تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۹:۲۳ ب.ظ

   280 بازدید

عبدالله چمن گلی : آذربایجان غربی در بخش ورزش های همگانی و راه اندازی پایگاه قهرمانی رتبه اول کشوری را در اختیار دارد و در 26 هیات فعال استانی جزو رتبه های اول تا دهم کشوری هستیم.

جوان پرس : استاندار آذربایجان غربی گفت: برای ارائه خدمات بهتر به ورزشکاران تمامی سالن های ورزشی استان و دستگاه‌های اجرایی ساماندهی و بانک اطلاعاتی سالن های ورزشی در استان تهیه شود.

سعادت عصر امروز در جلسه شورای ورزش های همگانی آذربایجان غربی افزود: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا دستورالعمل ورزش همگانی را اجرا کنند و در شورای ورزش همگانی از عملکرد خود گزارش مناسبی را ارائه دهند.
وی با اشاره به تجهیز سالن های ورزشی ادامه داد: باید تجهیز سالن ورزشی 6 هزار نفری ارومیه در اولویت باشد تا محل مسابقات بین المللی که در روز های آتی در این مکان برگزار می شود، آبرومندانه باشد.
وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین المللی در آذربایجان غربی یک برند و یک فرصت مناسب است تا بتوانیم نام، فرهنگ و شهرت ارومیه را به دنیا رواج دهیم و این امر جز با ایجاد امکانات و تجهیزات میسر نمی شود.
استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که مردم از فواید ورزش آگاه شوند و بدانند که سلامتی افراد در جامعه در گرو ورزش کردن است و باید اهالی رسانه این امر را در جامعه تشریح کنند که ورزش روزانه موجب کاهش وابستگی به دارو و تضمین سلامتی می شود.
سعادت با اشاره به اینکه توسعه ورزش های همگانی در اولویت مسئولان ورزشی است، گفت: توسعه فضاهای ورزشی به ویژه پارک های مخصوص بانوان و عواملی از این قبیل موجب می شود تا نشاط و شادابی در بین مادران و فرزندان رواج یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: 654 هیات ورزشی فعال در 17 شهرستان استان فعالیت می کند که 90 هزار و 112 ورزشکار را تحت پوشش قرار داده اند.
عبدالله چمن گلی افزود: آذربایجان غربی در بخش ورزش های همگانی و راه اندازی پایگاه قهرمانی رتبه اول کشوری را در اختیار دارد و در 26 هیات فعال استانی جزو رتبه های اول تا دهم کشوری هستیم.
وی ادامه داد: تاکنون در بخش ورزش های همگانی حدود یک هزار برنامه پیاده روی، کوهنوردی و دوچرخه سواری را در بین 665 هزار نفر از مردم استان به اجرا در آوردیم.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با اشاره به برنامه های پیش روی این سازمان اظهار کرد: برگزاری مسابقات بین المللی تیر و کمان در هفته جاری، مسابقات هوایی پاراگلایدر در شهریور ماه، تور دوچرخه سواری در مهرماه و کاراته در مرداد ماه از اهم برنامه های ما در طی ماه های آینده است.
چمن گلی افزود: اولویت اول ما زنده کردن فرهنگ دوچرخه سواری در سطح جامعه است تا با این کار بتوانیم سلامتی و نشاط را گسترش دهیم و همچنین توسعه پیاده روی و کوهپیمایی از دیگر برنامه های ما برای رواج نشاط اجتماعی است.

پور ایراندوست معاون اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در جلسه شورای ورزش همگانی آذربایجان غربی  هم گفت : در سال گذشته ورزشکاران استان موفق به کسب ۱۳۸۸ مدال کشوری شدند.

وی افزود : در حال حاضر ۶۵۴ هیات ورزشی فعال در سطح استان داریم و ۲۶ هیات در عملکرد سال گذشته موفق به کسب رتبه های اول تا ۱۰ کشوری شدند و طی سال گذشته ۵ مدال جهانی و ۲۵ مدال آسیایی توسط ورزشکاران آذربایجان غربی کسب شده است.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان هم گفت : ۴۰۰۰ مکان آموزشی داریم و ۷۸ سالن ورزشی در سطح استان وجود دارد که بسیاری از آنها به توسعه ورزش همگانی اختصاص یافته است.

حسینی تاکید کرد : ۱۱۰ مدرسه حاشین نشین در سطح استان داریم.

جواد سلیمی رییس هیات کاراته آذربایجان غربی از برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام صلح و دوستی به تاریخ ۱۷ لغایت ۲۳ مرداد برای چهارمین سال متوالی در ارومیه خبر داد و گفت : خوشبختانه با مساعدت مسوولان ارشد استانی و شخص اقای استاندار این مسابقات در ۳ سال متوالی در ارومیه برگزار شد و امسال چهارمین سال برگزاری است.

وی افزود : در این مسابقات بیش از ۳۰۰ مهمان بمدت ۷ روز و از ۱۲ کشور مسوولان فدراسیون و ورزشکاران از جمله سوئد، آمریکا، ژاپن، مالزی، ترکیه و… حضور دارند.

سلیمی تاکید کرد : با حمایت مسولان استانی و به رغم همه محدودیت های مالی هیات کاراته استان در چند سال اخیر موفق به کسب رتبه اول کشوری شده است.

 در ادامه این جلسه نمایندگان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، آموزش و‌پرورش و معاونت ورزش های همگانی اداره کل ورزش و جوانان و رئس هیات ورزش های همگانی استان به بیان پیشنهادات و نظرات خود پرداختند.
رسیدگی به وضعیت سالن های ورزشی و ترویج فرهنگ ورزش همگانی از مصوبات این جلسه بود.همچنین در ادامه این جلسه حاضرین به بیان پیشنهادات خود پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106425
دیدگاه خود را به ما بگویید.