تاریخ انتشار :دوشنبه ۹ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۸ ق.ظ

   196 بازدید

فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از افتتاح و کلنگ‌زنی 75 پروژه در دهه فجر در این شهرستان خبر داد.
جوان پرس : فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از افتتاح و کلنگ‌زنی 75 پروژه در دهه فجر در این شهرستان خبر داد.
ایرج شجاعی یکشنبه ۸ بهمن ماه در جلسه شورای اداری این شهرستان که در مرکز صدا و سیمای مهاباد برگزار شد، گفت: در دهه فجر امسال ۷۵ پروژه به ارزش ۱۱۱ میلیارد تومان در دو بخش شهری و روستایی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد، که ۴۶ پروژه مربوط به روستا و ۲۹ پروژه شهری است.

 ایرج شجاعی افزود: ۵۰ پروژه عمرانی و افتتاحی به اعتبار ۴۴ میلیارد تومان شامل ۲۱ پروژه افتتاحی شهری و ۲۹ پروژه افتتاحی روستایی، همچنین10  پروژه تولیدی و خدماتی شامل ۷ پروژه روستایی و 3 پروژه شهری در دستور کار قرار خواهند گرفت.

فرماندار مهاباد در جلسه سیاست گذاری  چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایران اسلامی راه پیشرفت و اقتدار را در امنیت کامل طی می‌کنند و در مقابله با استکبار جهانی آمادگی لازم را از اول انقلاب تا به امروز داشته است زیرا عوامل استکبار به روش های مختلفی سعی در ایجاد خلل و نفوذ در انقلاب اسلامی را داشته اند.

 وی ادامه داد: رویکرد متفاوت انقلاب اسلامی با دنیای استکبار راهمان  را از آنها جدا ساخته است استکبار جهانی در پی بزرگ نمایی و سیاه نمایی مشکلات جهان اسلام است اما در این خصوص نباید فرافکنی انجام بگیرد بلکه همت و تلاش مسئولین جهت رفع مشکلات لازم و ضروری است.

 شجاعی انقلاب اسلامی ایران را ماه حصل خون شهیدان دانست و افزود: باید در دهه فجر دستاوردهای انقلاب را اعلام کنیم از سوی دیگر عدم رضایت مردم نباید با بروکراسی اداری مواجه شود مردم دارای مطالباتی هستند و دولت تدبیر و امید نیز پاسخگوی آنها است و جلب رضایت مردم نیز در دستور کار قرار دارد.

 فرماندار مهاباد تاکید کرد: رویکرد دولت بر اساس اشتغال و اشتغال زایی است که از طریق طرح اشتغال پایدار روستایی نیز نسبت به این کار اقدام می‌کند و حدود ۱۱ میلیارد تومان در اشتغال روستایی و فراگیر مصوب شده تا در جهت رونق بخشیدن به اقتصاد و اشتغال زایی بیشتر اقدامات لازم صورت بگیرد،

 وی افزود: مطابق اعلام صندوق بین المللی پول، کشور ایران 4.5 درصد رشد اقتصادی داشته است. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در منطقه اهرم قدرتی محسوب می‌شود که با اقتدار و خود اتکایی به مردم پابرجاست.

او در پایان فرماندار مهاباد تصریح کرد: دهه فجر دهه پاسخگویی به مردم است و مسئولین باید توجه بیشتری به مشکلات حاشیه شهری داشته باشند و اداره اصناف نیز در کنترل قیمت ها نظارت نمایند.

در این مراسم امام جمعه شهرستان مهاباد ضمن اشاره به انهدام تروریست های تکفیری در کرمانشاه و پاسداشت اقدامات سپاه در طول تاریخ انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب به ما عزت بخشید. امروزه تنها طرح شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا کافی نیست بلکه هدف باید تولید و خود اکتفایی اقتصادی، اشتغال زایی و ایجاد اقتصاد پویا باشد.

قادر سهرابی با اشاره به عقب افتادگی و مشکلات افتصادی گفت: ما هنوز به شعار سال اقتصاد مقاومتی نرسیده‌ایم و نتوانسته ایم دستورات مقام معظم رهبری را عملی سازیم.

 امام جمعه مهاباد تجمیع قدرت، رفع بیکاری و احساس مسئولیت در قبال مردم را لازمه مبارزه با استکبار جهانی دانست و افزود: در حال حاضر در شهرستان مهاباد در بخش اداره راهداری مشکل فرسودگی تجهیزات باید رسیدگی شود همچنین بی تفاوتی مسئولین در قبال وضعیت کشاورزان نیز باید بررسی گردد.

 در ادامه رئیس صدا و سیمای مرکز مهاباد گفت: بستن و محدود کردن شبکه‌های ماهواره‌ای جمهوری اسلامی در فواصل مختلف زمانی نشان از اهمیت و قدرت مرکز صدا و سیما و شبکه های ماهواره ای جمهوری اسلامی دارد و استکبار جهانی از گسترش اسلام در دنیا می هراسند.

 قوی بنیه اظهار داشت: جنگ های ساخته و پرداخته استکبار جهانی مانند داعش جهت تخریب چهره اسلام در بین مردمان دنیای غرب انجام می گردد امیدواریم در همین راستا به نگرانی‌های استکبار جهانی افزوده و توفیقات جهان اسلامی نیز افزون گردد.

 مدیر مرکز صدا و سیمای مهاباد ادامه داد: جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی باید معرفی پختگی این انقلاب باشد و برنامه ریزی های مراکز استانی صدا و سیما در دهه فجر نیز در حال شکل گیری است.

 وی افزود: اولویت و اهداف نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هم افزایی ملی  و وحدت رویه، تقویت گفتمان انقلابی گری، جنگ نرم با توطئه های استکبار، ایجاد شور و نشاط ملی و چشم انداز روشن برای آینده، بازخوانی شعارهای انقلاب اسلامی و نقش امام راحل و رهبر معظم انقلاب در پیروزی و تداوم انقلاب، انعکاس انقلاب اسلامی ایران برای سایر ملت‌های اسلامی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

قوی بنیه گفت: در حوزه صدا و سیما ۴۰ مستند شامل زندگی مشاهیر، انقلابیون، شهدای مدافع حرم و شهید شهریکندی تولید شده همچنین به بازآفرینی فیلم های اوایل انقلاب نیز در این دهه خواهیم پرداخت و در فضای مجازی هم امسال تولید محتوا را لحاظ خواهیم کرد

در جلسه شورای اداری محمد آقا محمدی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: ۱۸ کمیته تخصصی در ستاد دهه فجر از ۱۰ تا ۲۴ دی ماه جلسات متعددی تشکیل داده است که بر همین مبنا افتتاح پروژه های شهری از ۱۲ بهمن ماه در سه شهر مهاباد، خلیفان و گوک تپه انجام خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 111457
دیدگاه خود را به ما بگویید.