تاریخ انتشار :جمعه ۲ تیر ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ق.ظ

   986 بازدید

هر وقت شخصي به دفتر رئيس قبلي مراجعه مي كرد با گريه بيرون مي آمد/استادي كه عادت به شرابخواري داشت و به سر كلاس درس مي آمد

معروفی ،پایگاه خبری تحلیلی جوان/جمعي از اساتيد و نخبگان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامي در هفته گذشته بنري در سطح شهر اروميه نصب كردند و دعوت نامه اي هم به برخي از افراد شاخص و چهره هاي سياسي استان جهت حضور در همايش همدلي و هم انديشي با حضور رئيس منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامي برگزار نمودند. هر چند اين همايش با موضوع همدلي و هم انديشي در راستاي تدوين برنامه هاي آتي دانشگاه ، ارتقاي سطح علمي و آموزشي و فرهنگي دانشگاه آزاد بود اما بيشتر تريبون و ميزگرد سياسي جريان تيم اصولگرايي به محوريت دكتر فرامرز فتح نژاد و برخي از چهره هاي شاخص سياسي استان بود. برنامه اي كه بيشتر به يك ميتينگ سياسي شباهت داشت تا نشست همدلي و هم انديشي!

 اين همايش 3سخنران داشت كه خود دكتر فتح نژاد رياست منطقه 2 دانشگاه آزاد ، حجت الاسلام مختار زاده نماينده ولايت فقيه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اروميه و يكي از اساتيد دانشگاه بود.

  جنجالي ترين سخنراني اين مراسم هم متعلق به حجت الاسلام مختار زاده بود كه خط بطلاني بر كارنامه خدابخش و مسئولان سابق دانشگاه آزادكشيد. حتي وي خدابخش را مرحوم خطاب كرد.

  اولين سخنران اين همايش سيامك  مختاري بود كه به محيط دانشگاه و جايگاه اين عرصه در يشرفت علوم و فنون اشاره كرد و خواستار توجه به ارزش و قداست علم و كرامت عزت نفس و  اخلاق وفضيلت هاي اخلاقي  و صداقت در گفتار شد.

 توجه به علم توام با عمل ، تنظيم مهندسي نگاه ، خوب گوش دادن ، ياد گرفتن ، تعليم ، شجاعت داشتن ،ياد گرفتن انديشيدن ‌و حريت فكري ، يادگيري پرشگري ،تضارب آراء ،توجه به كيفيت در كنار كميت و ايمان ،توجه به تعهد و تخصص ، زمينه سازي براي انس با علم ، اهميت مطالعه و معنا دهي به زندگي ، توجه به سلامت روح و جسم ، اهتمام به توليد فرهنگ و توسعه فرهنگي از جمله مواردي بودند كه مختاري زاده به آنها اشاره كرد.

 رئيس منطقه دانشگاه آزاد و البته يكي از چهره هاي سياسي استان و كشور سخنران بعدي مراسم بود كه گردانندگان  مراسم نيزخود دوستان و مسئولان ستاد انتخاباتيش در ادوار گذشته بودند تا مسئولان روابط عمومي دانشگاه! دكتر فتح نژاد پشت تريبون رفت و از مسئوليت آموزش بسيار سنگين دراين دانشگاه گفت.

 فتح نژاد افزود : خروجي دانشگاه ها در شان ملت و انقلاب نيست وبرخي از فارغ التحصيلان برجسته به خارج از كشور مي روند‌، برخي علم و عمل شان با هم تطبيق ندارد‌، برخي خروجي خوبي در اختيار مردم قرار داده اند ولي با اين حال ايران در 5 رشته جزو كشورهاي پيشرفته است.

 اين فعال سياسي تاكيد كرد :بايد طوري برنامه ريزي كرد كه خروجي دانشگاه ها متناسب با شرايط اجتماعي باشد ودر راستاي تربيت اصولي اين نسل گام برداشت.

 وي ادامه داد: اصولاً اگر درست تصميم بگيريم ،مي توان به نتايج مناسب رسيد و دانشگاه ها بايد با در نظر گرفتن شرايط موجود در جهت توسعه فرهنگي جامعه گام بردارند.

 رئيس منطقه 2 دانشگاه آزاد اسلامي همچنين در خصوص انحرافات فرهنگي هم گفت: انحرافات فرهنگي و باورهاي غلط و سطحي زمينه انحراف و هنجار شكني را در بر مي گيرد و دانشگاه محلي كه مي تواند جلوي اين انحرافات را بگيرد و بر همين اساس بايد هوشيارانه عمل كرد.

 خروجي دانشگاه‌هاي کشور در شان اين انقلاب نيست

  رئيس منطقه 2 دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه‌ها به عنوان محل اصلي تربيت نخبگان علمي متعهد است؛ اما هنوز خروجي دانشگاه‌هاي کشور در شان ملت و انقلاب نيست.

   پروفسور فرامرز فتح‌نژاد در اين همايش همدلي و هم انديشي که در سالن آمفي تئاتر دانشکده فني مهندسي اين دانشگاه برگزار شد، تصريح کرد: با توجه به اينکه در حال حاضر ايران حداقل در پنج رشته در دنيا جزو کشورهاي پيشرفته محسوب مي شود؛ اما هنوز خروجي دانشگاه هاي کشور در شان و جايگاه انقلاب اسلامي نيست.

   وي افزود: متاسفانه برخي از فارغ التحصيلان بهترين رشته هاي علمي در ايران اکنون در کشورهاي خارج مشغول خدمت رساني به غرب و ساير کشورها هستند و برخي علم و عملشان با هم منطبق نيست و عده محدودي نيز نتايج علم و اخلاص خود را در اختيار اين ملت بزرگ قرار داده اند.

  رئيس سابق حافظ منافع ايران در آمريکا تصريح کرد: در حال حاضر تربيت اساتيد و نخبگان متعهد و متخصص از اصلي ترين وظايف مراکز آموزش عالي است.

   فتح نژاد ادامه داد: دشمن به خوبي دريافته است که توسعه فرهنگي زيربناي پيشرفت و تعالي يک کشور است؛ بنابراين با برنامه ريزي هاي بلند مدت در صدد است تا فرهنگ بي هويت غرب را جايگزين فرهنگ ديني و اسلامي کشورمان کند.

   وي تصريح کرد: در مدت 10 سال که در سمتي با عنوان حافظ منافع ايران در آمريکا بودم مصادف با فروپاشي شوروي سابق بود در آن زمان شاهد بودم که عده اي متفکر آمريکايي گرد هم مي آمدند و در پشت درهاي بسته درخصوص اينکه چگونه مي توانند همچنان تک قطبي در دنيا حکومت کنند با هم همفکري مي کردند.

   اين مقام مسئول بيان داشت: نتيجه جمع بندي شش ماهه آنان اين بود که بين 10 تا 15 سال فرصت دارند طوري برنامه ريزي کنند که تا 100 سال همچنان به عنوان قطب برتر جهان تلقي شوند.

  فتح نژاد، افزود: بي هويتي فرهنگي کشورهاي اسلامي از اصلي ترين سياست هاي آنان براي تک قطبي ماندن در جهان بود که امروز تا حد اندکي توانسته اند بخشي از سياست پليد خود را به منصه ظهور برسانند.

  وي حمله نظامي آمريکا به عراق و افغانستان و ساير کشورهاي اسلامي را از ديگر بخش هاي سياست غربي ها دانست و گفت: هوشياري و بيداري ملت ايران نقشه آنان را نقش بر آب کرد و اکنون نه تنها آنان قطب برتر در دنيا نيستند؛ بلکه جنبش هاي منطقه از افول استکبار در آينده نزديک حکايت دارد.

  رئيس منطقه 2 دانشگاه آزاد گفت: اکثر پژوهش ها در غرب اول به خاطر اهداف نظامي صورت مي گيرد که دست يابي به انرژي هسته اي يکي از اين مولفه هاست.

    فتح نژاد ادامه داد: انرژي هسته اي علي رغم استفاده منفي غرب از آن بسيار موثر است؛ اما متاسفانه دنياي غرب تنها مورد استفاده آن را در تسليحات نظامي مي داند؛ بنابراين هر علمي که غرب به دست مي آورد با نيت خدمت به خلق نيست؛ بلکه ابتدا براي منافع و مطامع خود در پي آن است.

  وي گفت: دانشگاه هم محلي براي ترقي کشور محسوب مي شود و هم در صورت انحراف مي تواند براي منافع کشور مخرب تلقي شود.

  رئيس سابق حافظ منافع ايران در آمريکا خاطرنشان کرد: اساتيد و نخبگان علمي کشور بايد بيدار باشند و بدانند که دشمن در کمين است تا هويت ايراني- اسلامي آنان را به يغما برده و از مسير انقلاب خارج سازد؛ بنابراين حرکت در مسير آرمان هاي اسلام بايد اولويت اساتيد و نخبگان باشد.

 مسئول دفترسابق نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اروميه هم كه به درخواست مجري براي قرائت دعاي فرج پاي منبر رفت ، قبل از اجراي برنامه خود انگار دل پري از وضعيت موجود مسئولان سابق اين دانشگاه داشت و در مدت 10 دقيقه زمان سخنراني اش حدود 8 دقيقه مديران اين حوزه را به باد انتقاد گرفت و از مظلوميت اين نهاد گفت.

  حجت الاسلام مختاري زاده گفت: كسان زيادي مخالف سخنراني بنده بودند و مظلوميت دفاتر نهاد نمايندگي در دانشگاه آزاد واحد اروميه تاكنون به اثبات رسيده است.

    وي ضمن ابراز خرسندي از آمدن دكتر فتح نژاد اظهارداشت : بنده و بسياري از آزاد مردان با آمدن ايشان نفس راحتي كشيديم ،چرا كه هر وقت شخصي به دفتر رئيس قبلي مراجعه مي كرد با گريه بيرون مي آمد و جوابش را نمي گرفت و به حوزه دفتر نمايندگي متوسل مي شدند.

  حجت الاسلام مختاري زاده تصريح كرد : برخي ها با چاپلوسي و قابلمه به دست اطراف آقايان را مي گرفتند و براي مطامع شخصي جمع مي شدند واكثر افراد از اين وضعيت ناراضي بودند و هر روز چند نفر به اتاق بنده مراجعه مي كردند و اظهار گله مي كردند كه اگر الان اعلام كنم در همين جلسه دستشان را بلند خواهند كرد.

   وي اذعان كرد : دنيا زودگذر است و آنچه كه مي ماند ارزش هاي متعالي است كه بايستي افراد و مسند داران مورد توجه قرار دهند.
حجت الاسلام مختاري زاده ضمن ابراز گله مندي از عدم همكاري مسئولان دانشگاه آزاد گفت : طرح عفاف و حجاب را كه شش ماه بود آماده كرده بوديم ولي اقدام  عملي نشد.فقط يك قلم مي خواستيم و از دانشجويان خواهش مي كرديم شئونات اسلامي را رعايت كنند و جلوي ناهنجاريهاي اجتماعي را بگيريم ، استادي كه عادت به شرابخواري داشت و به سر كلاس درس مي آمد و دانشجويان هم ناراضي بودند اجازه كار نمي داديم ، دختران عزيز و پسران دانشجو پوشش اسلامي را رعايت مي كردند اينها درخواست دفتر نمايندگي بود كه جواب داده نشد.

 حجت الاسلام مختاري زاده ( دكتر خدابخش )  را ( مرحوم ) خطاب كرد و اذعان داشت : وي نمي توانستند تغييرات و تحولات را عملي كنند ، و واحد اروميه از نظر پژوهش و تخصص وبرگزاري كارگاه علمي و تخصصي بسيار عقب است.

   وي گفت: اگر مسايل پشت پرده بيرون آيد خيلي ها  رسوا مي شوند و بايستي استعفا بدهند چرا كه برخي ها به دانشگاه و خودشان خيانت كردند.

   مسئول دفتر سابق نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه آزاد ادامه داد: : چقدر خون دل خورديم تا برخي ها بروند و اقمارشان را جمع كنند و حتي از سران فتنه هم حمايت مي كردند.

 وي از دكتر فتح نژاد خواست تا تجديد نظر ي در مسايل مربوطه و اصلاح امور داشته باشند و از رفتن مدير قبلي و آمدن وي بسيار خوشحالم و خدا را شاكريم.

 مسئول دفتر سابق نهاد نمايندگي ولي فقيه دردانشگاه آزاد اسلامي اذعان كرد : بيان مسايل و مشكلات فرهنگي وناهنجاري هاي اجتماعي وظيفه طلبه هاست و جايگاه روحانيت براي اصلاح امور بسيار حساس است.

     پايان بخش همايش قرائت ونثار فاتحه براي شهداي گمنام تدفين شده در محوطه دانشگاه بود.

   در اين مراسم اكثر رهبران سياسي و رهبران جبهه اصولگرايي استان و تيم وابسته به ستاد انتخاباتي دكتر فتح نژاد حضور داشتند.

منبع::هفته نامه کوشا

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 5676
۷ دیدگاه

 1. شهروند گفت:

  پرده دری توسط کسانی مد شده که ادعای دینداری دارند!
  کسانی غیبت می کنند که مدام از آنها شنیده ایم غیبت گناه کبیره است!
  یک نفر 20 سال در این مملکت مدیریت می کند و تازه 20 سال بعد عده ای می گویند در فلان سیستم اداری کسی شراب می خورده و بعد به بچه هایمان درس یاد داده!
  یک نفر قرار است نماینده رهبری در یک اداره باشد اما تمام تلاش فقط برای ستاره دار کردن دانشجوهاست!
  حجاب را در خانه ، مدرسه و دبیرستان به امان خدا رها کرده و آموزش نمی دهیم اما درست زمانی که جوان فهمیده است جنس مخالف یعنی چه؟ در دانشگاه این موضوع را به بی فرهنگ ترین بخشها می سپاریم تا به مردان و زنان سرخورده از نبود تربیت اسلامی و سیره علوی و نبوی حجاب یاد بدهند و آنها تا ابد نمی خواهند یاد بگیرند!
  پرده دری بد جور مد شده است دیگر در این مملکت کسی نمی تواند به سی سال انقلاب افتخار کند بلکه فقط باید وابسته به امروز و یک نفر باشد و اگر کسی را دوست داشت و ابراز علاقه کرد یا یزید است یا خود معاویه!
  کسانی گمان می کنند مسائلی پشت پرده وجود دارد که هنوز به بیرون درز نکرده است اما گمان نمی کنند که همه چیز عیان تر از آن است که پنداشته اند و الا چنین تصمیم هایی گرفته نمی شد که طرفین این تهمتها بدان دچارند
  مردم بیش از همه به قضایا اشراف دارند و بی اعتمادی شان بر این سیستم مدیریتی معیوب که فساد و رشوه در آن بیداد می کند و به فرزندانشان فقط به عنوان یک اسکناس نگریسته می شود از خیلی وقت پیش شکل گرفته است!
  مگر مردم ندیدند در چند سال اخیر چه قضایایی بر سر این دانشگاه از صدر تا ذیل آمد!
  عده ای خود باید نخست اخلاق بیاموزند ، سپس دوباره از سر مدیریت تجربه کنند ، بعد مروری بر سیره شهدا بکنند و اگر خود را رهرو آنان یافتند در این تفکر کنند که نماینده که هستند و وظیفه شان چیست و ضرورت های این نمایندگی چیست و اگر از سر کبر و غرور و از دست دادن پست و مقام و موقعیت نبود و خواستند بیاناتی افاضه کنند قربة الی اله زبان باز کنند و بدون اتهام زنی های مرسوم این روزها درد مردم و دانشجویان را بگویند….

  • یاس گفت:

   چند نفر دور خدابخش رشد کرد مثلا دکتر طالبی خوش اخلاق که بالاخره نفهمیدیم چه کاره است ؟؟رییس واحد علوم تحقیقاته ؟ پاسداره؟ پزشکه؟ راستی چرا پزشکی خونده و طبابت نمیکنه ؟تازه ظاهرا هم میخواد هیئت علمی بشه !هرچی مسئول یکی از نهادهای فعال تو دانشگاه بود با چندین ترم مشروطی نه تنها اخراج نشدن بلکه جذب دانشگاه شدن و الان به بچه هایی که به فرمان رهبر مشغول درس شدن و بیکارن میخندن! خدا ازشون نگذره

   • البته این نظر شماست
    بنده دکتر طالبی رو نمی شناسم ولی هرچی باشه مسئولین ایشون رو انتخاب کردند و اگر مشکلی باشه باید جوابگو باشند
    و اما در مورد مسئول …. دانشگاه که مشروط بودن هم باید گفت خوب یا بد سلیقه آقای خدابخش این بوده و خوب طبیعی هر مدیری حق انتخاب کادر همکاراشو داره؟
    شما بودی حق نداشتی؟
    خوب ایشالا خودتون کارشناسی عمرامتون رو تممو کنین تا ببینیم می تونیم براتون یه کاری جور کنیم

 2. یاس گفت:

  چرا از اعتراض کارکنان مظلوم شهرداری چیزی نمی نویسید

 3. ناشناس گفت:

  یاس کیه ؟
  تو دانشگاه آزاده؟
  دانشجوئه؟
  چرا دلش پر درده؟
  به قول شما هر وقت درسش رو تموم کرد بره پیش رسول-ح تا براش کار جور کنه.

 4. ناشناس گفت:

  خطاب به نظر بالا در مورد مسئول سابق نهاد باید بگم که اگه ایشون رو می شناختی اینطور در موردش صحبت نمی کردی.برو از دانشجوهای دانشگاه در موردش بپرس تا بیشتر مطلع بشی.ضمنا اگه دلت از انقلاب و نظام خونه خودتو معرفی کن بشینیم با هم بحث کنیم.منم قبول دارمکه خیلی مشکلات بعد انقلاب بروز کرده اما علت اصلیش همه ما هستیم.هر کدوم به نوبه خودمون و به اندازه خودمون مقصریم

دیدگاه خود را به ما بگویید.