تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ مرداد ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۰۲ ب.ظ

   409 بازدید

شرط حضور در این راهپیمایی پوشیدن فقط شلوارک (شورتیک) اعلام و تاکید شده است که در این راهپیمایی نمی توان از شلوار کوتاه استفاده کرد.
جوان پرس : در چارچوب سیاست ترویج ابتذال در جمهوری آذربایجان، راهپیمایی ویژه حمایت از پوشیدن شلوارک، در باکو برگزار خواهد شد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منابع خبری جمهوری آذربایجان از تدارک برگزاری فستیوال – راهپیمایی حمایت از پوشیدن شلوارک (شورتیک) در این کشور در دوم ماه اوت آینده خبر دادند. این درحالیست که طی هفته های اخیر موضوع ترویج پوشیدن شلوارک در انظار عمومی در باکو موجب مباحث تندی حتی در میان نمایندگان مجلس ملی جمهوری آذربایجان شده بود و بسیاری از مردم نیز از ترویج این قبیل رفتارهای ناهنجار در باکو اظهار نگرانی کرده بودند.براساس گزارشهای رسانه های باکو تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی در مورد برگزاری این فستیوال که توسط سازمانی به نام «فلشماب آذربایجان» (Flashmob Azerbaijan) سازماندهی می شود، جریان دارد.

شرط حضور در این راهپیمایی پوشیدن فقط شلوارک (شورتیک) اعلام و تاکید شده است که در این راهپیمایی نمی توان از شلوار کوتاه استفاده کرد.

در سال ۲۰۱۲ نیز تلاش شد که راهپیمایی همجنس بازان از کشورهای مختلف در باکو به موازات برگزاری مسابقه آوازخوانی اروپایی یوروویژن برگزار شود که به علت مخالفتهای گسترده اجتماعی و پافشاری طراحان این حرکت ابتذالی به بحرانی گسترده در جمهوری آذربایجان منجر شد و نهایتا دولت جمهوری آذربایجان مجبور به جلوگیری از برگزاری آن شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 72150
دیدگاه خود را به ما بگویید.