تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ بهمن ۹۰.::. ساعت : ۱۱:۱۶ ب.ظ

   640 بازدید

خبرگزاری جوان//این مصاحبه حدود بیش از یکماه پیش با آقای ذاکر انجام شده که بنا به دلایلی آن موقع فرصت انتشار نیافت.باهم این مصاحبه را می خوانیم.

س:در مورد بازدید خود از پیست خوشاکو و علل آن بفرمایید؟

مستحضر هستید که بنده در یک بازدید از پیست اسکی در خوشاکو که از نظر برف گیری بزرگترین پیست در خاورمیانه است مشاهده کردم که با توجه به مطالبات مردم که از اقسا نقاط کشور از استان های دیگر و خود مردم استان و افرادی که از شهر ارومیه و افراد مشخص زیادی در این مرکز تفریحی که برای مردم نشاط آور است شرکت می کنند.

 ولی متاسفانه با کمبود امکانات شدید در مقابل مطالبات مردم مواجه شدم، که در این مورد هیچ گونه سرمایه گذاری نشده است و علت حضور بنده در خوشاکو به منظور بازدید از جاده اسکی بود که قرار بود آسفالت شود که به برکت استاندار محترم و راه و ترابری و شهرسازی تحقق یافته ولی با رضایتمندی کامل مردم مطابق نیست، به این علت که ظرفیت جاده به نسبت تفریح کننده کمتر است و جاده نیز به خاطر کسرت مردم دچار مشکل بوده و مورد رضایت نیست.

س:آیا درمورد عملکرد تربیت بدنی دراین مورد نقدی دارید؟

به نظر بنده ما باید در عملکرد مدیر کل تربیت بدنی تجدید نظر بکنیم که از مکان هایی که از دید مردم مورد رضایت است باید به حضور مردم توجه بیشتری شود و نیاز است که در مورد ورزش همگانی مثل فوتبال، فوتسال،… و مثل پیست اسکی.

 استحضار دارید که در این مکان ساختمانی ساخته شده که بیش از یک میلیارد هزینه در برداشته و با یک کارمند افتتاح می شود و بدون اینکه خدماتی ارائه شود جالب اینجاست که از یک ماه پیش پیست اسکی (اتوبانها و…) به بهره برداری رسیده و شروع شده و پیست اسکی بین المللی هنوز افتتاح نشده است (در فصل زمستان) و به نظر بنده یک نوع عقب ماندگی در تربیت بدنی مشاهده می شود یک نوع قه قرایی در ورزش به وقوع پیوسته است.

س:درخواست شما چیست؟

 از استاندار محترم جناب آقای جلال زاده درخواست دارم که واقعاً به این موضوع با جدیت تمام رسیدگی و از آقای ملا احمدی هم درخواست میکنم که به مطالبات و خواسته های مردم پاسخگو باشند و به موضوعات ،تخصصی نگاه کنند و بنده احساس می کنم که حرکت تربیت بدنی حرکتی متوسط است برای اینکه فوتبالی که می بایستی در دسته یکم داشته باشیم در دسته سوم است و در والیبال در خود شهر ارومیه دچار افت شدیم .

س: آیا باشگاهی مثل تراکتورسازی تبریز که این همه شور آفرینی می کند و والیبال هم همچنین به علاوه که با تاکیدات استاندار محترم و به گفته خود شما که در فوتبال می توانستیم شور و حال بسیاری را به جوانان منتقل کنیم و نکات مثبت فرهنگی را به جوانان القا کنیم و با عملکرد و اثرات تربیت بدنی اینگونه شد، نظر شما در این مورد چیست؟

بنده هم به همین نقطه اشاره دارم که جوانان استان به خاطر فقر فوتبال و از دست دادن شور در والیبال کم کم به عشق فوتبال به تیم تراکتور سازی و تیم های دیگر استان ها رو آورده و ادامه تجدید نظر قابل جبران است و یک نیاز دیگر به حرکت به سوی جلب رضایت مردم و به نظر بنده باید آقای استاندار با حضور خود در ورزشگاه های ورزشی بخصوص مسابقات والیبال، مثلا کاپ آسیا وقتی بودجه خاص می دهند قابل ارزش است وقدردانی،یا بودجه به فوتبال که با کوتاهی های مسئولین شهرداری مواجه شده بود که جا دارد از استاندار محترم تشکر و قدردانی شود، اما مسئول و مدیر مستقیم تربیت بدنی باید خیلی هوشمندانه عمل کنند و فکر می کنم باید در این مورد که یک نوع درد به حساب می آید باید توجه بیشتری شود تا این دردها به نوعی جبران شود.

س: اگر مطلبی در مورد ورزش دارید بیان کنید و اینکه آیا می شود که با این نحو مدیریت باز هم ادامه دهیم، آیا می توانیم پیشرفت کنیم و مصداق بارز این مثال را می توان  ازهمان پیست اسکی نام برد که در این باره هم توضیح  دهید؟

ببینید تیم حاکم به ورزش استان تیمی فنی و تخصصی نیست و بنده فکر می کنم بنابه افزایش مطالبات و درخواست های مردم و جوانان و از لحاظ ظرفیت های خاص استان از نظر جغرافیایی که مورد تهدید تهاجم فرهنگی نیز قرار دارد و ارزشهای آنها در خطر قرار دارد و در ضمن می توان به یک نوع حرکت دیگر مهم در عرصه ورزشی می توان به تله کابین نیز اشاره کرد که یک حرکت مهمی به حساب می آید که باید مورد بررسی قرار گیرد و در استان جا بیافتد و یک جوان آذری زبان و جوان ارومیه ای که از ظرفیت های ورزشی استان اعم از فوتبال و پیست اسکی ناراضی هستند و ان شاالله به امید اینکه تمام مشکلات روبه کاهش باشد …

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1220
۴ دیدگاه

 1. آقایی گفت:

  سلام
  همیشه تعجب می کنم که چرا به حرف پدر بزرگوارت در مورد فعالیت رسانه ای گوش نمی دهی !
  من جسارتا” همچنان حق را به حاجی می دهم.
  این عکس که زدی به خوشاکو ربط دارد؟ یا به ورزش ؟ یا به ملا احمدی؟ حضور فخری و مختاری در کنار ذاکر برای این خبر چه معنی و مفهومی دارد؟
  مگر نه اینکه هر تصویر برابر با 1000 کلمه است؟
  با این حساب چند کلمه مطلب نوشته ای؟
  آیا اساسا” حرف ذاکر در افکار عمومی و به عنوان نماینده مردم دارای ابعاد کارشناسی و تخصصی هست و با واقعیات و شاخص های وزارتخانه مربوطه تطابق دارد؟
  کی و در کجای دنیا ، تغییر مدیر یک اداره باعث شده که آن ادره تخصصی تر شود که الان در ورزش و جوانان ما این اتفاق بیافتد مگر پیش از آن بود؟
  تله کابین 36 کیلومتری ارومیه بیشتر یک طنز تلخی است که برای هزاره های بعد امکان اجرا دارد در حالیکه مردم مستضعف پایین شهر گرسنه اند و با یارانه هایشان فقط یک وعده نیمرو می توانند بخورند ، جوانان شغل و ازدواج می خواهند ، صنایع مشکل دارند ، توریست و گردشگر نداریم ، زیرساخت های گردشگری و توریسم هم اصلا” مناسب نیست ، حتی آمادگی کامل برای ایرانگردان را هم نداریم.
  احتمالا” می دانید که من تعلق خاطری به هیچکدام از مدیران و نمایندگان و دیگر صاحب منصبان ندارم و معتقدم تمام مسئولان باید بی رحمانه نقد شوند اما معتقدم فعالان رسانه ای در ظرف خود و با شناخت دقیق مطالبات افکار عمومی باید هوشمندانه و تاثیرگذار این نقادی و کنکاش در مدیریت ها را انجام دهند و اگر غیر از آن باشد ارزش خود این کار پایین آورده میشود.
  شناخت دقیق جریانهای حاکم بر مدیریت استان می تواند خبرنگار را در طراحی جریان سازی خبری بر له یا علیه افراد کمک کند اما اشتباه در تعیین استراتژی رسانه ای و برنامه های بلند مدت راهبردی بویژه در افرادی که اصولا” فقط خودشان صاحب خود و طرز فکرشان نبوده و نماینده شخص یا طیفی از یک جریان و تفکر قلمداد می شوند می تواند لطمات ناخوشایندی که نه انتظار کشیده می شود و نه شایسته است را در پی داشته باشد.

 2. جعفر گفت:

  نه بابا این مغز متفکر بعد چهار سال تازه متوجه شده که سیستم تربیت بدنی ایراد داره
  فکر کنم وقتی جلسه ای با کارکنان تربیت داشته متوجه شده کسی بهش رای نمیده اونم زده به جاده خاکی
  آخه کی به یه روحانی بی سواد بی بصیرت که به وقف دانشگاه آزاد رای داده رای میده

 3. باسلام

  خواهشا مطلب
  مسئولین استان تله کابین ارومیه به کجا رسید؟ !!

  رو انتشار بدید

  و لینک زیر رو اعلام نمائید
  http://uromnews.com/1390/11/12/%D8%AA%D9%84%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D8%9F/

دیدگاه خود را به ما بگویید.