تاریخ انتشار :چهار شنبه 13 فوریه 13.::. ساعت : 10:00 ب.ظ

   184 بازدید

image

رئیس‌جمهور باید توجه داشته باشد که بیش از هفت سال است که «آقای احمدی‌نژاد به تنهایی» نیست، بلکه رئیس‌جمهور کل ایران اسلامی است.

افشاگری‌ای که آقای احمدی‌نژاد در جلسه استیضاح وزیر کار انجام داد، هیچ ارتباطی با موضوع جلسه و استیضاح وزیر نداشت. به علاوه بارها از سوی دوستداران و دلسوزان انقلاب، به رئیس دولت تذکر داده شده بود که این‌گونه رفتارها در شأن ریاست‌جمهوری نیست و رئیس‌جمهور نباید بیش از این جایگاه خود را تضعیف کند.

اگر هم مطالبی که آقای رئیس‌جمهور مطرح کردند، درست باشد، مجلس جای مناسبی برای عنوان کردن آن نبود. جای مطرح کردن این قبیل موضوعات، در قوه قضائیه است و باید از این طریق آن را پیگیری کرد. به عبارت دیگر، فقط قوه قضائیه صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارد و می‌تواند نتیجه آن را اعلام کند؛ بنابراین آقای احمدی‌نژاد با مطرح کردن این موضوع در صحن علنی مجلس، فقط باعث سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه شد.

اکنون کسانی که به آنان اتهام وارد شده، طبق قانون حق دارند از خود دفاع کنند. اگرچه معتقدم استیضاح حق نمایندگان است و دفاع وزیر از خود هم، حق اوست، اما جلسه استیضاح آقای شیخ‌اسلامی، وزیر کار به مصلحت نظام نبود. مسئولان قوا باید به سفارش‌هایی که مقام معظم رهبری، درباره حفظ آرامش و پرهیز از تنش می‌کنند، بیشتر توجه داشته باشند.

متاسفانه در عمل دیدیم این‌گونه نشد و در جلسه استیضاح وزیر، مطالبی از سوی رئیس‌جمهور مطرح شد که هیچ ربطی به موضوع جلسه نداشت و باعث به وجود آمدن تشنج شد. چنانچه اقدام آقای احمدی‌نژاد و افشاگری ایشان بعد از هفت سال، مورد اقبال نمایندگان قرار نگرفت و برعکس باعث اخراج وزیرش از کابینه هم شد.

  شاید هم با اتفاقی که افتاد، دیگر به فکر استفاده از این روش نیفتند. باید در اینجا این نکته را خاطرنشان کرد که سکوت اصولگرایان هنگامی که آقای احمدی‌نژاد از این روش در مناظره‌های انتخاباتی سال 88 برای تخریب چهره رقیب استفاده کرد، عمل درست و قابل‌ توجیهی نبود و همان زمان باید با ایشان برخورد می‌شد، که اگر این طور می‌شد، اتفاقی که در جلسه استیضاح افتاد، رخ نمی‌داد. به هر حال ما برای آقای احمدی‌نژاد دعا می‌کنیم که در ماه‌های پایانی عمر دولتش، رفتارهای متناسب با رئیس‌جمهوری ایران داشته باشد، تا چند ماه باقیمانده از ریاست‌جمهوری‌اش ختم به خیر شود .

* محمدنبی حبیبیه – دبیرکل حزب موتلفه اسلامی/ بلندا

Print Friendly
کدخبر : 13189
4 دیدگاه

  1. استاد says:

    مطلب اصلي رو نخونده حذف كردي چرا؟

  2. ناشناس says:

    ارامنه یک مثلی دارند«مسلمانین سونکی عقلی منیم اولایدی» که معنای تحت اللفظی آن این می شود که کاش عقل دوم مسلمان را من داشتم. یعنی ما یک کاری را انجام می دهیم بعد می گوییم اگر اینجور می شد فلان می شد. این آقایان آن موقع ها کجا بودند که الان می گویند اگر درمناظره سال 88 با ایشان برخورد می شد الان اینجوری نمی شد. آیا به محتوای ضرب المثل ارامنه پی بردید؟

  3. سید says:

    افسوس که دیر شناختیم و حقوقی که قوه قضاییه به راحتی از آن می گذرد امار غلطی که به سمغ مقام رهبری و سیاه نماییهاییی که نمونه آن در چندسال دوره آقای احمدی نژاد بخصوص دور دوم بیاد میاوردیم تا علت نابسامانی ارز و طلا و… واستیضاحی که ناجوانمردانه و بقصد انتقام ،همگی چیزی نشان می دهند که باقضاوت درباره یکی همانند فیل شناسی در تاریکی می باشد

دیدگاه خود را به ما بگویید.