تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ

   632 بازدید

انتظامی : نشریاتی که در زمینه های مذهبی، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس ، مروج سبک زندگی ایرانی اسلامی، ارتقای سطح علمی جامعه و سوادآموزی كمك و همچنین نشریاتی که در جوار مرزهای کشور واقع هستند ، حمايت مي كند.

جوان پرس : معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت یازدهم از رسانه های مروج همدلی، همزبانی و وحدت حمایت می کند. حسین انتظامی چهارشنبه شب در آیین اختتامیه ششمین سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها در ارومیه افزود: از فعالیت نشریاتی که به دنبال تقویت وحدت و انسجام ملی در کشور هستند، استقبال کرده و بیش از دیگر مطبوعات از آنها حمایت های لازم را انجام می دهیم.

 وی گفت: دولت بسته های حمایتی خوبی برای حمایت از مطبوعات دارد و نشریاتی که دارای برخی فاکتورهای خاص باشند دارای اولویت در رسیدگی به درخواست هایشان هستند همچنین یارانه این نشریات به سه برابر افزایش می یابد.

انتظامی اضافه کرد: نشریاتی که در زمینه های مذهبی، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس فعالیت می کنند، نشریات مروج سبک زندگی ایرانی اسلامی، نشریات مروج زبان و ادبیات فارسی، نشریاتی که به ارتقای سطح علمی جامعه و سوادآموزی کمک می کنند و همچنین نشریاتی که در جوار مرزهای کشور واقع هستند می توانند از این بسته حمایتی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: رسانه ها وظیفه آگاهی بخشی را بر عهده دارند و باید از جهالت جامعه جلوگیری کنند.

 او اظهار کرد: جهل بستر افراط بوده و افراط نیز بر هم زننده تعامل است که باید رسانه ها در راستای مقابله با این امور، تمام توان خود را بکار گیرند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: انسجام ملی قدرت ساز است و نباید قدرت ملی را تنها در بخش های نظامی دید و به زمینه سازی برای انسجام ملی نیز فکر کرد.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این آیین با ارائه گزارشی از روند برگزاری سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها در استان اظهار کرد: ۶۴ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که در آیین اختتامیه از صاحبان ۱۱ مقاله قدردانی می شود.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی، استانی است که به تنوع قومیت و پیروان ادیان در کشور مشهور است و برگزاری چنین همایشی با همراهی رسانه ها می تواند همگرایی ملی موجود در بین اقوام و پیروان ادیان در استان را تقویت کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 67082
دیدگاه خود را به ما بگویید.