تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۵:۳۰ ب.ظ

   411 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:170 هزار هکتار از اراضی استان به کشت سیر اختصاص یافته است.

جوان پرس : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:۱۷۰ هزار هکتار از اراضی استان به کشت سیر اختصاص یافته است.

اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه امسال با تغییر الگوی کشت در بیشتر شهرستان های استان تولید محصول سیر نسبت به سال گذشته افزایش می یابدافزود: امسال  ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت محصول سیر رفته و پیش بینی می شود امسال ۳۴۰۰تن محصول تر و ۶۸۰ تن محصول خشک تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: محصول سیربرحسب بازار و تقاضای مردم جهت خرید اکثرا ۸۰ درصد بصورت خشک در بازار به فروش می رسد.

وی درخصوص برخی خبرها مبنی برعدم خرید سیر و حمایت سازمان جهاد کشاورزی از سیرکاران استان اظهار کرد: اعطای تسهیلات بانکی ، آموزش شیوه های نوین کاشت وبرداشت مکانیزه سیر و فراهم کردن ماشین های و دستگاه های مکانیزه برای کاشت و برداشت محصول از جمله این اقدامات است.

کریم زاده ادامه داد:کاشت و برداشت سیر در شهرستان های استان باعث اشتغال‌زایی فصلی شده اما حضور فعالانه دلالان از دوره کشت تا برداشت محصول و عدم اطمینان از وضعیت بازار، تغییرات شرایط آب و هوایی، نبود بسته‌بندی مناسب و کارگاه‌های فرآوری و صنایع تبدیلی سیر، فروش فله‌ای و نبود صادرات این محصول باعث شده بسیاری از کشاورزان کمتر رغبتی به فعالیت در این حوزه داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: شاهین دژ، چالدران و بوکان عمده شهرستان های استان هستند که سیر در آنجا بیشتر کشت می شود./ ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117064
دیدگاه خود را به ما بگویید.