تاریخ انتشار :سه شنبه 15 دسامبر 15.::. ساعت : 10:00 ق.ظ

   555 بازدید

دکتر اقازاده
باید عزم خود را جزم کنیم تا خدمت بهینه و شایسته برای مردم استان در عرصه سلامت ارائه کنیم و بجای غوطه ور شدن در سیاسی کاری و سیاسی بازی در جهت حل مشکلات مردم قدم برداریم.

جوان پرس : دومین جلسه شورای دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی اذربایجان غربی به ریاست  جواد اقازاده برگزار شد.در این جلسه دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی طی سخنانی ضمن تاکید بر نقش دانشگاه ها در توسعه جامعه گفت : دانشگاهها در هر جامعه ای ویترین علمی ، آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی آن جامعه محسوب می شوند .

وی افزود: دانشگاه نقش محوری در توسعه استان دارد زیرا علاوه بر اینکه یک محیط علمی و پژوهشی است وظیفه تربیت نیروی انسانی متخصص را نیز بر عهده دارد که خود از عوامل مهم توسعه محسوب می شود .

دکتر آقازاده در ادامه گفت : در این میان حوزه آموزش و دانشکده های مربوطه اهمیت ویژه ای دارند لذا لازم است نگرشی عمیق و اساسی نسبت به این حوزه و رفع مشکلات آن داشته باشیم .

وی همچنین گفت : ما معتقدیم که نقش قانونگزاران یعنی نمایندگان مجلس در پیشرفت و تعالی استان و حل مشکلات مردم بسیار مهم و تاثیر گذار است و جلب مشارکت آنان اهمیت دارد و همچنین لازم می دانیم که نمایندگان در جریان فعالیتهای حوزه سلامت قرار گیرند لذا بر همین اساس یکی از جلسات هیات رئیسه دانشگاه با نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و گزارشی از اقدامات دانشگاه در ارائه خدمات بهینه به مردم استان ارائه گردید و مورد استقبال آنان نیز قرار گرفت .

رئیس دانشگاه ادامه داد : نمایندگان استان در کنار پرداختن به حوزه های بهداشت و درمان لازم است در حوزه آموزش  و دانشکده های مربوطه از قبیل دانشکده های داروسازی و دندانپزشکی و تلاش در جهت حل مشکلات آنها از جمله فضای فیزیکی و چارت تشکیلاتی نیز یاریگر عرصه سلامت استان باشند و بی تردید ورود آنان در این امر در تسهیل روند حل مشکلات موثر خواهد بود .

دکتر آقازاده اضافه کرد : با توجه به اهمیت توسعه عرصه آموزش و سلامت در توسعه و پیشرفت استان نیاز دو چندانی به مشارکت و اهتمام ویژه نمایندگان در کل استان احساس می شود و لازم است همه نمایندگان در این امر کمک کنند زیرا رسالت اصلی آنان حل مشکلات مردم و خدمت به آنان و در مجموع تلاش در جهت پیشرفت شایسته استان می باشد و از طرف دیگر باید شورای دانشگاه که بالاترین مرجع تصمیم گیری در دانشگاه است ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان داشته باشد .

وی گفت : یکی از مهمترین ویژگیهای دانشگاه ، استقلال آن است که به آن باور قلبی داریم و نباید دانشگاه و برنامه های آن مورد استفاده ابزاری و بهره برداریهای سیاسی و جناحی قرار گیرد .

او افزود : هدف اصلی در پذیرش مسئولیت دانشگاه ، فقط خدمت بوده است و بعنوان رئیس دانشگاه وامدار کسی یا جناحی نیستیم .

دکتر آقازاده در ادامه گفت : دانشگاه دارای قانون است و هر چیزی که در چارچوب قانون نباشد در دانشگاه جایی ندارد .

رئیس دانشگاه افزود : به هیچ وجه اجازه بهره برداری از دانشگاه برای پیشبرد اهداف سیاسی ، انتخاباتی جناح خاصی داده نخواهد شد .

آقازاده تاکید کرد : دانشگاه را دانشگاهی اداره می کند و اجازه نمی دهیم کسی از بیرون ، دانشگاه را هدایت کند و هماهنگونه که بارها گفته شده است عرصه سلامت نمی تواند سیاسی باشد .

وی تاکید کرد : باید عزم خود را جزم کنیم تا خدمت بهینه و شایسته برای مردم استان در عرصه سلامت ارائه کنیم و بجای غوطه ور شدن در سیاسی کاری و سیاسی بازی در جهت حل مشکلات مردم قدم برداریم و به این امر معتقدیم و در طی مدت مسئولیت نیز آن را با گفتار و رفتار خود اثبات کرده ایم.

Print Friendly
کدخبر : 81048
2 دیدگاه

  1. غیرت says:

    با سلام. ای بابا آدم میخواد واقعا باور کنه هااااا.دهها موردشو خود من میدونم.تورو خدا آقای دکتر مصاحبه نکنی خیلی بهتره.برین ببینین غذا و دارو چطور مدیریت میشه و…..

  2. ناشناس says:

    احسن زدی به هدف. اگه از بیرون هدایت نمیشه چطور یک نفر از بیرون میاد معاون میشه؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.