تاریخ انتشار :یکشنبه 17 ژانویه 16.::. ساعت : 8:09 ب.ظ

   448 بازدید

دکتر روحانی
دکتر روحانی: به عنوان رییس جمهور از همه اختیاراتم در این زمینه استفاده می‌کنم .

جوان پرس : خبرنگاری در نشست خبری امروز از حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان پرسید”هم‌زمان با تحقق وعده شما درباره حل پرونده هسته‌ای خبرهای خوبی در عرصه انتخابات به گوش نرسید و چهره‌های باسابقه‌ای رد صلاحیت شدند، با توجه به اینکه یکی از وعده‌های انتخاباتی شما برگزاری یک انتخابات پرشور بود به عنوان رییس‌ جمهور ایران برای احقاق حقوق چهره‌های باسابقه سیاسی چگونه عمل خواهید کرد؟ “

رییس جمهوری گفت: اطلاعات اولیه‌ای که به من دادند خیلی خوشحال‌کننده نبود. در دو مرحله اول انتخابات وضعیت خوب و امیدوار کننده‌ای داشتیم؛ استقبال گسترده از ثبت‌نام و بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی، اما در مرحله نظارت برخی از افراد حالا به تعبیر خودشان احراز صلاحیت نشدند. ما بسیار امیدوار هستیم که شورای محترم نگهبان به این مسأله رسیدگی کند و اگر موردی، صلاحیتی تأیید نشده که قابل تأیید است که به نظر من این موارد فراوان است، شورای محترم نگهبان دخالت کند.

مقام عالی اجرایی کشور با تاکید بر اینکه من به عنوان رییس‌ جمهور از همه اختیاراتم در این زمینه استفاده خواهم کرد، اظهار داشت: امیدوارم شورای نگهبان که یک نهاد بسیار مهمی در کشور ما است و پاسدار قانون اساسی است و ما یک جا با شورای نگهبان وظایف مشترکی داریم که به یک معنا یعنی هم رییس‌ جمهور پاسدار قانون اساسی و مسئول اجرای قانون اساسی است و هم شورای نگهبان به یک معنا شورای نگهبان قانون اساسی است و دقت می‌کند بر اینکه قانون اساسی در روند قوانین موضوعه کشور نقض نشود و در انتخابات هم نظارت می‌کند که قانون اجرا شود.

دکتر روحانی افزود: امیدوارم شورای نگهبان با توجه به رسالت سنگینی که بر عهده دارد بتواند این موضوع را به گونه‌ای حل و فصل کند که آنچه مقام معظم رهبری تأکید کردند بر اینکه یک انتخابات بسیار پرشوری داشته باشیم و حتی ایشان فرمودند آنهایی که با نظام هم میانه خوبی ندارند پای صندوق انتخابات بیایند برای اینکه این صندوق انتخابات برای کشورشان است، امیدوارم ان شاءالله شورای نگهبان این دغدغه خاطر را حل کند و نگذارد دلواپسی به وجود بیاید.

Print Friendly
کدخبر : 83727
یک دیدگاه

  1. ایرانی می‌گه:

    ان شا ا… همه مسولین خیر وصلاح مردم ومملکت را در نظر بگیرند

دیدگاه خود را به ما بگویید.