تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ

   290 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 1000 تخت بستری امسال در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد.

جوان پرس : رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 1000 تخت بستری امسال در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد.

دکتر جواد آقازاده در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در حال تلاش برای رسیدن به شاخص های برتر کشوری هستیم افزود: در راستای بهیود شاخص های بهداشت و درمان،بیمارستان شهرستان بوکان راه اندازی و بیمارستان های چالدران و پلدشت افتتاح شده است.

وی با اشاره به اینکه سرانه تخت بیمارستانی در ایران 1.6 تخت به ازای هزار نفر جمعیت است افزود: در حال حاضر سرانه تخت بیمارستانی در استان 1.3 بوده که تا پایان سال این میزان به 1.6می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۴۵۰‌ هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین استان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی‌ قرار گرفته اند اظهار کرد: دربحث سلامت همه مسئولند و همراهی و همدلی باید در تمام دستگاه ها در راستای سلامت صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی بخش بهداشتی در روستاها افزایش یافته است ادامه داد: از 533 پروژه در حوزه بهداشت و درمان آذربایجان غربی، 130 مرکز جامع سلامت روستایی آماده افتتاح است.

آقازاده با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان در راستای اجرای 7 برنامه طرح تحول سلامت جز دانشگاه های برتر انتخاب شده است اظهار کرد: ۵۷ نفر مجوز برای افزوده شدن به هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان اخذ شده است.

وی گفت: بمنظور ترویج زایمان طبیعی و آموزش مادران در مناطق حاشیه ای ، مراکز خدمات سلامت باروری در حاشیه شهر احداث شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: کلینیک های تخصصی در 16 شهرستان آذربایجان غربی آماده بهره برداری بوده و در 5 شهرستان، نیز مراکز جامع سرطان ایجاد شده است.

آقازاده گفت : شاخص دفع پسماندهای بیمارستانی در استان به صد درصد رسیده و تمامی پسماندها با استانداردهای محیط زیستی دفع می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد : شهرک گلمان یکی از طرح های مسکن مهر است که متاسفانه زیرساخت های آن فراهم نشده بود و مردم ساکن شدند، طرح جمع آوری فاضلاب حتی با شکایت دانشگاه انجام شد و اکنون نیز وضعیت ایده آل هم نداریم و در حال پیگیری هستیم و مجتمع بهداشتی این شهرک هم به صورت موقت مستقر است و بر اساس دستورالعمل خدمت می دهیم و شبانه روزی بودن آن هم تمهیدات لازم نیاز است که درحال پیگیری هستیم و با توجه به وضعیت فعلی رسیدن به اولین مرکز پزشکی از نظر زمانی قابل قبول است برای شبانه روزی شدن آن گامی برداشته نشده است.

دکتر آفازاده بیان کرد : بیمارستان آیت الله خویی از سال ۸۷ به دانشگاه محول شده است و چون از طریق خیرین محول شد بدون اعتبار دولتی بود که ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دستور تجهیز آن از سوی وزارتخانه صادر شده است و پروژه ای ملی است که دانشگاه ۸ میلیارد تومان را تقبل کرد و وزارتخانه ها هم ۸ میلیارد در سه قسط تزریق کرد اما فرمانداری و خیرین سهم خود را تزریق نکردند ولی بازهم ما تلاش خود را برای اتمام آن بکار بسته ایم تا از ماده ۳۷ کمک اعتباری بگیریم‌ و ۴ میلیارد تومان دیگر نیز به این دانشگاه از وزارتخانه اختصاص یافته است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد : قبل از سال ۹۳ فقط یه دستگاه ام ارآی در بیمارستان امام خمینی ارومیه داشتیم و از آن سال به بعد سه دستگاه در شهرستان ها مستقل شده است و پنج دستگاه سی تی اسکن در شهرستان ها نصب شده است و از ۱۴۳ تخت ICU بیش از ۸۰ تخت در شهرستان ها طی چهار سال اخیر بکار گیری شده است.

 وی ادامه داد : باید شهرستان ها را تجهیز کنیم تا از اعزام بیماران به شهرهای دیگر جلوگیری کنیم و بجز شهرستان پلدشت در تمامی شهرستان های استان متخصص قلب داریم و حتی در شهرستانی همانند چایپاره سه تخت CCU بکارگیری شده است ، در مورد سوختگی هم بخش مجهزی در بیمارستان ۲۱۶ تختخوابی خوی ایجاد خواهد شد و یک بخش هم در شهرستان میاندوآب در حال تجهیز است و امکان اینکه در تمامی بیمارستان ها همه متخصصان وجود داشته باشد نیست و سعی بر پوشش کامل در دو بلوک شمال و جنوب استان داریم.

دکتر آقازاده خاطرنشان ساخت : 5 هزار نفر از جمعیت قوشچی تحت پوشش پژوهش های مربوط به مشکلات خشکی دریاچه ارومیه هستند و در آینده ای نزدیک جمعیت تحت پوشش به بیش از پانزده هزار نفر خواهد رسید.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بیان کرد : در بحث سلامت همه مسئولند و همراهی و همدلی همگانی باید در تمام دستگاه ها در راستای تقویت و ارتقای سلامت صورت پذیرد و نیازمند مشارکت همگانی هستیم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109158
دیدگاه خود را به ما بگویید.