تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۹۱.::. ساعت : ۱:۱۰ ب.ظ

   147 بازدید

  معاون اطلاعات و عمليات مرزباني آذربايجان غربي در يك نشست خبري با اشاره به دستگيري 2114 نفر متجاوز مرزي در مرزي هاي استان ،اظهار كرد :اين  افراد كه عمدتا تبعه كشورهايي چون بنگلادش و افغانستان بودند در طول 8ماهه سال جاري دستگير شدند .

 جوان پرس : سرهنگ محمد احمدي دستگيري 60 نفر عاملين خروج را نيز در اين رابطه دانست و افزود : دستگيري عاملين خروج نقش بسزايي در كاهش قاچاق انسان دارد ،لذا رويكرد مرزباني استان بيشتر به سمت دستگيري عاملين خروج دارد كه در اين رابطه همكاري مناسب دستگاه قضائي را نيز شاهد هستيم .

 وي با بيان اينكه در حال حاضر مرزباني اشرافيتي 90 درصدي بر مرزهاي استان دارد ،افزود : خلأها و محدوديتهاي مرزي تاثيري در فعاليتهاي مرزباني نداشته و با اقدامات كنترلي سعي در افزايش ضريب امنيت مرز داريم .

 احمدي افزايش اعتماد مرزنشينان ،رضايتمندي مردم ،انسداد و اشرافيت مرزي را از نتيجه فعاليتهاي مرزباني ،در 2 سال اخير عنوان كرد و گفت : استمرار برنامه هاي انسداد مرزي در چارچوب قانون و همكاري و هماهنگي با ساير ارگانها در دستور كار مرزباني استان قرار دارد.

 معاون عمليات مرزباني استان با اشاره به فعاليتهاي اطلاعاتي در مرزهاي استان به منظور اشرافيت بر مرزها،تأكيد كرد : عمده فعاليتهاي اطلاعاتي مرزباني نيازمند نيروي انساني و تجهيزات نيست .

معاونت اطلاعات و عمليات مرزباني با اجراي طرحهاي كنترلي و اطلاعاتي توانسته ضمن اشرافيت كامل بر مرزها،رضايتمندي مرزنشينان و افزايش ضريب امنيت مرزي را نيز تامين كند .

 سرهنگ احمدي با اشاره به روند روبه رشد مرزباني استان ،از اجراي 8 طرح كنترلي در طول 7ماهه سال جاري خبر داد و گفت : از جمله اين طرحها ،طرح اطلاعاتي خلع سلاح در مرزها بود كه بمدت 12 روز به اجرا درآورد و نتيجه خوبي را به دنبال داشت .

وي گفت : در زمينه كشف مواد مخدر ،مشروبات الكلي،مواد سوختي و سلاح به ترتيب با 25،36،20،6 درصد رشد در طول 8  ماهه سال جاري مواجه بوده ايم .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 9623
دیدگاه خود را به ما بگویید.