تاریخ انتشار :پنجشنبه 6 فوریه 14.::. ساعت : 9:30 ق.ظ

   238 بازدید

58

 کیست که در خانواده و در محل زندگی خود نمونه‌های عینی بی‌عدالتی در این طرح ناقص را مشاهده نکرده باشد؟رسانه‌ سایت خرداد در مطلبی تحت عنوان « منتقدین در کجا سیر می‌کنند؟ شکم گرسنه بر بالین گذاشته‌اید! »

جوان پرس / جواد شاکرصدقیانی : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان جوان پرس است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان جوان پرس می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

 

اغلب رسانه‌های خبری در جامعه مجازی ایران ارتباطات مستقیم و غیر مستقیمی با رجال و جریانات سیاسی دارند. برجسته‌ترین خصوصیت ناشایست رسانه‌های وابسته، حمایت مطلق و همه جانبه از رجال و جریانات سیاسی مورد نظر است.

 

  فارغ از بسیاری از چهره‌های برجسته نظام که تک رسانه‌ای قدرتمند و پربازدید در اختیار دارند، لیکن در شرایط حاضر که طرح سبد کالایی چه از لحاظ شمولیت و چه از لحاظ نوع اجرا مورد انتقاد همگان قرار گرفته کیست که نداند در تخصیص این سبد کالایی حق بسیاری از اقشار مستحق ضایع شده است ؟ کیست که این روز‌ها نشنیده باشد در اداراه ما در شرکت و کارخانه ما در کارگاه ما به فلان مدیر سبد کالایی تعلق گرفته و خدماتی و آبدارچی بی‌نصیب مانده اند؟

 

 کیست که در خانواده و در محل زندگی خود نمونه‌های عینی بی‌عدالتی در این طرح ناقص را مشاهده نکرده باشد؟رسانه‌ سایت خرداد در مطلبی تحت عنوان « منتقدین در کجا سیر می‌کنند؟ شکم گرسنه بر بالین گذاشته‌اید! »

 

 انتقادات همگانی به طرح ناقص و سوال برانگیز سبد کالایی را محدود به نقدهای سیاسی کرده و بی‌تدبیری در اجرای این طرح را به گردن وضعیت وخیم اقتصادی مردم و یا به تعبیر خودش “گرسنگی” آن‌ها انداخته است.خرداد در این یادداشت با ادبیاتی طلبکارانه پرسیده است «آیا این دوستان نمی‌دانند که دولت اعلام کرده این طرح تا پایان سال ادامه دار است؟ ».

 

   این در حالی است که خبر عدم محدودیت زمانی برای دریافت سبد کالایی بعد از فضاحت هجوم مردم و تضییع کرامتشان و سرازیر شدن سیل انتقادات به عنوان یک راهکار از جانب دولت مطرح شده است و از ابتدا چنین تدبیری اندیشیده نشده بود. در ثانی مردمی که به زعم نگارنده این یادداشت گرسنه هستند قطعا تا پایان سال صبر نخواهند کرد. شکم گرسنه که زمان بندی نمی‌فهمد؛ پس در هر صورت این اتفاق پیش می‌آمد.

 

   مردم ما با ماندن در صف بیگانه نیستند. یارانه نقدی که به حسابشان واریز می‌شود جلوی عابر بانک‌ها نیز صف می‌کشند. این صف کشیدن زمانی صورتی زشت و قحطی زده پیدا می‌کند که خدمات ارائه شده قوت و غذایی در حد روغن و تخم مرغ باشد. آن همم با کلی تبلیغات و تشخیص غلط در شناسایی دارا و ندار. کیست که نداند در تخصیص این سبد کالایی حق بسیاری از اقشار مستحق ضایع شده است؟ کیست که این روز‌ها نشنیده باشد در اداراه ما در شرکت و کارخانه ما در کارگاه ما به فلان مدیر سبد کالایی تعلق گرفته و خدماتی و آبدارچی بی‌نصیب مانده اند؟

 

  کیست که در خانواده و در محل زندگی خود نمونه‌های عینی بی‌عدالتی در این طرح ناقص را مشاهده نکرده باشد؟ مگر غیر از این است که رسالت رسانه و خبرنگار ایجاد آگاهی و حمایت از اعتلاء معیشت مردم است؟ پس به چه قیمتی این رسالت مقدس فروخته می‌شود و در خدمت انگیزه‌های سیاسی قرار می‌گیرد؟ به چه قیمتی آقایان؟

*منبع : نداي سلماس

Print Friendly
کدخبر : 31094
دیدگاه خود را به ما بگویید.