تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۵۲ ب.ظ

   186 بازدید

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری میوه فروشی خبر داد که با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی اطلاعات کارتهای بانکی مشتریان خود می‌نمود.
جوان پرس : رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری میوه فروشی خبر داد که با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی اطلاعات کارتهای بانکی مشتریان خود می‌نمود.


سرهنگ حسن کوره بلاغی گفت: در پي گزارش یک نفر از شهروندان مبني بر انجام اقدامات غير متعارف توسط يکي از ميوه فروشان سيار واقع در سطح شهر اروميه در هنگام کشيدن کارت به دستگاه pos، بلافاصله موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس جهت بررسی صحت و سقم موضوع به محل مراجعه پس از بررسیهای صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص گردید که فروشنده پس از کشیدن کارت به دستگاه pos و انجام تراکنش موفق به يک دستگاه الکترونيکي مشابه دستگاه اسکيمر نيز کشيده می‌شود.

سرهنگ کوره بلاغی ادامه داد: با دستور مقام قضایی با بررسی‌های صورت گرفته یک دستگاه اسکیمر ریدر از ماشین وی کشف گردید در نهایت متهم به این پلیس دلالت داده شد.

وی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم، اعلام داشت بنده با همکاری یک نفر دیگر اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی مشتریان با استفاده از اسکیمر ریدر می‌نمودیم.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی گفت: در روند رسیدگی به پرونده نفر دوم نیز با اقدامات پلیسی خاص شناسایی و از محل سکونت وی تعدادی کارت بانکی خام و دستگاه اسکیمر کشف گردید.

سرهنگ کوره بلاغی ادامه داد: در روند رسیدگی به موضوع، متهم به بزه ارتکابی خود اعتراف و اعلام داشت تا به حال اطلاعات تعداد 38 عدد از کارت عابر بانک شهروندان را کپي نموده‌ايم.

وی گفت: در نهایت متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردیدند.

سرهنگ کوره بلاغی با اشاره به اینکه یکی از راه های جلوگیری از افتادن در دام کلاهبرداران، انجام امورات بانکی توسط خود فرد می‌باشد، به شهروندان توصیه کرد: جهت استفاده از دستگاه‌های Pos کارت‌های عابر بانک خود را در اختیار فروشنده قرار نداده و از اعلام رمز خودداری نمایید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی ادامه داد: در هنگام انجام عملیات پرداخت از طریق دستگاه‌های کارت خوان شهروندان باید دقت کنند که دستگاه کارت خوان سالم باشد و شکستگی یا چسب خوردگی نداشته باشد، همچنین هیچ قطعه اضافه‌ای به دستگاه کارت خوان متصل نباشد.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت مواجهه با مشکلاتی در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی به این پلیس اعلام دارند.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113207
دیدگاه خود را به ما بگویید.