تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ تیر ۹۲.::. ساعت : ۱:۲۸ ب.ظ

   1526 بازدید

فرهنگ اسامي کردی و فارسی برای فرزند

از آنجایی که ریشه های زبان کردی و فارسی هر دو از دوره اشکانی و ساسانی سرچشمه گرفته می شود در نتیجه واژه هایی آشنا در بین هر دوی این زبانهای غنی و کهن خاورمیانه وجود دارد. در این کتاب عمده اسامی این دو زبان به همراه معنی آنها گردآوری شده است.

 

برای دانلود کلیک کنید

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 20634
۱۰ دیدگاه

 1. سارش گفت:

  آقای معروفی من تو بعضی مطالب وقتی نظراتو مطالعه میکنم میبینم که وقتی مطلب شما کمی سمت کردی میشه کامنت ها به درگیری میکشه. نظر شخصی من اینه یه مطلب هم بلافاصله در مرد زبان ترکی یا همین “انتخاب اسم ترکی” رو سایت بذارید تا هم عدالت رعایت بشه و هم محبوبیت سایت انتقادی شما بالاتر بره.

 2. سارش گفت:

  ادب و معرفتت 1000 میره آقای معروفی، این اتخاباتم باطل کنی دیگه رسما میشی بهترین وب سایت کشور :دی

 3. سارش گفت:

  انقد سانسور خبری میشه که یه سایت مثه جوان پرس خبر واقعی و حقیقی را که حرف دل مردم هستش رو رو سایت میزنه آدم درد دلش باز میشه و ذوق میکنه. انشاالله همیشه هویت یک رسانه ی حقیقت طلب رو حفظ کنید.از اینجا به بعد مطلبم ویرایش میشه میدونم، واسه خودتون میگم آقای معروفی که این راوی نیوز با ترسش و عدم اطلاع رسانی از اتفاقات تاسف باره شهرمون واقعا داره خودش واسه مسولین لوس میکنه، همچین سایتی که حمایت مردوم را نداره همین مسولین لهش میکنن

 4. بیر اورمولو گفت:

  و اما ماهیت جوان پرس یواش یواش رو می شود!!!

 5. پروردگارا
  گفته اند پناه بی پناهان تو هستی
  در این میدان ظلم که ظالمین و متقلبین و خائنین به این شهر و این سرزمین از قدرت خویش سوء استفاده می نمایند و نام شهرمان و صداقت شهرمان و عدالت شهرمان را به سخره گرفته اند و مارا به بدنامی بدنام نموده اند سرور و صاحبی جز تو نداریم و از تو می خواهیم که دست دشمنان را کوتاه نمایی و این متقلبین را به سزای اعمالشان برسانی و یاریمان دهی که یارای مقابله با آنان را داشته و توانی عطا فرمایی که ما نیز ، در راه عدالت گام برداشته ایم و محتاجیم به لطف تو و از تو مدد و استعانت می طلبیم تا در راه عدالت تو جهاد و تلاش نماییم.
  باشد پرچم عدالت پروردگار به برافراشتگی برافراشته شود و گامهای راستین به صداقت پیموده شوند و عدالت ماندگار تا ابد پاینده بماند.

  ما میپرسیم…

  کاندیداهای مردمی که در لبیک به فرمان رهبر و پیشبرد اهداف توسعه و پیشرفت شهر ارومیه احساس تکلیف کرده و با هزینه شخصی پا به میدان گذاشته بودن خسارت های مالی را که در انتخابات ناسالم بر آنها وارد شده از چه کسی طلب خواهند کرد استاندار ، فرماندار یا شهردار که بر اساس شواهد از مقام خود سوء استفاده کرده اند.

  وقتش رسیده از این مدعیان کوچه های خاکی و اعضای ائتلافشان بپرسند این همه پول تبلیغات و هدایای هنگفت را از کجا آوردند که اینگونه هزینه می کردند اگر واقعا این موضوع رسیدگی اساسی نشود جامعه و دستگاهای نظارتی بر استمرار فساد و رانت خواری موجود در شهرداری و شورای شهر مهر تایید میزنند.

  امروز باید ایستاد و از عدالت و حقوق مردم شریف ارومیه دفاع نمود
  کمپین مردمی عدالت طلب خواستار ابطال انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ارومیه
  از جوان پرس عزیز متشکریم
  انشاء الله بعد از ابطال انتخابات جشن محبوب ترین رسانه را هم در هفته نامه کوشا خواهیم گرفت.
  http://ourmia.mihanblog.com

 6. علی گفت:

  تقدم و عدالت را رعایت کنید دیگه آقای معروفی
  تا حالا چند مطلب برای فرهنگ آذربایجان نوشتید؟!

دیدگاه خود را به ما بگویید.