثه بصورت دقیق و شفاف برای مردم و رسانه های اطلاع رسانی شود.

گفتنی است بر اساس اعلام بهزیستی آذربایجان غربی ، بهزیستی استان بر اساس وظایف قانونی خود بر مبنای کمک به ساخت مسکن برای خانواده های دارای سه معلول مبلغ 600 میلیون ریال در طی یکسال گذشته برای خرید مسکن به این خانواده محترم پرداخت نموده است.

این خانواده نیز با فروش آپارتمانی که با کمک هزینه بهزیستی خریداری شده بود قطعه زمینی را خریداری و نسبت به احداث ساختمان در آنجا اقدام نموده اند که به گفته شهرداری ارومیه پرسه ساخت و ساز غیرقانونی بوده است.

 با توجه به ایجاد حساسیت در جامعه نسبت به این موضوع پیرو دستور مستقیم وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی،ریاست سازمان بهزیستی و استاندار آذربایجان غربی، مدیرکل بهزیستی استان با حضور در منزلی که توسط این خانواده چند روز پیش از این حادثه اجاره شده بود و معلولین در آنجا اسکان داشتند از نزدیک موضوع را پیگیری و دستورات لازم برای حل مشکل این خانواده محترم را صادر نمود.

به دستور وزیر محترم کار هزینه ودیعه مسکن و نیز اجاره بها به مدت یکسال پرداخت و اثاثیه منزل برای این خانواده نیز تهیه و خریداری شد.

علیرغم تبلیغات منفی صورت گفته ،  معلولین عزیز در زمان حادثه در محل حضور نداشته و در حقیقت ساختمان وجود خارجی نداشته و تمام پروسه ساخت و تخریب در کمتر از 24 ساعت رخ داده  و پس از تخریب، معلولین توسط افرادی با نیت بهره برداری های لازم به محل انتقال داده شده و سپس با انتشار تصاویر حضور معلولین در فضای مجازی به منظور جریحه دار ساختن مردم و سو استفاده های لازم قصد داشته اند تا به اهداف خود دست یابند که این موضوع نیز توسط ارگانهای مربوطه در حال پیگیری است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112549
دیدگاه خود را به ما بگویید.